?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Ханой

Столиця В’єтнама разюче не схожа на Сайгон, найбільше південне місто країни. Сайгон (офіційно Хошимін) – двіжове сучасне місто – з хмарочосами та нічним життям. Натомість Ханой – значно спокійніший, місцями – помпезний, місцями совковий, не надто гамірний. Солідний, одним словом. Ще б пак, адже місто не так давно відсвяткувало свій тисячолітній ювілей!

Ханой

На головній площі країни – мавзолей Хо Ши Міна. Дідусь, як і його російський колега, заповідав себе поховати (в даному випадку спалити), але політбюро вирішило інше. 

Ханой

Мавзолей будували за радянським проектом і з аналогічними особливостями – трибуна, скляний саркофаг. Забальзамоване тіло охороняє почесна варта.

Ханой

Ханой

Ханой

Поруч – цілий комплекс Хо Ши Міна – скромний дерев’яний будиночок, у якому він жив замість помпезного президентського палацу, древня пагода і музей дідуся Хо. Ось, до речі, президентський палац.

Ханой

Будівля Національних зборів, побудована на площі Бадинь замість сталого будинку парламенту, знесеного в 2008 році.

Ханой

Фонтан в формі лотоса.

Ханой

Урядовий квартал – доволі нетипове для Ханоя місце. Тут мало людей і взагалі немає мопедів. Заїзд на саму площу обмежують розсувні клумби. Ніде такого не бачив.

Ханой

Метрах в 500 – радянський колега дідуся. Пам’ятник класичного радянського клонованого взірця має один місцевий акцент – ім’я вождя світового пролетаріату написано в’єтнамською V. I. Lê Nin.

Ханой

Ханой

Ну і щоб завершити тему Ханоя соціалістичного, відвідаємо музей армії. До речі власне відчуття присутності в соціалістичній країні геть немає. Єдине, що дійсно масово присутнє, так це прапор з серпом і молотом поруч з державним прапором країни. Ну і кілька бордів чи плакатів характерного штибу.

Ханой

А так виходить, що соціалізм в країні діє на обмеженій територій кілької кварталів. Звісно, не слід забувати про двомільйонну армію спецслужб, ще з мільйон ментів. Але це вже інша тема.

Ханой

Отже, музей. Головна фішка – це виставка бойових машин та зброї, радянської та американської, віджатої або збитої.

Ханой

Ханой

Ханой

Ханой

В центрі – інсталяція збитого американського винищувача. Як символ і не тільки.

Ханой

Ханой

Оригінальний пам’ятник.

Ханой

Тут же – башта Ханойської цитаделі, один із символів міста. Пам’ятка ЮНЕСКО, як не дивно. Фортецю на цьому місті почали будувати ще від 1467 року. 40-метрова башта збудована значно пізніше, в 1812-му.

Ханой

Ну і щоб завершити мілітаристську тему – ще один цікавий об’єкт. Знаменита тюрма Хоало, вона ж Ханой Хілтон або Ханойський Централ. Буцегарня збудована французами наприкінці XIX століття. Найвідоміша сторінка історії цнтралу – часи В’єтнамської війни.

Оскільки на півночі американські полонені траплялися виключно зі збитих бомбардувальників, то і вийшло, що це тюрма збитих льотчиків. Один з яких – найвідоміший – сенатор Джон Маккейн, той самий.

Ханой

Далі буде.

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.

Comments

( 1 коментар — Прокоментувати )
andy_travelua
25 січень 2015 11:06 (UTC)
ах, нема Мірохи на їхнього Лє-Ні-На
( 1 коментар — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Comments

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek