?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Навряд чи хтось з моїх читачів підозрює про існування містечка Свеллендем, що у Південній Африці. І я просто вимушений вам про нього розказати. І показати.

Містечко розташоване у долині підніжжя Капських гір. Це довга і доволі висока гряда, до 2,5 км висотою. Завдяки цьому клімат тут - м'який, як на Середзем'ї. Одним словом - комфортно.Містечко переважно одноповерхове. Схоже на Дикий Захід. Так і очікуєш салунів та ковбоїв.

Зупинки чомусь бетонні.А вулиці підписують прямо на бордюрах. Нема в них болота...Одна з найстаріших будівель місте - цервка.

І німецька кірха.Так от, місто застували втікачі від податкового тиску. Голландські бюргери, коли в Південну Африку нарешті офіційно дісталась Британська Імперія, вирішили, що терпіти ті побори не в змозі. Та й чкурнули вглиб континенту. Чесно кажучи, далеко не пішли, але все ж на податковій полі погуляли.Місто заснувало подружжя губернатора Хенріза Свелленгребера та та Олени ТенДамме. Вийшло скромно - СвелленДамме чи от Свеллендем. Про ті, часи романтичної незалежності Свеллендема, нагадує музей. Колишня резеденція губернатора.

Зала суду Свеллендема.Спальня і туалет.

Ваги для податків.Кухня.

Кімнати прислуги.Орган. Всі експонати підписані - коли і пим презентовані в музей.А ось типовий господарський двір. Дуже все по-голландські.

Інструмент чоботаря.Млин.А оце - млин, який крутили коні.Все тоне у садах. Селендем - сучасний еко-курорт. Купа садиб пропонують спокійний фермерський відпочинок.Одним словом, голландські бюргери мають гідних нащадків.

Comments

( 1 коментар — Прокоментувати )
ztmr
18 січень 2017 19:41 (UTC)
Выглядит всё уютно.
( 1 коментар — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Page Summary

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek