?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

В Івано-Франківську справно нараховують оплату за обслуговування (обстеження) димо-вентиляційних каналів у житлових будинках. А от обстежують — не завжди.

Уже кілька місяців ЄРЦ, крім оплати за утримання будинків і прибудинкової території, дораховує франківцям послуги з обслуговування димовентканалів. Однак, далеко не у всіх квартирах ті канали дійсно перевіряють. Відтак, деякі мешканці відмовляються платити за послугу, яку вони не отримали. Хтось тихо нарікає вдома, інші скаржаться «Репортеру». Отже, що це за послуга та як її надають?

Один тариф для всіх

«Є правила газового господарства, правила безпеки і, згідно з ними, кожен будинок обов’язково раз на рік має проходити повірку димовентканалів, — каже заступник директора ЄРЦ Микола Вітенко. — Цього вимагає газконтора. Ми зобов’язані спершу подати їм графіки повірок, а після перевірки — акти виконаних робіт».


ЄРЦ визначив, що ці послуги надаватимуть п’ять організацій: ЖЕО №1, 8, 9 — на своїх колишніх територіях, ПП «Карабін ІФ» — на території ЖЕО №5, ПП «Івано-Франківськпромсервіс» — на території колишніх ЖЕО №3, 4 і 7.

За теорією від ЄРЦ, підрядники мають спершу повісити оголошення у будинку про те, що на певний день заплановане обстеження димовентканалів, потім приходить інженер, заходить у кожну квартиру і перевіряє їх. В ході обстеження, каже Вітенко, буває різне: іноді канал є в нормальному стані й роботи не потребує, а іноді його треба прочищати. Мешканці квартири мають поставити підпис про те, що в них були та обстежували. Якщо все добре, то представники підрядника прощаються, щоб повернутися через рік. «А якщо бачимо, що канал не пройшов герметичність чи немає відповідної тяги, — говорить головний інженер ПП «Івано-Франківськ­промсервіс» Павло Мірчук, — то кажемо власнику квартири про це й попереджуємо, що до нього прийде бригада. Телефонуємо, домовляємося про зустріч, чистимо або беремо перфоратор і витягуємо сміття».

Усім мешканцям нараховують однакову суму: 0,3 грн./м2 площі квартири один раз на рік. Чистка каналу коштує від 60 до 120 грн. — залежно від складності робіт. Але нараховувати одним більше, а іншим менше у ЄРЦ вважають несправедливим. Тому всі платять однаково. Загалом виходить 12-20 грн. з кожної квартири раз на рік.

«Якщо забився димовентканал в одній квартирі, і його почистили, то це корисно не тільки для цієї квартири, а й для всього будинку, — запевняє Микола Вітенко. — Бо якщо квартира вибухне, то від того всім буде погано. Тому тариф розраховувався на цілий будинок».

Якщо люди не вірять

І все було б добре, якби теорія збігалася з практикою…

«Потрапити у кожну квартиру — нереально, — наголошує Микола Вітенко. — Наприклад, у березні ми змогли потрапити у 40-50% чи, можливо, 60% квартир. Тож у квітні-травні ми вивісили оголошення з номерами квартир, куди не змогли потрапити, та просили їхніх власників бути вдома у визначений день».

Аби підрядник мав стимул потрапити всюди, ЄРЦ платить йому тільки за ті квартири, звідки є підписи мешканців. А людям нараховують усім поголовно. Правда, тільки якщо підрядник зібрав як мінімум 50% підписів з будинку.

«Якщо людина не вірить, — каже Вітенко, — то може прийти та перевірити підписи».

«Репортер» не вірить. Називаємо адресу. У ЄРЦ шукають підписи. Не знаходять. Вітенко телефонує підряднику та зобов’язує вже завтра обстежити канали, які мали бути обстежені ще в березні.

Називаємо ще одну адресу. Підписи є. Правда, із 144 квартир — лише 22…

«Є проблеми з колишніми ЖЕО, — відповідає Вітенко. — Я їх не приховую. Жеки звикли не робити. А у березні ми ще так сильно не контролювали виконання робіт жеками. Тому я дам доручення підняти реєстри й там, де не знайдеться підписів мешканців, вони підуть повторно».

За годину – п’ять квартир

Як запевняє заступник директора ЄРЦ, у ПП «Івано-Франківськ­промсервіс» таких проблем нема. Каже, там порядок, ретельно фіксують кожну квартиру: підписи мешканців, примітки на кшталт «не відкрили двері», «не живуть», «відмова».

Домовляємося із підприємством, щоб узяли «Репортер» на обстеження димовентканалів. За графіком — вул. Південний бульвар, 29.

…Оголошення на будинку висить, а от мешканців — дуже мало. Було й таке, що у квартирі чути звуки, але після нашого дзвінка вони вщухали. Люди бояться пускати чужих. Хоча, як каже Павло Мірчук, вони в оголошення вписують ім’я працівника, який має прийти, а в того є бейджик на одязі й паспорт у кишені.

«Здебільшого люди впускають, — каже Мірчук. — А якщо ні, то ми передаємо інформацію про це в газконтору. Вони мають відключити таким абонентам газ».

Якщо у квартирі нікого нема, то залишаємо у дверях записку: «Шановні мешканці квартири! На основі договору з ЄРЦ у вашому будинку проводиться перевірка димових та вентиляційних каналів. Оскільки, ми не змогли застати вас вдома, просимо зателефонувати до нас і домовитися про зручний для вас час для пов­торної перевірки».

Ідемо далі. Відкривають двері. «Ми з ЄРЦ, перевіряємо димові та вентиляційні канали та газові прилади, — говорить інженер Максим Гунченко, — дозвольте, я зайду».

Заходимо. Гунченко відкриває хвіртку для чистки димоходу, виміряє тягу повітря анемометром: 0,38-0,40-0,66… «Це дуже добра тяга, — каже інженер. — Для такої кухня, як ця, (приміщення маленьке — Авт.) достатньо тяги 0,2».

Беремо підпис, йдемо далі. «Кухню обов’язково перевіряємо, — пояснює інженер. — А ванну і туалет тільки за бажанням людей».
Знову відкривають. Інженера пускають, а «Репортер» — ні. «Ой, не треба мені журналістів», — каже жіночка. Без проблем. Чекаємо в коридорі.

В одній квартирі через решітку немає тяги. Інженер з доз­волу мешканки знімає решітку. Тяга є. Рекомендує помити решітку, каже, за роки тут назбиралося нагару та пилу. Жінка дякує. Йдемо геть.

За годину ходіння ми потрапили тільки у п’ять квартир. Негусто. Розуміємо, що в робочий час удома тільки пенсіонери. Але скільки їх зателефонує, щоб домовитися про зручний час?

«Люди не розуміють, що це небезпека, і що перевірка мусить бути обов’язково, — підсумовує Павло Мірчук. — Адже у Франківську щороку є чотири-п’ять нещасних випадків зі смертельними наслідками. І в основному вони пов’язані з пічками, старими колонками чи з тим, що не працюють вентиляційні канали. Тож цю роботу необхідно робити».

Тетяна Соболик, газета “Репортер”, 19 липня 2012 р.

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.

Comments

( 1 коментар — Прокоментувати )
dapix
23 липень 2012 13:21 (UTC)
ну, раз вішаєте оголошення і залишаєте записки - дописуйте в них мінімальне роз’яснення про безпеку. це не складно.
( 1 коментар — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Page Summary

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Comments

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek