?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Ніч штурму

IMAG2293-SNOW

Страшно. Сарана чорних касок, яка стікається хвилями з усіх боків на Майдан. І смішні у своїй нечисельності чоловіки в помаранчевих будівельних касках.

Щоденні, а точніше щонічні повідомлення про штурм дійсно приспали.

Лиця. Скажу, що це не помаранчева ейфорія. Люди наші, українці. Щирі та мирні. Але рішучі. А ще – щосекунди готові до найгіршого. Принаймні так здається. Висока ступінь самоорганізації, високий рівень готовності до пожертви.

Хвилі газу, штовханина, Чесно кажучи, це виглядає якось нереально, по-кіношному. Швидкі приготування, смішні обладунки, марлева антигрипозна пов’язка, притрушена снігом на лице – і в бій. Буквально поруч виносять на самодільних ношах постраждалих – побитих, отруєних. На парапеті вже розкладені ліки. Все це під пильними поглядами десятків камер.

«Звідки ти?» - дівчина знімкує з величезної відеокамери все, що відбувається. «Я не говорю російською», - та відповідає. Дивиться весь світ.

Церква. Чого сильно бракує, як на мене – це сили церкви. В умовах повного збанкрутіння цілої державної системи, перманентної недовіри до нових та старих лідерів опозиції, неочевидності істин від так званих і самозваних лідерів громадянського суспільства.

Загнати війська в казарми можуть хіба вони. Може мені це здається. Але тоді навіщо нам потрібна армія ченців? Принаймні, коли з початком атаки почали бити дзвони Михайлівського собору, серце стиснула віра. Бог з нами!

Руслана. Герой, Жана д’Арк. На цій дівчині, ну нехай вже жінці, тримався цей нічний майдан. І попередній. І ті, що перед ним. Шкода, що її заклики до Беркута марні. Але не марна її енергія та віра, що передається змерзлим та заляканим людям на нічному та промерзлому Майдані.

Лідери. В другій ночі здавалось, що та нечисленна купка біля палаток – це вся надія. Лідери сплять, зачаровані «рішучим осудом силових акцій» від США та Європи. Однак ні, вже за кількадесят хвилин на сцену вийшли всі троє. І не лише вони. Стало легше.

Нардепи, що лягали під Камази, тримали оборону в перших рядах – це дійсно слуги народу. А не мордаті рішалови та кнопкодави.

Беркут. Я не знаю, які і кому треба сказати слова, аби їх зупинити. Точніше я переконаний, що жодних слів. Роздача цукерок та канапок, обціловування чорних касок не має толку. І командири, і солдати військ СС є однаково злочинцями. Беркут – це не Вермахт, це саме СС.

Четверта година. Гітлер почав війну рівно о четвертій. Хвиля штурму з Інститутської почалась рівно о четвертій. Напевне, так само о четвертій ранку це буде і завтра, і взагалі доти, доки це тіло обіймає межигірський трон.

Європа. За неї третій тиждень йде партизанська війна в окупованій країні. І за неї дуже соромно. Підсвітити будівлі та статуї, написати сто декларацій та звернень, надіслали Кокса, Квасневського чи Ештон. Все?

Сподіваюсь, що ні. Вже біля п’ятої ранку з усіх вулиць на Майдан пішли кияни. Задовго до початку роботи метро люди прокинулись і пішли на підтримку. Старі, молоді, офісний планктон, російськомовні пенсіонери, всі хто почув і хто міг.

Плюс один день.

Comments

( 3 коментарі — Прокоментувати )
valeriyakm
12 грудень 2013 04:35 (UTC)
Мда, насмешили
Nataliya Onufrak Yaroschuk
12 грудень 2013 07:10 (UTC)
Спазми стискають горло. Сльози втримати вкрай важко. Але я знаю точно - це все не даремно. І наші сльози - це не сльози відчаю. Сильні плачуть мовчки, стиснувши зуби. І з вірою. З вірою в БОГА, з вірою в УКРАЇНУ, з вірою в нашу солідарність. В талант і мудрість кожного з нас.
Таня Маковей
14 грудень 2013 22:23 (UTC)
Та ніч - єдина невеличка перемога. "Захід" обіцяє ввести санкції в випадку іще однієї такої ночі... Ситуація в нас не дуже...
( 3 коментарі — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek