?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Сірміоне

Сірміоне

Говорячи про Італію турист згадує переважно Рим, Венецію, Флоренцію. Класичні туристичні принади. Однак є в Італії чимало родзинок, захованих так би мовити для своїх.

Розташоване у південному передгір’ї Альп озеро Гарда — найбільше в Італії. На карті видно, що поверхня водойми вузькою смужкою немов стікає з гір, поступово перетворюючись з фіорда на маленьке море площею 370 кв. км. — приблизно як Дніпровське водосховище.

Сірміоне, озеро Гарда

Сірміоне

Сірміоне

Сірміоне

Озеро захищають межигір’я, тож клімат тут м’який, майже середземноморський. Кригу тут бачили за всю новітню історію лише кілька разів. Востаннє — під час нечуваних для Італії холодів 1706 року.

Багате на рибу озеро завжди цікавило людей. Римляни оцінили і тутешні термальні джерела, і затишність місцини. Мати «дачку» на Гарді вважалося престижним. Археологи повідкопували численні пам’ятки римських часів, зокрема некрополі, надгробки. До наших часів дожили залишки величезної вілли першого ст. до н.е. Гротте ді Катулла.

Сірміоне, Гротте ді Катулла

Після розпаду імперії за цей край змагається кілька могутніх центрів впливу. Перемагає Верона на чолі з всемогутніми тоді Скалігерами (про що я вже якось розказував). Які у XIII ст. розпочинають будівництво симпатичного, хоч і до певної міри іграшкового замку.

Сірміоне

Втім, не слід недооцінювати мистецтво середньовічних фортифікаторів. Завдяки унікальній оборонній системі з чергування стін та каналів Сірміоне — так називають замок — був міцним горішком.

Сірміоне

Сірміоне

Сірміоне

Про родинні стосунки з Вероною нагадують характерні зубці стін у вигляді ластівчиного хвосту, знайомі нам ще й по контурам московського Кремля.

Сірміоне

Після поразки правлячого Скалігера Верона з приданим у вигляді Гарди переходить під владу Венеції. Про цей час нагадує крилатий Лев святого Марка — символ Венеції.

Сірміоне

Попри численні бойові дії на території Італії, озера Гарда залишалося позбавленим щастя військових нашесть. Край переходив з рук в руки, та навіть за часів Другої світової залишався цілком мирною, курортною місциною.

Сірміоне

Сірміоне

Сірміоне

Сірміоне

Втім, не можна не згадати про ще одне місто на березі — Сало. Невеличке поселення стає резиденцією кількох міністерств маріонеткової фашистської Італійської соціальної держави Муссоліні, яку більше прийнято називати Республіка Сало.

Зрештою, нагадати про це може хіба рідна українцям назва міста. В наші дні Гарда та всі навколишні поселення — це відпочинкова зона. Територія інтелігентного релаксу. На відміну від галасливих середземноморських пляжів в Сірміоне спокій. У численних ресторанчиках засідають поважні відпочивальники.

Сірміоне

Діти годують лебедів...

Сірміоне

...та вивчають асортимент морозива.

Сірміоне

Мами задивляются на золоті прикраси.

Сірміоне

Бутіки ваблять неширокими вітринами.

Сірміоне

Сірміоне

Дядечко вишиває на слюнявчиках та кептариках імена.

Сірміоне

Тихо, і якось по-англійські нудно.

Сірміоне

Озеро Гарда — курорт для солідних туристів.

Сірміоне

Сірміоне

Сірміоне

Сірміоне на картах Google. З італійських заміток можна глянути на пости про Верону, замок Мірамаре, римський Пантеон, Портофіно та Венецію.

Comments

( 5 коментарів — Прокоментувати )
haidamac
06 вересень 2012 13:45 (UTC)
дякую!
теж сподобалося те Сірміоне
на донжон фортеці не піднімався? звідтам гарно видно особливість його розміщення:

mr_brut
06 вересень 2012 14:25 (UTC)
красиво!
дуже мало часу було, так що морозива поїв і поїхав. ми зате на човнику катались.
haidamac
06 вересень 2012 14:30 (UTC)
ми теж каталися
нам ще навіжений човняр дістався, який знав англійською два слова. І ці слова були "фаст бот" :) Після них він так газонув, що ми ледве не повипадали в теплі, насичені сірководнем води Гарди :) Але таки втрималися, і то було кайфово, летіти на всіх парах, розкидаючи хвилями купу сусідніх човників та яхточок :))
mr_brut
06 вересень 2012 14:49 (UTC)
файно.
з непопсових місьц ми ще заїжджали в кілька борго. такі села на горбочках.
haidamac
06 вересень 2012 17:22 (UTC)
про села не знали, хотілося ще в Сало, відоме зі скандального фільму Пазоліні, заїхати, але забракло часу. надто довго лазили по Сірміоне
( 5 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek