Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Готель

БОББІ (BOBBY)

Виробництво: США, 2006 рік
Режисер: Еміліо Естевез
Жанр: драма
У ролях: Гарі Белафонте, Лоуренс Фішборн, Браян Джераті, Ентоні Гопкінс, Демі Мур, Ештон Катчер, Мартін Шин, Вільям Мейсі, Шерон Стоун , Елайджа Вуд
Бюджет: х/з
Збори: 19 млн. $
Прем’єра: 5 вересня 2006 року

Сполучені Штати 1968-го року переживали не найкращі свої часи. Скоріше за все нація обирала вектор свого майбутнього. Судіть самі – В’єтнам, хіпі, расові проблеми і вбивство Мартіна Лютера Кінґа, ЛСД, хіпі, вбивство президента Джона Ф. Кеннеді.
 
Його брат, сенатор Роберт Кеннеді, попри волю родини (в нас прийнято говорити – клану Кеннеді), приймає рішення продовжити справу брата і виставляє свою кандидатуру від демократичної партії. Роберт був одним з найближчих людей покійного президента, він брав участь у вирішенні найважливіших тогочасних криз, зокрема – карибської, яка мало не стала причиною Третьої світової.
 
Суперником Кеннеді був лідер консерваторів відомий антикомуніст сенатор Маккарті (про нього більше в стрічці На добраніч і удачі). Людина, яка була для громади втіленням жорсткої руки. І для якої словосполучення «громадянські права» завжди були «так звані». За Кеннеді ж по всій країні агітували тисячі волонтерів, котрі спонукали людей в першу чергу до участі у виборах.
 
Сам Роберт Кеннеді присутній в фільмі виключно як документальний персонаж. Він на екранах телевізорів, ми чуємо його промови. Наше покоління не може дозволити собі розстрачувати сили і надії на конфлікти минулого, - говорить його голос з екрану.
На початку червня Кеннеді зупиняється в знаменитому готелі «Амбасадор», що в центрі Лос-Анджелеса, де зупинялась купа знаменитостей. Щойно відбувся черговий тур попередніх виборів, де Кеннеді отримав переконливу перемогу, яка по суті, відкрила йому шлях до Білого дому. В готелі живуть і працюють десятки людей, які сваряться, одружуються, просто базікають за кавою. І всі вони не знають, що буквально за декілька годин порухом долі всіх їх буде замішано в одному шейкері з сенатором, котрий так і не стане президентом.
 
Фільм багатий на участь відомих акторів, більшість з яких грають епізодичні ролі. Зрештою, для «готельних» стрічок це не рідкість. Вони ніби як покликані створити належне емоційне тло, на якому драматизм ситуації виглядатиме контрастніше.
 
Кіно рекомендується усім прихильникам неспішного перегляду, багатого на діалоги й історично-фаталістичні роздуми. Чому Роберт Кеннеді вирішив піти саме через кухню готелю? Чому йому довелось померти в колі найпалкіших прихильників ще й від руки йорданського фанатика? І що було б, якби він не ночував в готелі «Амбасадор» з ним та іншими героями стрічки?

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments