Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: М’ясо

ОСТАННІЙ КОРОЛЬ ШОТЛАНДІЇ (LAST KING OF SCOTLAND, THE)

Виробництво: Велика Британія, 2006 рік
Режисер: Кевін МакДональд
Жанр: історична драма
У ролях: Форест Вітейкер, Джеймс МакЕвой, Кері Вашингтон
Бюджет: 6 млн. $
Збори: 28 млн. $
Прем’єра: 1 вересня 2006 року

Фільми про Африку все більше відступають від афроромантизма, яким наповнені ті ж Напевне боги з’їхали з глузду, або мила дитяча стрічка Дума. На часі фільми, котрі ставлять питання стосунків Ойкумени і Окрайни руба. Кров, голод, безперестанні війни, диктатори-маніяки і сотні тисяч озброєних африканців. Озброїли їх, між іншим, володарі Ойкумени, задля власного збагачення, гонитви за дешевими ресурсами. А потім на форумах і конференціях вони ж закликають до гуманітарної допомоги нещасним африканським сиріткам. Готель Руанда, Кривавий діамант, Останній король Шотландії –жорстокі оповіді про неромантичну, правдиву Африку.
 
Випускник медичної академії шотландець Ніколас Харіган (Джеймс МакЕвой) хотів круто змиінити своє життя. Розкрутити глобус і тицнути пальцем в перше-ліпше місце на землі. І не варто було йому робити другу спробу, бо замість спокійної, але через те банальної Канади, Ніколас вирушає практикувати в Уганду. 
 
Африка напочатку закохує в себе юного лікаря. Він цілком готовий до месіонерського служіння їй. Та раптом волею долі Ніколас стає особистим лікарем президента Уганди Іді Аміна (Форест Вітейкер).
 
Колоритний диктатор Амін справляє на Харігана незабутнє враження. Народний президент – десь так. Його запальні промови, неординарні кроки справляють враження не лише на шотландця, але й на весь світ (Амін став до керма не без допомоги Великої Британії). Що вже казати про простих угандійців, які мало не обожнюють свого лідера?
 
Здається, що на очах Ніколаса будується нова Шотландія, країна вільних людей. Та за харизмою реформатора ховається жорстокий тиран, через м'ясорубку репресій якого в Уганді загинуть двісті тисяч мирних жителів. Дуже і дуже скоро Ніколас усвідомлює, чиєю іграшкою він став. Та вирватись з клітки вже неможливо: адже йому, як лікарю, відомі всі слабкості Аміна.
 
Форест Вітейкер отримав за цю стрічку Оскара за найкращу чоловічу роль. З надзавданням актора відтворити неймовірно складний образ Аміна – щирого і нещадного, дружнього і смертельно небезпечного – Вітейкер справився якнайкраще.
Президент Амін вустами Вітейкера на дипломатичному прийомі запрошує до частування м’яса, жартуючи, що цього разу це не людська плоть. Та чи справді він жартував?

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments