?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Ніцца. Частина друга

, у якій ми прошпацеруємо набережними та бульварами, покатаємось на місцевому транспорті, помітингуємо з домогосподарками, глянемо на смітники та панорами Ніцци. Частина перша.

Ніцца

Головна вулиця першої лінії — Англійська набережна. Плавно згинаючись краєм Затоки Янголів вулиця спершу була колись просто стежкою. В 1820 році англійський священик на незрозуміло які гроші вирішує профінансувати облаштування дороги.

Ніцца

В результаті получився семикілометровий бульвар. З одного боку — фешенебельні готелі...

Ніцца

Ніцца

Ніцца

Ніцца

Ніцца

...з другого — місце для променаду.

Ніцца

Ніцца

Ніцца

Перша лінія — розкішні готелі та казино. Багата еклектична архітектура — наслідок щедрого грошового дощу, що пройшов над Лазуровим берегом Франції наприкінці XIX століття.

Втім, навіть за наявності значного російського впливу, тут ніхто не додумався приватизувати шматок узбережжя. Тож заможні постояльці вимушені як прості смертні чухати купатися на загальноміський пляж.

Ніцца

Ніцца має розвинуту велосипедну інфраструктуру. Це, звісно, не Амстердам, але муніципальних синіх роверів — кілька тисяч. Прокат за перші за перші півгодини — задурно, далі чим довше — тим дорожче.

Ніцца

Ніцца

Крім того, останнім часом з’явились сині прокатні електромобілі.

Справжнім подарунком Ніцці стала нова лінія надсучасних трамваїв. Як і в багатьох європейських містах тут відроджують колись знищену трамвайну інфраструктуру. «Лазурові лінії» курсують що 4 хвилини від половини на п’яту ранку і до першої ночі.

Ніцца

Ніцца

Частина маршруту пролягає виключно пішохідною зоною. Наприклад, площею Массена і дотичними бульварами.

Ніцца

Ніцца

Андре Массена — наполеонівський маршал.

Ніцца

Бульваром зручно шпацерувати або влаштувати тут демонстрацію. Французи взагалі це діло поважають. От, скажімо, маніфестують нянечки — через малу зарплату та недостатній соціальний пакет.

Ніцца

Уночі площу підсвічують сім оригінальних світильників у вигляді кольорових гумових чоловіків. За задумкою автора ця скульптурна група символізує розмову семи частин світу.

Ніцца

Ніцца

Між іншим, під усією цією красою прокладено величезний автомобільний тунель. І не один — аби мінімізувати трафік через місто. Натомість у центрі Ніцци — машин не багато. Хоча припаркуватись нема де.

Ніцца

Персональна приватна парковка.

Ніцца

Паркінг для мотоциклів.

Ніцца

Ще мопеди і мотоцикли.

Ніцца

Ніцца

Смітники. Резервуари у кілька кубічних метрів сховані під землю.

Ніцца

І, щоб не закінчувати на смітниках — ще кілька панорам Ніцци. Десь на горбочку причаїлися віп-віли, того ж Елтона Джона. Внизу — серійні багатоповерхівки.

Ніцца

Ніцца

Ніцца

Ніцца на Google-картах. З французької подорожі можна глянути на пости про Версаль, Фонтенбло, Лувр, Ліон, Реймс, паризьке метро, площу Бастилії та кладовище Сент-Женев’єв-де Буа.

Ніцца

Comments

( 2 коментарі — Прокоментувати )
andy_travelua
08 жовтень 2012 09:23 (UTC)
Не можу щиро сказати, що там красиво. Але із задоволенням подивитися з енциклопедичних міркувань :)
qolorado
03 листопад 2012 04:09 (UTC)
...«ніхто не додумався приватизувати шматок узбережжя»...

Чуднесенько собі додумалися. Там є чимало ресторацій з приватними пляжами. Але - є така собі малесенька деталь. За місцевими законами (АФАЙК, стосується всієї провінції) доступ до пляжу мусить бути публічним і безкоштовним. Себто, на той пляж при ресторації чуднесенько собі можна пропхатися надурняка, хіба що не вільно буде користуватися їхніми лежаками.
( 2 коментарі — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek