Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Ключі

ХОРИСТИ (CHORISTES, LES)

Виробництво: Німеччина, Франція, Швейцарія, 2004 рік
Режисер: Кристоф Барратьє
Жанр: мелодрама
У ролях: Жерар Жуньо, Франсуа Берлеан
Бюджет: 5,5 млн. €
Збори: 83 млн. $
Прем’єра: 17 березня 2004 року

Ці історії щоразу схожі. Сиротинець, жорстокі діти, жорстокі вихователі, вчитель-новатор, який терпляче шукає ключа до сердець знедолених і зачерствілих дітей і який наштовхується при цьому на нерозуміння свого керівництва, звиклого до інших методів.
 
З іншого боку, такі історії відмінні отими самими ключами. Для невдахи-музиканта Клемана Матьє це була музика. Клеман влаштовується на роботу в інтернат. Замість наслідування методів ректора Рашана (Франсуа Берлеан), котрі викликають лише нову хвилю супротиву у вихованців, Матьє засновує хор. Діти, що звикли до гасла ректора «Акція-реакція», спочатку насторожено зустрічають  вокальні новації. Та дуже скоро діти стають найактивнішими хористами.
 
Експерименти Матьє безумовно викликають гострі ревнощі з боку ректора. Тож хор поступово переходить на підпільне положення. Але навіть це не завадить дітям полюбити музику усім серцем.
М’якосердого Матьє грає Жерар Жуньо, який в аналогічному амплуа невдахи і тюхтія знявся у десятках французьких комедій від Уколу парасолькою до Королів жарту. З іншого боку, не такий вже Матьє і невдаха, бо йому дійсно вдається перетворити похмуру напівтюрму на храм мистецтв.
 
Хто вище усіляких похвал, так це діти. Ніякими комп’ютерами не домалюєш ці щирі погляди. А голоси в цій Республіці ШКІД й насправді янгольські.
Стрічка отримала три премії Британської кіно академії 2005 року, у тому числі за кращу музику, Золотий глобус 2005 і Оскар 2005 за кращий фільм іноземною мовою, а також Оскара за кращу пісню.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments