Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: І сія пучина

БЛАКИТНА БЕЗОДНЯ (GRAND BLEU, LE)

Виробництво: Франція, Італія, США, 1988 рік
Режисер: Люк Бесон
Жанр: драма
У ролях: Розанна Аркет, Жан-Марк Барр, Жан Рено
Бюджет: 80 млн. FRF
Збори: 3,5 млн. $
Прем’єра: 11 травня 1988 року

З самого дитинства Джекус Майоль та Ензо Молінарі змагаються на право вважатись наймайстернішим пірнальником. І не лише вдячні оплески глядачів, котрі в буквальному сенсі затамувавши подих слідкують за їх витівками, є нагородою. Глибина – ось хто найвищий суддя.
 
Після десятирічної паузи, герої знову зустрічаються. Цього разу, маючи на меті попри цілком дружні і доброзичливі стосунки, назавжди поставити крапку у своєму чемпіонаті. І її буде поставлено. Як то казали у перекладі відомої пісні, і сія пучина поглинула їх в один момент. Тобто всі померли.
 
Така собі двогодинна Одисея Кусто з Жаном Рено в головній ролі. На відміну від інших своїх ролей, Рено не тільки не стріляє, але навіть не дає жодного разу нікому в бубен, навіть дельфінам. Виглядає при цілком фактурно, так що долеонівський Рено нічим не гірший від післялеонівського.
 
Головну жіночу роль виконує Розанна Аркет. Вона намертво запам’яталась по стервозній жіночій ролі в Дев’яти ярдах, тож кирпатий носик Розанни мною вже інакше і не сприймається. В Безодні Розанну можна прикладати до рани, що з нею і робить герой Жан-Марка Барра.
 
Дуже естетське кіно. З тих, що око відпочиває, але й мозки не напружуються. Активно сприяє цьому чудовий саундтрек Еріка Серра, який працював з Люком Бесоном і в пізніших роботах (той самий Леон, П’ятий елемент, Її звали Нікіта). Так що ті глядачі, що не заснуть, будуть задоволені переглядом.
 
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments