Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Щурячі трагедії

ВІДСТУПНИКИ (DEPARTED, THE)

Виробництво: США, 2006 рік
Режисер: Мартін Скорсезе
Жанр: кримінальна драма
У ролях: Леонардо Ді Капріо, Мет Деймон, Джек Ніколсон, Мартін Шин, Віра Фармига, Алек Болдуїн
Бюджет: 90 млн. $
Збори: 271 млн. $
Прем’єра: 4 жовтня 2006 року

Дай-но Боже здоров’я Мартіну Скорсезе, котрий після різних-там Дежа Вю дав мені можливість подивитись цю стрічку. Це замість епіграфа.

Блискучому випускнику поліцейської академії з ідеальною біографією Коліну Салівану (Мет Деймон) одразу пропонують посаду у престижному відділі внутрішніх розслідувань. В цей же час його однокашнику Біллі Костігану (Леонардо Ді Капріо), з далеко не ідеальною біографію, доводиться стати «щуром» в банді старого мафіозо ірландського походження Френка Костело. От тільки не знає він, що і Костело має свого щура в поліцейському управлінні, яким і є його вихованець Колін.
 
Ви думаєте, що це вся інтрига, яку Скорсезе переписав з недавнього гонконгського бойовика Подвійна рокіровка? Звісно, що ні. Але що буде далі – точно не розкажу. Бо навіть останній кадр учергове все переверне догори ногами, до чого не додумались гонконгські кінематографісти.
 
Актори в образі на всі 100. На всі усюди тепер говоритимуть про те, що всього десять років тому Ді Капріо вважали кимось середнім між Юрою Шатуновим і лялькою Кевін, а вже нині не менш одноголосно всі визнають в Леонардо найвищі авторські таланти. А ще говоритимуть, що на фоні Ді Капріо, Мет Деймон виглядає м’яко кажучи блідо. І це при тому, що вже не знаю як, але героїв зробили надзвичайно схожими. Зовні, не внутрішньо, звичайно.
 
Щось в цьому є. На відміну від віртуоза-лиходумця з Талановитого містера Ріплі у Відступниках Деймон просто гімнюк. Нахабний кар’єрист, якого тільки і турбує що його я. Ну а власне злодійства – кіт наплакав. Тому у якості злочинного антипода диявольськи щирому Ді Карпіо Деймон виглядає блідо.
 
Але не думаю, що таке прозріння не було очевидним режисеру. Може якраз оця щуряча блідість і задумувалась? Може контраст Коліна з сермяжною правдою Біллі Костігана ще більше виявив, які ж вони?
 
Дуже і дуже натурально виглядав злодій у виконання Джека Ніколсона. Хто б і сумнівався. В силу природних обставин образ старого мерзотника йому вдається тепер просто ідеально. Навіть заздриш – купа бабла, дівчата, кокаїн і улюблена робота з стріляниною і ламанням кісток на дозвіллі. Та що там казати. Навіть пан Болдуїн в цьому фільмі у своїй тарілці.
Кіно – чудове. Оскар – він дядько мудрий, навіть не сумніваюсь.Интересные гороскопы: персональный гороскоп. Гороскоп на Сегодня.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment