Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Гардемарини

СЛУГА ГОСУДАРЯ
Виробництво
: Росія, 2007 рік
Режисер: Олег Рясков
Жанр: історично-фантастичні пригоди
У ролях: Ольга Арнтгольц, Олександр Бухаров, Олександр Чадов, Дмитро Мілер
Бюджет: 10 млн. $
Збори: х/з
Прем’єра: 22 лютого 2007 року

Їхав якось Альошка-гардемарин по прерії з вусатим шевальє. А назустріч – вершник без голови, та не один, а з ляхами і шведами. І вже бува подумали хлопці, що смерть їхня прийшла, як налетіли козаки з шаблями та й порубали усіляку нечисть.
Як це ви, козаки, дізнались, що в нас така біда, – запитує Альошка?
А це Гендальф-білий нам підказав. Він вас побачив у своєму магічному шарі, – відповіли козаки.
Сам Гендальф, тим часом, пив горілку зі своїм вірним соратником Чубакою. – Мін херц, – каже Чубака. А чи не заслати нам до шведів у тил свого козачка? – Валяй! – погодився Гендальф, хряпнув горілки, крякнув і захрустів огірком.
 
Такий, чи приблизно такий сюжет історичного російського блокбастеру. Знятий він – і це варто визнати – красиво. Майже боднарчуковські батальні сцени, червоні і сині кафтани, відрубані голови, бруд. А ще – розкішні селянки з вилами, що карають своїх ґвалтівників. 
 
Шкода, що всю цю кінорозкіш профукали на абсолютно дурнуватому сюжеті. Я, звичайно, трішки переплутав, переказуючи його. Але – чесне слово – в мене є виправдовування. Ну добре, добре, спробую ретельніше.
 
Два шевальє, порушуючи заборону на дуелі, з’ясовують хто є ху. Так і не з’ясувавши (в кінці фільму вони спробують ще раз), обидва опиняються перед вибором: послужити в гарячих точках рідній францужчині, чи отримати вищу міру покарання. Ясно, що обидвоє обрали спецназ.
 
Йшов 1709-й рік, ось-ось мала відбутись полтавська битва, та й взагалі у Європі творилось казна що. Один шевальє приписується до двору Карла XII, а другий, Шарль де Брезе (Дмитро Мілер) разом з отим самим государевим слугою Григорієм Вороновим (Олександр Бухаров) увесь фільм пробирався до двору Петра I. На свою голову…
 
Далі чесне слово не можу, бо знову налізуть гендальфи з гардемаринами. Пробиратимуться наші герої через такій вінегрет, що краще самим це все побачити й не довіряти оповідачам типу мене. І може вам краще від мене вдасться зрозуміти, навіщо Володька збрив вуса…
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment