Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Стамбул – місто контрастів

Стамбул

Загалом, ключових вражень від міста три: коти, мечеті і базари. Котів у Стамбулі неймовірна кількість, всі вгодовані та нахабні. Туристи та котофіли їх невтомно фотографують, вливаючи свіжу порцію “коте” в інтернет.

Стамбул

Мечеті набридають десь на другій: килими, сутри, капці в пакетиках (при вході в мусульманські храми слід роззуватись, а щоб капці не вкрали – їх носять з собою в кульочках).

lr-01397

Залишаються базари, але в цьому треба кохатися. Східний базар потребує розуміння. Зрештою, і на наші торговиська ходити мають нерви не всі.

lr-01493

Ключові туристичні принади відомі: Свята Софія, Блакитна мечеть, башта, міст і район Галата (де стадіон Галатасарай), Босфор і Принцеві острови. Не буду втомлювати детальними баянами про кожну з них. Тому про все це і інше про коротенько.

lr-01504

lr-01922

Вулиці міста, особливо його старої частини, рясно вставлені столиками. І турки, і туристи неспішно снідають, потім ланчують, потім довго і ретельно вечеряють. У перервах – п’ють міцний чай з маленьких стаканчиків. Закутані в чорне до кінчика носа жіночки попри ортодоксальне вбрання ведуть себе невимушено, на рівні з чоловіками. Майже Європа.

lr-01383

На набережних Босфора смажать каштани та кукурудзу. Вітрини магазинчиків рясніють неймовірного виду солодощами.

lr-01411

lr-01547

Свята Софія дійсно схожа на нашу. Ну чи наша на неї. Мусульманський скін загалом не затер первісне християнське значення храму. Напевне, найбільше враження справляють величезні та низькі люстри. З огляду на гігантський внутрішній об’єм споруди здається, що вони летять.

lr-01588

lr-01607

lr-01620

Третьою, непомітною крапкою центрального трикутника міста Софія – Блакитна мечеть є Базиліка-цистерна. Нині римське водосховище – напівмістична грандіозна печера з колонами. В темних водах якої мешкають коропи і… медузи. Два скульптурних барельєфа у підніжжя колон заховані у найвіддаленішому куточку.

lr-01728

lr-01751

На додачу до тотальної вуличної торгівлі діють численні базари. Головний з яких – Грандбазар. Схожий на Єрусалимський, Дамаскський, галасливий, безтолковий, вічний. Середньовічні будівлі межують з новоділами. Золото зі спеціями. Шовк зі шкірою.

lr-01808

lr-01801

lr-01828

lr-01811

На все це звисока дивиться обвита металевим риштуванням колона імператора Костянтина.

lr-01803

Чимало в Стамбулі закинутих будівель. Живий та квітучий будинок може мати мертвого сусіда. Особливо багато такого в старих вірменських кварталах – районі Кумкапі. Втім, увечорі вулиці переповнює галас відпочиваючих. Квартал цінується своїми рибними ресторанчиками.

lr-01827

lr-01885

Тутешні набережні – місце для прогулянок та специфічного релаксу. Можна приїхати на машині, дістати з неї пластикові стільчики та влаштувати пікнік. А можна постріляти з рушниці чи пістолета по надувним кулькам та пивним банкам. Прямо в море, де між кулями плавають безбашенні аборигени.

lr-01861

В самому Стамбулі пляжний відпочинок – розвага екстремальна. Городяни переважно воліють виїхати паромом на Принцеві острови. Століття назад султани та імператори сюди висилали неблагонадійних родичів, подалі від гріха. Потім острови обжили заможні вірмени та євреї. Нині тут вілли багатих стамбульців.

lr-01970

lr-01998

lr-02041

Екологічно чисті коні як у Відні обладнані пристроями для збирання гімна. Острівними поселеннями пересуваються або на каретах, або електрокарах. Обвиті зеленню маєтки мармуровими сходами спускаються до Мармурового моря. Його синьо-зелені хвилі немов і не мають нічого спільного з нашим, Чорним.

lr-01928

Tags: мандри, туреччина, фото
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments