Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Іджен. Марсіанські хроніки

Іджен

Вулкани — головна біда Індонезії. Ненажерливі потвори раз по разу нищать усталене життя людей, забираючи іноді не лише врожаї та майно. Втім, країна вже навчилася отримувати від такого сусідства і певну користь: все більше туристів воліють побачити це природнє диво не через National Geographic.

Іджен

Іджен

Кава Іджен стирчить посеред гігантської однойменної кальдери (тобто долини, що утворилась на місці виверження первісного велетенського вулкану). Зараз ця долина виглядає, немов ілюстрація до фільму «Загублений світ».

Іджен

Іджен

Клікабельна панорама

Власне це він і є. Дивні дерева, незнайомі квіти. І пейзажі, неймовірні пейзажі...

Іджен

Іджен

Іджен

Довколишня місцина багата на термальні джерела. Ми от надибали навіть один термальний водоспад.

Іджен

Однак не вони приваблюють спраглих до нових вражень туристів. Головна принада — пекельні копальні Іджена, розташовані прямо біля парадних воріт Плутона, у кратері вулкану.

Іджен

Сотні людей, немов мурахи копирсаються біля краю сірчаного озера, котре заповнило кратер. Людська винахідливість підказала, як з багатої на мінерали породи вибухами та ропою вимити сірку. Керамічними трубами ця суміш виливається до випарювання.

Іджен

На жаль, мені не вдалося зробити фото безпосередньо в місці добування сірки. Тож скористаюсь передруком. Хоча навряд чи навіть з багатою фантазією можна собі уявити ті пекельні умови, у яких працюють робітники. Просто зауважте: веселенький жовтий дим — це пара сірки, що роздирає легені. А довколишня температура — 40-50 градусів.

Іджен. Фото звідси http://lifeglobe.net/entry/3123

Ломами та кийками робітники відламують шматки застиглої сірки аби навантажити їх до корзин і розпочати довгий шлях. Спершу — майже вертикально вгору, а потім — три кілометри вниз.

Іджен

І нехай вас не обманює пінопластовий вигляд брил. Вага кожного уламка — близько 20 кілограмів. У двох кошиках — кілограмів 80.

Іджен

500 метрів метрів до краю кратера — це найбільше випробування для роботяг. Стежка йде під кутом 40-60 градусів. На плечі — майже центнер ваги. У легенях — сірчаний дим.

Іджен

Іджен

Іджен

Клікабельна панорама

Кава Іджин має 2800 метрів висоти. Звідси відкривається інопланетний краєвид: випалені дерева, гола земля, сірчані хмари, крізь які проглядається площина синьо-зеленого озера...

Іджен

Іджен

Іджен

Іджен

Іджен

Клікабельна панорама

Крок за кроком мурахи-робітники несуть свою ношу. В кожного своя манера. Двадцять повільних кроків, двадцять швидких, двадцять повільних. Метрів 500-800 і перекур. Палять тут всі, видно, що самих лише сірчаних парів бракує.

Іджен

За кілометр — невеличкий контрольний пункт. Тут корзини зважують.

Іджен

Іджен

Іджен

О. Рівно 80.

Іджен

Що ж, попереду ще два км.

Іджен

Іджен

Іджен

Внизу сірку приймають та нараховують зарплату. За день можна зробити дві-три ходки. У підсумку — 5-10 доларів. За місцевими мірками — чимало.

Іджен

Щодня, увечорі, від підніжжя вулкану відправляються вантажівки з робочими. Суворий контроль ретельно перераховує людське поголів’я в кузові. Недавно знову недорахувалися — раптово померлого робітника колеги таємно поховали десь біля Іджена. Вулкани люблять пожертви.

Іджен

Вулкан Кава Іджен на картах Гугла. З індонезійського циклу можна прочитати про Джок’якарту та вулкан Бромо.

Іджен

Tags: мандри, фото, індонезія
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Рік автомобіліста 2018

  Майже мертвий журнал м-ра Брута та його старий, але все ще бойовий червоний кінь, в останню неділю жовтня святкують День автомобіліста. Роки 2008,…

 • Північна Корея відсвяткувала 70-річчя

  Грандіозне святкове шоу за участі лідера країни Кім Чен Ина відбулона на центральному стадіоні Пхеньяна 9 вересня 2018 року.…

 • Рік автомобіліста 2017

  Безвіз наш! І журнал м-ра Брута та його бойовий червоний кінь, який попри вік не псує борозди, в останню неділю жовтня святкують День автомобіліста.…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 1 comment