Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Хімба, шоколадні господарі Намібії

На півночі Намібії, у важкодоступних районах регіону Каоколенд, живе унікальний народ - хімба. Жінки хімба носять одяг тільки на стегнах, покривають тіла фарбою кольору темної вохри, а з волосся заплітають дреди з глиною.
Хімба цікаві тим, що категорично зберегли всі свої традиційні вірування та заняття попри тиск цивілізації. Упродовж XX століття плем'я всіма способами винищували, і навіть з набуттям незалежності Намібії - ніяк не сприяли відродженню. Ще б пак, традиції хімба більше ніж дивні навіть для загалом дивної Африки.

Житло хімба - це кругла або квадратна в основі хатина, що складається з жердин. Жердини вкопують у землю і обмазують глиною з гімном. Біля входу - домашнє вогнище, витяжки немає ніякої. Дах роблять з жердин, пов'язують їх шкіряними ремінцями. Криють дах соломою і сухим очеретом. Меблів немає ніякої, сплять на підлозі, постеливши брудні матраци,

Працюють в селищі жінки. Чоловіків і не видно. Жінки є відповідальними за доїння корів. Також жінки піклуються про дітей, причому одна жінка може взяти на себе турботу про дітей іншої. Крім цього жінки часто виконують важчу роботу, ніж чоловіки: носять воду в село, будують будинки.

Фарбу для тіла теж готують жінки. Вони розтирають м'які камені в порошок і змішують його з тваринним жиром. Фарби доводиться запасати багато. Ранок кожна поважаюча себе хімба починає з того, що покриває нею все тіло.

Це, по-перше, красиво, по-друге, рятує шкіру від променів палючого сонця, по-третє, гігієнічно. Фарба замінює аборигенам мило. В тому розумінні, що фарбу зішкрябують з тіла разом з брудом. Так, хімба ніколи не миються.

Чоловіки хімба можуть мати стільки жінок, скільки годні прогодувати. А годують вони заробітками. Тож серед жінок хімба вважається нормальним тимчасово перебути з іншим чоловіком, поки свій не вдома. А якщо це дасть змогу народити ще одну дитину - щасливі всі.Хлопчика від дівчинки можна відрізнити по зачісці.Дівчата носять дві звисають на очі косички. Хлопчики - одну, ззаду, або зовсім обходяться без неї.
Зачітка жінок - дреди, обмазані глиною, у які заплетене хутро. Виглядає по-багатому.Крім перелічених занять, жінки ще виготовляють прості сувеніри, які продають туристам. Продають не надто наполегливо, як вміють.

Кажуть, що в хімба досі зберігається обряд ініціації жінок. Дівчинці, що стає жінкою вибивають чотири нижні зуби, а ясна припалюють розпечениим залізом.

Хімба і досі не мають паспортів, а отже і прописки. Живуть, як хочуть і де забажають. І зберігають традиції древньої Африки.


Tags: мандри, намібія, фото
Subscribe

 • Рік автомобіліста 2018

  Майже мертвий журнал м-ра Брута та його старий, але все ще бойовий червоний кінь, в останню неділю жовтня святкують День автомобіліста. Роки 2008,…

 • Північна Корея відсвяткувала 70-річчя

  Грандіозне святкове шоу за участі лідера країни Кім Чен Ина відбулона на центральному стадіоні Пхеньяна 9 вересня 2018 року.…

 • Рік автомобіліста 2017

  Безвіз наш! І журнал м-ра Брута та його бойовий червоний кінь, який попри вік не псує борозди, в останню неділю жовтня святкують День автомобіліста.…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments