Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Справедливіть є

ВСЯ КОРОЛІВСЬКА РАТЬ (ALL THE KING'S MEN)

Виробництво: Німеччина, США, 2006 рік
Режисер: Стівен Зейліан
Жанр: драма
У ролях: Шон Пен, Джуд Лоу, Ентоні Хопкінс, Кейт Вінслет
Бюджет: 55 млн. $
Збори: 9 млн. $
Прем’єра: 10 вересня 2006 року

Міський активіст Вілі Старк (Шон Пен, якого представляти не варто – тут і 21 грам, і Шлях Карліто, і Поворот) дійсно пробував навести лад у місцевих фінансах. Щоб оборудки, у тому числі з будівельними підрядами, не могли стати загрозою громаді. Та коли внаслідок трагічної недбалості через крушіння стіни школи гине троє дітей, спостережливі ділки роблять Вілі пропозицію, від якої той не може відмовитись.
 
Так Вілі стає кандидатом в мери, а потім і в губернатори. Популярним, бо він відстоює інтереси простих селюків, без різниці до кольору їх шкіри. Популярним, бо в його запальних промовах чути саме те, що хочуть слухати прості виборці. А ще Вілі стає звичайнісінькою маріонеткою.
 
Люди, що потрапляють під його магічний вплив цього не хочуть помічати. Як не помічає цього талановитий журналіст Джек Бурден (Джуд Лоу – робот-повій з Штучного розуму). Ох вже ці популісти – всі знають ціну їх обіцянкам, але їх солодкі промови як морозиво у спекотний день. Хочеш ще, ще, а потім бац, і ангіна. «Ми створимо 60 тисяч робочих місць», «Ми збудуємо лікарні і дороги», «Бандитам - тюрми». Ой, останнє ніби не з цього кіна.
 
Так от, бац зробив сам Вілі. Аби позбутися непотрібних вже пут, він сам виступає власним викривачем. Чим викликає просто бурю позитивних емоцій з боку електорату і безальтернативно виграє губернаторські вибори. Ну а далі – більше, бо коли ти вчепився зубами за владу, то треба гризти, рвати і кусати. Чому охоче, навіть не хотячи цього, допомагає Джек.
 
Взагалі-то мене не полишає враження, що була радянська екранізація цього роману Роберта Пена Ворена. Дуже вже вдячна тема для радянських обличителів антинародної буржуазної демократії. Та навіть, коли помиляюсь, була ще й рання американська екранізація 1949 року. В ній Віллі Старк є значно більшим мерзотником, ніж герой Шона Пена. Там на  губернатора працювала дійсно ціла рать, яка не гребувала жодними засобами для досягнення цілей свого патрона. А патрон, у свою чергу, підгрібав під себе все нові і нові повноваження, а ще – заводики з пароходиками. Ось тут паралелі з нашими так званими губернаторами значно ближчі.
 
Стрічку впевнено можна ставити на одну поличку з моїм улюбленим Хвіст крутить собакою, як ще один посібник з піару. І не дивно, що в прокаті фільм провалився – на те він і підручник. Ну а популісти - куди ж без них. Тішить тільки те, що як вони самі стверджують, справедливіть є.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment