Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Зґвалтований трилер

ЦІНА ЗРАДИ
Виробництво: США, 2005 рік
Жанр: психологічний трилер
Режисер: Мікаель Хафстрем
У ролях: Венсан Касель, Клайв Овен, Едісон Тімлін
Бюджет: $22 млн.
Збори: $22 млн.
Прем’єра: 11.11.2005 року

Як вчить нас найбільший пропагандист і організатор – кіно – у випадку, коли до вашої квартири вламуються три здорових грабіжники, які ґвалтують вашу бабцю, набивають вам пику і, що найгірше, виливають в улюблений вазонок пляшку ціаніду – ні за що не дзвоніть до поліції.
Саме так і зробив герой цього фільму, який чогось називається психологічним трилером. І зробив абсолютно вірно, судячи з останніх кадрів: бабця – та фіг з нею, з бабцею, вазонок – новий виросте, а пика і так вже зажила. Ну а те, що інфантильний рекламіст у фіналі примудрився покіляти усіх кривдників – так є ж правда на світі!
В принципі оце і є короткий переказ. А тепер друга спроба.

Головний герой – Чарлі Шайн (Клайв Овен, котрий з вигляду і стилю гри чомусь мені дуже нагадав Ніколаса Кейджа) – такий собі середній американець. І не вірте тому, що пишуть про цей фільм в інших рецензіях. Мовляв він аж позіхає від нудьги, такий він середній. Нічого подібного. Чарлі ще й любить після роботи поквасити і поплакати. Бо крім нудьги в голові, в нього на руках тяжко хвора донька. Через що він навіть не годен виконувати свій подружній обов’язок.
Але обов’язок – обов’язком, але коли грайлива пасажирка буквально вішається йому на шию – Чарлі нагадався про свої приховані потенціали, ну і його трішечки так понесло. Він – який жах – при живій дружині і хворій доньці – тільки не лякайтесь – мало того, що пішов з тою пасажиркою (Едісон Тімлін) в паб, так ще й – тихо – потягнув її «в номера». Де їх певний час мучає совість – а потім мучає грабіжник, що не тільки побив фізіономію потенційному супружньому зраднику, не тільки забрав його гаманець, але ще й, на відміну від Чарлі, наглумився над пасажиркою чотири чи п’ять разів (але обіцяв дванадцять).
Ну і далі, раз все так гарно пішло, грабіжник смокче зі своїх жертв усі соки, Чарлі мучається, соки віддає. А коли пасажирку отой насильник, котрого грає Венсан Касель, знову захоплює і, вочевидь планує таки виконати 12 обіцянок, Чарлі спокійнесенько відтарабанює бандитам усі гроші, що відкладались на лікування доньки.
В рецензіях не прийнято розказувати чим закінчилось, але я вже й так розказав – Чарлі всіх замочить, а поліція ніби як і ні при чому. Хепі-енд, можна знову скучати і квасити.
Я б цей жанр назвав скоріше нудним трилером. Єдину радість вносить бандитська рожа Каселя. Вже дуже йому вдаються ролі насильників – багато хто милувався сценою брутального зґвалтування в переході у ригальному фільмі «Без повернення» (російською «Необратимость»). Що може – то може. Зрештою, про якість фільму говорить і його "комерційний успіх". Цікаво тільки, і кого це зґвалтує Касель у наступній стрічці?

сайт об играх
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments