Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Моя нога (інтимна історія з елементами моралі)

Ногу ламати неприємно завжди. А робити це за багато тисяч кілометрів від дому, на острові Сулавесі, в джунглях – це взагалі дикість. Але саме так я вирішив зробити, завдяки чому вигідно доповнив свою і так карколомну турецько-малайсько-індонезійську подорож.

Те, що ногу я саме зламав, було ясно з перших секунд. Єдине, про що я думав – це про те, як на мене щосекунди з брудної та розбитої індонезійської дороги наповзають брудні індонезійські бактерії.

Як виявилось, ніякої швидкої тут не передбачено. Амбулаторна машина обладнана ношами і пустою каністрою. Навіть з переломом хворий повинен якось доповзти до лікарні, і лише там починати отримувати допомогу. Шину не зумів поставити навіть поліцейський. Тож коли за годинку якимось дивом я все ж опинився у лікарні – це вже здавалось щастям.

Вибір був невеликий. Оперуватись в знаменитого на все село лікаря Палімбона чи їхати в ніч до обласного центру гірськими дорогами. Я вибрав Палімбона.

DSC05343

Загалом, індонезійська медицина перебуває на рівні нашої. Принципових відмінностей було помічено кілька. По-перше, всі процедури проводив особисто лікар, якого супроводжувало чоловік 5-10 іншого медперсоналу. Навіть термометр мені ставили четверо сестричок.

IMAG0577

І по-друге, толку від всієї тої компашки було не багато. Лише лікар приймав хоч якісь значимі рішення. Всі інші – в кращому випадку їх виконували.

В решті питань все те саме: харчування переважно за рахунок родичів. Ліки слід купувати, а увага персоналу прямо пропорційна можливостям гаманця. За сім днів стаціонару лікарня здерла з мене, підозрюю, свій річний бюджет. Що не могло не позначитись на люб’язності та привітності персоналу.

IMAG0574

- Лікарю, – спитав я. – Все в порядку? Я зможу ходити?

- Будемо молитися за це, – скромно відповів лікар Палімбон.

- Але все ж, все йде згідно вашого плану? – нависав я.

- Саме так, – щиро відповів Палімбон та виписав мені чек ще на 510 тисяч рупій за перев’язку.

IMAG0581

Гіпс, накладений Палімбоном за цю “символічну” суму, викликав неабияке захоплення кожного, хто його бачив. Ще б, сніжно-біла велетенська нога і так немаленького на азійському фоні чоловіка могла стати мало не фетишем. В рейсовому автобусі, яким мені було слід доїхати до цивілізації, Нога займала почесне перше місце. Я ж тулився на другому.

В аеропортах для Ноги подавали візочок та приставляли спеціально навчену людину. Мені ж, як невід’ємній наразі частині, дозволяли трішки послуговуватись благами сервісу для неповносправних. В аеровокзалі Куала-Лумпура Ногу довезли прямо до замовленого авіакомпанією таксі. В аеропорту Сінгапура – попри всіх митників та без жодних черг Ногу довезли до найзручнішого місця в літаку.

Авіакомпанія “Люфтганза” для Ноги забезпечила два кращих місця – це був найдовший переліт. При цьому жодних прохань від мене не було, все самі. Весела німкеня в аеропорту Мюнхена довго вагалась, чи не здерти палімбонівський гіпс до чорта, але передумала, завантажила мене до буса та під Рамштайна доставила до самісінького львівського літачка.

І лише в новозбудованому аеровокзалі імені Колесникова-Данила Галицького Ногу не взлюбили.

- Ви не повірите, – каже мені якась головна тітка, – мужчина, відповідальний за візочки, нині у відгулі.

Я не повірив, і поскакав назустріч вітчизняній медицині на милицях.

Мораль. Страхівка за кордоном мусить бути неодмінно. Ламати ногу – боляче. Палімбон – падло.

IMAG0030

p.s. Палімбонівську творчість в Івано-Франківську не зацінили та кілька днів тому пересклали. Все ок.

Tags: наснилося
Subscribe

 • Хімба, шоколадні господарі Намібії

  На півночі Намібії, у важкодоступних районах регіону Каоколенд, живе унікальний народ - хімба. Жінки хімба носять одяг тільки на стегнах, покривають…

 • Етоша: велика біла пустош

  Етоша - природний заповідник на півночі Намібії, на північно-західному краї пустелі Калахарі. Один з найбільших національних парків країни. Площа…

 • Справжній африканський лев

  Нарешті вдалося сфотографувати африканського лева. Живого. Не в зоопарку. З усіма бойовими лев'ячими шрамами. Одним словом, в усій красі. І все це…

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 19 comments