Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Калейдоскоп

КОЗИРНІ ТУЗИ (SMOKIN' ACES)

Виробництво: США, Франція Велика Британія, 2007 рік
Режисер: Джо Карнахан
Жанр: кримінальний трилер
У ролях: Бен Афлек, Джейсон Бейтмен, Енді Гарсіа, Річард Рейнольдс
Бюджет: 17 млн. $
Збори: 50 млн. $
Прем’єра: 12 січня 2007 року

Калейдоскоп винайшов двісті років тому шотландський фізик Девід Брюстер. Під час експериментів він підмітив, що кольорові скельця, вміщені в трубу з дзеркалами, створюють чудові і загадкові симетричні взори.
Режисеру Джо Карнахану вдалось прокрутити перед очима глядачів калейдоскоп з подій і персонажів. Кожного разу, коли складалась нова картинка, рука режисера прокручувала калейдоскоп і – опля – все знову виглядає інакше.
  
На початку стрічки здається, що матимемо ще одну кримінально-фебеерівську драму. Десь в кіночорнобілий період американської історії, спецслужбам вдається вживити в мафію свого супер-агента. Точніше суперагент сам вживився, розробивши цілий план, що включав і серію пластичних операцій.
Ну і з часом, оскільки його обличчя не могли впізнати навіть однокурсники з вищої школи ФБР, файл з архівів під час генерального прибирання було випадково знищено, а найголовніший шеф, що курував операцію, загинув від руки зрадника, агент залишився сам-на-сам з мафією. Це я так собі думав, ще й під впливом Відступників.
 
Виявилось, все далеко не так. Агента ніби як вбили, а мафіозо, який це здається зробив, за всі свої злочинні роки навчився найвищій майстерності постійно демонструвати руки, які нікого не вбивали. Тож у ФБР вже в наш час, є хіба шанс потримати цього мафіозо, а також його нечисленних (оскільки рівень злочинності, як то кажуть, неухильно йде вниз) ще живих дружків за одне місце за допомогою популярного шоумена.
 
Баді Ізраель (Джеремі Півен) на прізвисько Тузи, спочатку просто показував фокуси, потім покуси, а потім так захопився такою нечесною справою, що на радість мафії став їх подільником. Кажуть, мафія вважає його обраним! Пограбування, інші оборудки. Проте, як то кажуть, Баді не відрізняє гівно від цукорків. В результаті - кокаїн, голі дівчата, яких на ранок міняють на свіжих, як білизну, золотоланцюгова охорона. В такій атмосфері Баді так би мовити ховається у пентхаузі готелю від любих друзів.
 
Справа в тому, що фебеерівцям вдається спонукати того укласти певний пакт, завдячуючи чому мафіозо винайняли купу кілерів усіх мастей для повчального покарання шоумена.
Кілери, на спростування їх сірих колег з інших фільмів, вияваляються надзвичайно колоритними, завдяки чому дружня «вечірка» в пентхаузі стає справжнім святом для глядача, якому пощастило побачити цей фільм на широкому екрані.
Після такого свята режисер ще раз прокручує калейдоскоп і в кінець дезорієнтований фебеерівець Річард Меснер (Райан Рейнольдс) буде вимушений зробити для себе дуже важливий вибір з огляду на нову картинку, що склалася.
 
Одним словом, попередні оцінки були зовсім не вірні, ми маємо більше ніж гідний бойовик, яким відкрито 2007 рік. Якщо хоча б половина цьогорічних трилерів спробує перестрибнути виставлену Джо Карнаханом планку, буде не сумно.
До речі, оскільки кожна деталь дійсно має  значення,  то дуже раджу або дивитись надзвичайно уважно, або по завершенню без перерви прокрутити калейдоскоп знову. Як це зробив, наприклад, я.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments