?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

ЄРЦ роздав місто підрядникам

Минулого тижня КП «Єдиний розрахунковий центр» (ЄРЦ) провів конкурс серед підрядних організацій Івано-Франківська. Місто поділили на 10 округів (лотів) і запропонували приватникам позмагатися за сім послуг.

Комунальники в фаворі

Певно, треба нагадати, що після запровадження комунальної реформи ЄРЦ є своєрідним посередником між мешканцями міста й підрядниками. До цього часу ЄРЦ просто підписував угоди із виконавцями послуг, а тепер підприємство винесло майже всі послуги на конкурс.

Ще 30 серпня ЄРЦ затвердив положення про порядок проведення конкурсу на сім послуг. Це обслуговування внутрішньобудинкових мереж (труб централізованого опалення, холодної, гарячої води та водовідведення), димових і вентиляційних каналів, ліфтів, конструктивних елементів будинків, освітлення місць загального користування, прибирання сходових кліток. Навмисно не винес­ли лише прибирання прибудинкової території та аварійне обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Як каже заступник керівника ЄРЦ Микола Вітенко, це було зроблено, аби зберегти роботу для комунальних підприємств. Адже майже половину прибудинкової території у місті прибирає ЖЕО №9, а аварійне обслуговування будинкових систем виконує КП «Аварійна служба» (колишнє «СпецРАД») виконує цю послугу по всьому Франківську.

«Якщо оголошувати конкурс на прибирання прибудинкових територій, — говорить Вітенко, — то треба оголошувати його на ціле місто. Тоді є ризик що ЖЕО №9 програє. А ми цього не хочемо, бо там працюють приблизно 200 двірників. З «Аварійною службою» те саме — це комунальне підприємство, яке дотепер досить непогано надавало послуги. Тому вважаємо, що чіпати їх зарано, хоч розуміємо — з часом і до них дійде черга».

Отже, конкурс оголосили, інформацію поширили ЗМІ, запросили учасників. Основними умовами участі, каже Микола Вітенко, було: наявність виробничої бази, приміщення, ліцензії (в разі необхідності), досвід роботи й те, щоб підрядник був платником ПДВ.

Нових нема

Участь у конкурсі взяли 14 підприємств. В ЄРЦ сподівалися, що буде більше нових претендентів, проте помилилися. Із нових було тільки ПП «Переколянович» — підприємство, яке відкрила одна з голів ОСББ. «Вона заявила, що готова прибирати сходові клітки по цілому місту, — говорить Вітенко. — Проте, не подала інформацію ні про матеріально-технічні ресурси, ні про людей, тому програла, на жаль».

Іншими учасниками конкурсу стали ті, які надавали послуги й раніше. У першу чергу це приватні підприємства, в які з квітня переформатувалися старі жеки: ТОВ «Комфорт Сервіс ІФ» (ЖЕО №1), ПП «Мій дім» (ЖЕО №2), ТОВ «Пасічна-ІФ» (ЖЕО №5), ТОВ «ЖЕО Молодіжний» (ЖЕО №8) і ТОВ «Сервіс-Сіті-ІФ» (ЖЕО №9). До речі, останній жек «роздвоївся» — тепер є і приватна структура, і комунальна.

Усі учасники подавали заявки на послуги, які надавали ще у статусі жеків. За результатами конкурсу деякі підтвердили свої можливості, а деякі поступилися іншим. Наприклад, «ЖЕО Молодіжний» більше не буде мити в під’їздах. «Ну, не вміють вони мити під’їзди», — коментує рішення комісії Микола Вітенко.

Змагалися і спеціалізовані підприємства. ПП «ІФ Промсервіс» останній рік обслуговувало димові і вентиляційні канали на території колишніх ЖЕО №№3, 4, 7. Тепер вони отримали ще один округ. ТОВ «Комунальні інвестиції» (спеціалізується на митті під’їздів) також збільшило «сферу впливу» й тепер прибиратиме не в третині, а в половині будинків міста.

ТОВ «Євро-ІФ» з квітня обслуговувало внутрішньобудинкові системи. Вони хотіли більше роботи та пропонували обслуговувати ще й димвентканали, а також освітлювати під’їзди. Не було ліцензій, замало досвіду — залишилися на попередніх позиціях.
ТОВ «Бортняк-ІФ» на ринку ще з минулого року — обслуговувало мережі водопостачання, водовідведення, теп­лопостачання. На конкурсі вони нав­мисно зменшили обсяги та отримали тільки один округ, хоча до цього працювали на території двох ЖЕО.

Чого ніхто не хоче?

А от іще з двома видами послуг виникла проблема. Перша — обслуговування ліфтів, друга — обслуговування внутрішньобудинкових систем цент­ралізованого опалення. Організацій, які експлуатують ліфти у Франківську, є дві. Перша, комунальна — КП «Івано-Франківськліфт» (на 1 січня 2012 року обслуговували 426 ліфтів), друга, приватна — «Прикарпатліфт» (73 ліфти).

Сталася дивна річ: «Івано-Франківськліфт» взагалі не змагався. Як зізнався «Репортеру» керівник цього підприємства Ярослав Квас, він навіть не знав про конкурс. Бо спеціально ніхто нікого не інформував, сподівалися, що повідомлень у ЗМІ достатньо… Натомість «Прикарпатліфт» був більш пильним, подав заявку на чотири округи й відтепер обслуговуватиме приблизно на 50 ліфтів більше. Відповідно комунальні «ліфтери» — на півсотні менше.

З внутрішньобудинковими тепломережами ще інша ситуація. За логікою, цю послугу мали б надавати КП «Теплокомуненерго» і ТОВ «СТЕК». Проте «Теп­локомуненерго» взагалі не подавало заявки на участь у конкурсі, а «СТЕК» запропонував свій тариф, який ЄРЦ не підійшов. Ніхто не виграв. Тож тепер у половині будинків міста цим займатимуться колишні ЖЕО, а половина лишилась без підрядника. Як виходитимуть із ситуації — загадка.

Нові договори заключать з 1 січня 2013 року. Там, де був тільки один учасник, угоди укладуть на 12 місяців, там, де кілька, — на 24. Якщо не було жодного учасника, ЄРЦ укладатиме договори на свій розсуд.

Рішення конкурсної комісії підрядники коментувати не прагнуть. Навіть попри те, що не всі задоволені результатами. Певно, не хочуть сваритися із ЄРЦ. Може, й правильно.

Репортер, 15 листопада 2012 р.

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek