Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Фарсаж

НІЧ НА ЗЕМЛІ (NIGHT ON EARTH)

Виробництво: Німеччина, США, Франція, Японія, Велика Британія, 1991 рік
Режисер: Джим Джармуш
Жанр: іронічна драма
У ролях: Джина Роулендс, Вайнона Райдер, Алан Рендольф Скотт, Роберто Беніньї
Бюджет: х/з
Збори: 2 млн. $
Прем’єра: 12 грудня 1991 року

Коли наступає темрява, коли з метушливих і гамірних вдень вулиць зникають останні перехожі, міста потрапляють під владу … кого? Вампірів-вурдалаків, гопників, гангстерів? Та ні, таксистів!
 
Поки на землі панує ніч, на дорогах панують таксисти. Це їм, бідолашним, випадає доставляти наші розмочені горілкою тіла по домам. Це їх тяжка доля змушує чергувати біля вокзалів і портів, аби відтарабанити валізи та їх власників в місця постійної чи тимчасової дислокації.
Що їм з того? Пара папірців? Звісно ж не тільки і не стільки. За це – їх майже монопольне право на розмови. Кому з нас таксист не травив черговий банальний анекдот чи не оповідав про свої сімейні справи?
 
Ця кіноода гросмейстерам баранки і віртуозам монтіровки складається з п’яти самостійних історій, кожна з яких залишає в глядача відчуття, середнє між подивом і жалем. Переповідати їх ніби як і не цікаво. Скажімо, про дівчинку-таксиста, яка хоче стати механіком, шмалить як паровоз і знає всю програму свого життя наперед. Їй доводиться везти в Беверлі-Хілз гламурну пасажирку, котра займається кастінгом акторів. За довгу дорогу пасажирка починає вбачати в дівчині кандидатку на одну з ролей в іменитого режисера, на якого вона якраз працює. Але коли вона пропонує дівчині стати актрисою та… відмовляється. Адже життя її вже розписане і рухається як треба. Тож нащо це змінювати? Така от проста історія.
 
Чудова новела про зустріч Старого і Нового світу, що відбулась в Нью-Йорку між емігрантом-клоуном з Дрездена і мешканцем Гарлема. Ну а паризька історія про таксиста-африканця і його сліпу пасажирку взагалі виглядає на притчу.
 
 
Четверта новела з Роберто Беніньї  в головній ролі і п’ята про гарячих фінських п’яних парубків взагалі межують на грані трагіфарсу. Такий собі фарсаж. Одним словом, що там переказувати, дивитись варто. В Джима Джармуша є ще одна схожа за стилістикою стрічка - Кава і цигарки. Тепер - обовязково подивлюся.
 

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments