Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Голландська Яремча Півдня Африки - Свеллендем

Навряд чи хтось з моїх читачів підозрює про існування містечка Свеллендем, що у Південній Африці. І я просто вимушений вам про нього розказати. І показати.

Містечко розташоване у долині підніжжя Капських гір. Це довга і доволі висока гряда, до 2,5 км висотою. Завдяки цьому клімат тут - м'який, як на Середзем'ї. Одним словом - комфортно.Містечко переважно одноповерхове. Схоже на Дикий Захід. Так і очікуєш салунів та ковбоїв.

Зупинки чомусь бетонні.А вулиці підписують прямо на бордюрах. Нема в них болота...Одна з найстаріших будівель місте - цервка.

І німецька кірха.Так от, місто застували втікачі від податкового тиску. Голландські бюргери, коли в Південну Африку нарешті офіційно дісталась Британська Імперія, вирішили, що терпіти ті побори не в змозі. Та й чкурнули вглиб континенту. Чесно кажучи, далеко не пішли, але все ж на податковій полі погуляли.Місто заснувало подружжя губернатора Хенріза Свелленгребера та та Олени ТенДамме. Вийшло скромно - СвелленДамме чи от Свеллендем. Про ті, часи романтичної незалежності Свеллендема, нагадує музей. Колишня резеденція губернатора.

Зала суду Свеллендема.Спальня і туалет.

Ваги для податків.Кухня.

Кімнати прислуги.Орган. Всі експонати підписані - коли і пим презентовані в музей.А ось типовий господарський двір. Дуже все по-голландські.

Інструмент чоботаря.Млин.А оце - млин, який крутили коні.Все тоне у садах. Селендем - сучасний еко-курорт. Купа садиб пропонують спокійний фермерський відпочинок.Одним словом, голландські бюргери мають гідних нащадків.

Tags: ПАР, мандри, фото
Subscribe

 • Рік автомобіліста 2018

  Майже мертвий журнал м-ра Брута та його старий, але все ще бойовий червоний кінь, в останню неділю жовтня святкують День автомобіліста. Роки 2008,…

 • Рік автомобіліста 2017

  Безвіз наш! І журнал м-ра Брута та його бойовий червоний кінь, який попри вік не псує борозди, в останню неділю жовтня святкують День автомобіліста.…

 • Рік автомобіліста 2016

  Минають роки і Майдани, нардепи і чиновники почали декларувати костюми та церкви, безвізовий режим от-от чи то дадуть, чи то скасують, а журнал м-ра…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment