Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Імператор ілюзій

ОСТАННІЙ ІМПЕРАТОР (LAST EMPEROR, THE)

Виробництво: Франція, Велика Британія, Італія, 1987 рік
Режисер: Бернардо Бертолуччі
Жанр: історична драма
У ролях: Джон Лоне, Пітер О’Тул
Бюджет: 25 млн. $
Збори: 44 млн. $
Прем’єра: 15 жовтня 1987 року

Заборонене місто – серце Китайської імперії. Тут, за високими стінами під невсипущою опікою сотень євнухів, у золотій клітці правили імператори. Так, ти вершитель чужої долі, так, тобі зав’язують шнурки на капцях, витирають носика і підкладають, коли тобі це вже треба красунь у ліжко. Але чи господар ти власної долі?
  
В три роки Пу І став імператором. І хоч зап стінами Забороненого міста вирували революції, це мало обходило юного монарха. Якби не європейський наставник Реджинальд Джонсон (Пітер О’Тул, що прикрашає своєю грою будь-який історичний, як Троя, або псевдо-історичний, як комедія Король Ральф, фільм), то навряд чи імператор пережив би крах своєї імперії.
 
Юнаком Пу І, вже імператор в екзилі, веде в Японії мажорне життя. Та все ж його ніяк не полишає думка, що його зоряний час ще попереду. Не дивно, що попри настанови власної дружини, імператор пристає на авантюрну пропозицію японської влади стати монархом окупованої Маньчжурії. Та якщо раніше він був заручником євнухів, в Маньчжурії він став маріонеткою японських генералів. Наприкінці війни двічі імператор стає полоненим Червоної армії і потрапляє в китайський табір.
 
Як не дивно, але режим Мао виявився милосерднішим до останнього монарху за режим Ульянова. В той час, як ленінці розстріляли всю царську родину включно з лікарем і служницею, останній імператор Китаю закінчив життя простим садівником. І як не дивно, схоже, що Пу І на цій своїй новій посаді був значно щасливішим, ніж на монаршому закланні.
 
Навряд чи це було насправді, але обійтися в такій історії без візиту екс-імператора Піднебесної до Забороненого міста просто не можна. Що відчуваєш, коли сідаєш на трон, на якому ти був колись центром всесвіту? Лише те, що на старість твоє дитинство видається найкращим часом твого життя. І до біса всі імперії.
І щоб там не казали, дев’ять Оскарів так просто не дають.

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments