?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Ми з вами прогулялись про Ханоєм вечірнім, де відвідали зокрема знамениті собачі ресторани. Також побачили Ханой комуністичний та Ханой буденний. Ця розповідь – про Ханой храмовий.

Ханой

 

Судячи з кількості пагод та церков інших релігій комуністи в Ханої не надто боролися з “опіумом для народу”. Та що там казати, навіть архітектурний ансамбль Мавзолея Хо Ши Міна включає в себе Пагоду на одному стовпі – унікальну пам’ятку, що стала одним з символів Ханоя.

Але ми з вами відвідаємо спершу пагоду Чанкуок, найстарішу в місті.

Ханой

Її побудували в VI столітті, а це вам не жарти. Хоча, якщо прочитати історію храму, виявиться, що насправді пагоду сюди, на берег найбільшого озера столиці перенесли в XVII столітті. А пізніше, на початку XIX провели комплексну реконструкцію, а фактично – відбудову.

Ханой

Ханой

Ханой

Тож те, що ми бачимо наразі на острівці – лише сучасніша копія. Втім, це не заважає саме цьому храму вважатись одним з найважливіших у столиці. Сюди приїжджають також офіційні делегації. Неофіційні певне теж.

Ханой

Ханой

Озеро Тай. На його берегах не один храм.

Ханой

Ханой

Між іншим ханойці дуже пишаються своїми озерами. В Озері меча, який повернули ніби як мешкає найдавніша черепаха країни. Її вага 170 кг і таких на землі залишилося лише чотири штуки.

Ханой

Ось це озеро, а на ньому – Храм Нефритової Гори.

Ханой

Ще один тисячолітній храм – Літератури. Насправді не просто храм, а цілий монастирський комплекс, він же – школа для дітей мандаринів (мається на увазі золота молодь).

Ханой

Ханой

Ханой

Ханой

Храм в принципі як храм. Але знаменитий він десятками кам’яних брил, на яких вибиті імена докторів в’єтнамських наук. Як тільки тодішньому кандидату давали наукове знання – його прізвище з’являлось на камені.

Ханой

Зверніть увагу на матрьошок. Пишуть – національні в’єтнамські сувеніри.

Ханой

Чергова пагода. Років 500 має.

Ханой

Ханой

Ханой

Молитва.

Ханой

Бабця збирає палички, що перегоріли.

Ханой

Релігійні товари і не тільки.

Ханой

Але вдосталь вже пагод. Перед вами – римо-католицький собор Святого Йосипа.

Ханой

В чому соціалізм не В’єтнамі позначився, так це на релігійності населення. Попри значну кількість буддистських храмів прихильниками цієї релігії себе вважають лише 10% населення. Ще майже 7 – католики. Атеїстами себе вважають від 60 до 80% в’єтнамців.

Ханой

Неоготичний собор побудували 120 років тому французи. І, що логічно, Нотр-Дам-де-Ханой виглядає як копія власне Нотр-Даму.

Ханой

Ханой

Ханой

Ханой

Ханой

Ханой

Якось так. На цьому багатологію про Ханой можна завершити. Додам лише від себе – місто мені сподобалось. Тут є все, і всього в міру.

Ханой 

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek