Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Бромо. Любитель пожертв

Вулкан Бромо

Індонезія — це гігантський ланцюг з 13600 островів, кожен з яких вулканічного походження. Від Суматри до Папуа розташовані понад 400 вулканів, з яких 100 — діючі. Індонезійці в буквальному сенсі привчилися жити на діжці з порохом.

Map_indonesia_volcanoes

Бромо — один з найвідоміших вулканів, можна сказати вулкан-символ. Не найбільший, не найстрашніший. Не найкровожерливіший. Скажімо, від виверження Кракатау в 1883 році загинуло майже 40 тисяч людей.

Однак саме Бромо судилося стати найбільш відвідуваною природньою пам’яткою Індонезії. Ще в 1919 році тут утворили заповідник і з тих пір сотні тисяч туристів з дня на день дряпаються темним холодним ранком в гору, аби на власні очі побачити неймовірне шоу — світанок на Бромо.

Вулкан Бромо

Вздовж єдиної місцевої дороги притулилося кілька десятків готелів. Між іншим, за тутешніми мірками цілком пристойних. Нестабільне електропостачання і стабільно холодна вода лише краще гартують туриста — адже ніжитись в ліжечку йому тут не доведеться.

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Вже перед четвертою ранку гірську тишу рве гарчання джипів. Сонних туристів вантажать до короткої подорожі в гору. Останні метрів 200 крутого сходження на гору Пенанджакан долають ніжками. Втім, частину дороги можна проїхати на віслюку — цей нехитрий бізнес дає господарю бідної тварини гривень 50-100 за одну ходку.

Вулкан Бромо

Ну а далі — лише чекати. Поки екваторіальне сонце своїми першими променями промацає навколишні лавові пустощі. Поки заграє далека вулканічна вершина помаранчевими барвами. Поки ранковий туман під захопленими поглядами глядачів стече в невидимі підземелля. І нехай продавці печеної кукурудзи зачекають!

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Висота Бромо — 2329 метрів. Разом з двома більшими, але менш мальовничими братами, Бромо височить посеред дикої лавової рівнини — кальдери. Циркоподібного заглиблення із крутими стінками й більш-менш рівним дном, що утворилося внаслідок провалу вершини вулкана.

Вулкан Бромо

Вершина Бромо також знищена виверженням багато років тому. Лише невеликий бічний отвір, через який Бромо «дихає» попелом і сіркою вказує, що вулкан і досі живий. До нього і прямують після світанкового шоу туристи.

Вулкан Бромо

Між іншим, востаннє яванський красень давав жару зовсім недавно, в листопаді 2010 і в січні 2011 рр. Потужні викиди попелу на висоту 100-150 метрів змусили владу оголосити в регіоні надзвичайний стан. На щастя, тоді Бромо побурчав і затих...

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Підніжжя Бромо називають Океаном піску (Lautan Pasir), а насправді — океаном попелу. Тутешня рівнина більше нагадує поверхню Місяця. Крок — і з-під ноги піднімається сіро-чорна хмаринка: пух-х, пух-х. Космос.

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Тут для туристів починається нове випробування — підйом до жерла. Не надто крутий і тривалий, він, тим не менше, потребує неабияких зусиль. Адже йти доводиться, розгрібаючи ногами попіл. Ним же завалені кам’яні сходи, споруджені на останньому підйомі для полегшення сходження.

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Щорічне сходження на Бромо — давній ритуал місцевих мешканців, тенгерів. За легендою, правляче тут колись королівське подружжя довго не могло зачати спадкоємця престолу. У відчаї, вони молилися, проводячи багато часу біля вулкана. Нарешті, кратер відкрився і Всемогутній Бог Хян Віді Васа оголосив, що вони будуть мати дітей за умови, що остання дитина буде принесена в жертву.

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

25 дітей мало щасливе подружжя, але останню дитину, наймолодшого сина, королівські батьки в жертву так і не принесли. Це мало наслідком найжахливіше виверження Бромо. З тих пір тенгери воліють час від часу дарувати Бромо пожертви, благо — не людські. Невеличкі букетики — символічні пожертви — аборигени впарюють і очманілим туристам.

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Вулкан Бромо

Бромо — він же Брахма, індуїстський бог-творець — пожертви любить. В 2004-му, під час виверження, він забрав життя кількох людей. З тих пір — спокійно. Чи надовго?

Бромо на картах Гугла. З індонезійського циклу можна прочитати про Джок’якарту.

Вулкан Бромо

Клікабельні панорама

Вулкан Бромо. Світанок

Вулкан Бромо

Tags: мандри, фото, індонезія
Subscribe

 • Хімба, шоколадні господарі Намібії

  На півночі Намібії, у важкодоступних районах регіону Каоколенд, живе унікальний народ - хімба. Жінки хімба носять одяг тільки на стегнах, покривають…

 • Етоша: велика біла пустош

  Етоша - природний заповідник на півночі Намібії, на північно-західному краї пустелі Калахарі. Один з найбільших національних парків країни. Площа…

 • Справжній африканський лев

  Нарешті вдалося сфотографувати африканського лева. Живого. Не в зоопарку. З усіма бойовими лев'ячими шрамами. Одним словом, в усій красі. І все це…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments