Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Гідність

КОРОЛЕВА (QUEEN, THE)

Виробництво: Франція, Велика Британія Італія, 2006 рік
Режисер: Стівен Фрірз
Жанр: колобіографічна драма
У ролях: Хелен Мірен, Майкл Шин, Джеймс Кромуел
Бюджет: х/з
Збори: 114 млн. $
Прем’єра: 2 вересня 2006 року

На пихату і традиційну Велику Британію чекають зміни. На виборах перемагають лейбористи, в яких монархія – не в пошані. І вже чверть підданих Її величності вважають, що корону слід здати до музею.
Смерть принцеси Діани, яка в очах багатьох була гнаною і нещасною саме через кількасотлітні забобони, підлила масла у вогонь антимонархістів. Але навіть не це турбує Єлизавету II. Її піддані щиро сумують, а королівська честь не дозволяє їй сумувати разом з країною.
 
Враховуючи те, що автори пробували показати королеву саме як жінку, як мати, як доньку, церемоніальних сцен у фільмі не багато. Проте ті, що є не залишать глядачів байдужими. Наприклад, процедура призначення прем’єр-міністра. Фактично прем’єра обирає народ на парламентських виборах, як лідера партії, котра перемогла. Але формально це здійснює королева.
 
Ця церемонія показана як щось середнє між вимушеним візитом до тещі і профілактичним до лікаря. Хоча момент, коли тет-а-тет з королевою Тоні Блер (Майкл Шин) стає на коліна, присягаючи короні – не поганий.
 
Ліричний відступ. У ролі англійської королеви, даруйте за нині популярні аналогії, гарно б виглядав Віктор Ющенко. Під час прийому – ні слова про політику, тільки про сім’ю, дітей, присяга на вірність, шабля на плече і… можна повертатись до вуликів.
 
В принципі, автори доводять так би мовити олюдяніння королеви до максимуму. Ось королева мандрує сама на джипі, а ось – спілкується телефоном з прем’єр-міністром на власній кухні. Принц Філіп (Джеймс Кромуел) виглядає значно презентабельніше.
 
Тоні Блер також герой цього роману. Не бути мені прем’єром в Англії, бо на такій посаді якось важко себе уявляю за поїданням яєчні в родинному колі за сніданком на доволі невеличкій, але при цьому ще й захаращеній кухні. Яка-небудь їдальня в кабміні і то статусніша.
 
Так от, головним в фільмі є гідність. Точніше Гідність. Бути королевою завжди, бути символом нації, взірцем в усьому. Десь відступити від королівських правил, але тільки для того, щоб бути і залишатись гідною людиною. І бути в той час, коли англійці сумують за своєю принцесою зі своїми підданими.
Хелен Мірен дуже гідно справилась зі своєю місією, що було оцінено Оскаром-2007 за найкращу жіночу роль. Шкода тільки, що загалом стрічка вийшла нудноватою. Але хто казав, що бути Королевою – це розвага?
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments