Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Ханой, деталі. Частина перша

Ханой

Столиця В’єтнама разюче не схожа на Сайгон, найбільше південне місто країни. Сайгон (офіційно Хошимін) – двіжове сучасне місто – з хмарочосами та нічним життям. Натомість Ханой – значно спокійніший, місцями – помпезний, місцями совковий, не надто гамірний. Солідний, одним словом. Ще б пак, адже місто не так давно відсвяткувало свій тисячолітній ювілей!

Ханой

На головній площі країни – мавзолей Хо Ши Міна. Дідусь, як і його російський колега, заповідав себе поховати (в даному випадку спалити), але політбюро вирішило інше. 

Ханой

Мавзолей будували за радянським проектом і з аналогічними особливостями – трибуна, скляний саркофаг. Забальзамоване тіло охороняє почесна варта.

Ханой

Ханой

Ханой

Поруч – цілий комплекс Хо Ши Міна – скромний дерев’яний будиночок, у якому він жив замість помпезного президентського палацу, древня пагода і музей дідуся Хо. Ось, до речі, президентський палац.

Ханой

Будівля Національних зборів, побудована на площі Бадинь замість сталого будинку парламенту, знесеного в 2008 році.

Ханой

Фонтан в формі лотоса.

Ханой

Урядовий квартал – доволі нетипове для Ханоя місце. Тут мало людей і взагалі немає мопедів. Заїзд на саму площу обмежують розсувні клумби. Ніде такого не бачив.

Ханой

Метрах в 500 – радянський колега дідуся. Пам’ятник класичного радянського клонованого взірця має один місцевий акцент – ім’я вождя світового пролетаріату написано в’єтнамською V. I. Lê Nin.

Ханой

Ханой

Ну і щоб завершити тему Ханоя соціалістичного, відвідаємо музей армії. До речі власне відчуття присутності в соціалістичній країні геть немає. Єдине, що дійсно масово присутнє, так це прапор з серпом і молотом поруч з державним прапором країни. Ну і кілька бордів чи плакатів характерного штибу.

Ханой

А так виходить, що соціалізм в країні діє на обмеженій територій кілької кварталів. Звісно, не слід забувати про двомільйонну армію спецслужб, ще з мільйон ментів. Але це вже інша тема.

Ханой

Отже, музей. Головна фішка – це виставка бойових машин та зброї, радянської та американської, віджатої або збитої.

Ханой

Ханой

Ханой

Ханой

В центрі – інсталяція збитого американського винищувача. Як символ і не тільки.

Ханой

Ханой

Оригінальний пам’ятник.

Ханой

Тут же – башта Ханойської цитаделі, один із символів міста. Пам’ятка ЮНЕСКО, як не дивно. Фортецю на цьому місті почали будувати ще від 1467 року. 40-метрова башта збудована значно пізніше, в 1812-му.

Ханой

Ну і щоб завершити мілітаристську тему – ще один цікавий об’єкт. Знаменита тюрма Хоало, вона ж Ханой Хілтон або Ханойський Централ. Буцегарня збудована французами наприкінці XIX століття. Найвідоміша сторінка історії цнтралу – часи В’єтнамської війни.

Оскільки на півночі американські полонені траплялися виключно зі збитих бомбардувальників, то і вийшло, що це тюрма збитих льотчиків. Один з яких – найвідоміший – сенатор Джон Маккейн, той самий.

Ханой

Далі буде.

Tags: в'єтнам, мандри, фото
Subscribe

 • Хімба, шоколадні господарі Намібії

  На півночі Намібії, у важкодоступних районах регіону Каоколенд, живе унікальний народ - хімба. Жінки хімба носять одяг тільки на стегнах, покривають…

 • Етоша: велика біла пустош

  Етоша - природний заповідник на півночі Намібії, на північно-західному краї пустелі Калахарі. Один з найбільших національних парків країни. Площа…

 • Голландська Яремча Півдня Африки - Свеллендем

  Навряд чи хтось з моїх читачів підозрює про існування містечка Свеллендем, що у Південній Африці. І я просто вимушений вам про нього розказати. І…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment