Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Пере-пили

ПИЛА-3 (SAW III)

Виробництво: США, 2006 рік
Режисер: Дарен Лін Боусман
У ролях: Тобін Бел, Шоуні Сміт, Енгус МакФед’єн
Жанр: жахи
Бюджет: 10 млн. $
Збори: 147 млн. $
Прем’єра: 26 жовтня 2006 року

Навіть палки любителі жанру жахів, підковані попередніми двома «Пилами», можуть не витримати напруги третьої стрічки. Він подій на екрані, напевне, відводив би очі навіть Чікатіло. Що вже казати про нас, обивателів, котрим автори вирішили втретє вже не лоскотати, а пиляти, рубати і стругати наші нерви по повній.
 
Прийнято оцінювати сіквели, пріквели і т.п. на відповідність якості еталону. Ну і тут порівняння традиційно не на користь других і тим паче третіх продовжень. Перша «Пила» вразила всіх неймовірним фінальним кульбітом. І повторити його – мало б бути надзадачею для авторів стрічки. На жаль… Все очікувано і прогнозовано.
 
Фільм густо пересиплений посиланнями на попередні події, спогадами, тобто спробами ніби як розставити остаточно все на свої місця. Може для потреб пилофанів це і потрібно, але звичайному глядачеві чесно кажучи байдуже, як саме облаштовувався отой перший фінт, що добивав глядача в «Пилі-1». Оскільки фантазія авторів дещо уступає фантазії їх персонажа – Конструктора, пекельні машини для тортур теж місцями повторюються.
 
Хоч скажу, що нічого гидкішого, ніж ретельно показана трепанація черепу побутовим електроінструментом я ще не бачив. Тому-то й повторюся, що нехай фільм не тішить особливими сюжетними новаціями, тим не менше за адреналіном знаходиться в одній ваговій категорії. Нащо тільки при цьому все це криваве місиво приправляти ще й філософією Гри – вже не дуже ясно. Хоча й це є певним законом жанру.
 
З іншого боку, що особливого чекати від стрічки, сценарій для якої був писаний усього за тиждень, ґрунтуючись на ідеях з фан-форуму. А туалетні декорації, які прославили першу «Пилу», автори третьої позичили в фільма-пародії, безподібного «Дуже страшного кіно 4». Приємного пиляння!
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment