?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Минулого тижня до редакції «Репортера» зателефонувала схвильована жінка. Повідомила: десь півгодини тому, коли вона йшла по вулиці Чорновола у Франківську, на неї з будинку обвалився шматок якоїсь штукатурки. Побита права грудь і стегно. «А якби воно мене вбило?» — питала вона.

Зустрітися з пані Павліною Гринюк нам вдалося аж через день — 74-річна пенсіонерка від усього, що з нею трапилося, відходила довго. «Була десь половина дванадцятої, я верталася додому, бо ходила робити субсидію. І раптом — удар», — розказувала вона про події того дня, стоячи на тому самому місці — біля будинку на Чорновола, 4. До речі, на проїжджій частині тут ще лишилися білі сліди від так званої «штукатурки», хоча самого шматка уже не було.

577_12

«Звідки воно впало, не маю поняття, — продовжувала жінка. — Вдарило спочатку у груди, а потім по нозі скотилося. Люди, що йшли по вулиці, аж завмерли. Жіночка якась підійшла, питала, як я. Та нічого, кажу, помаленьку піду».

Удома сусідка порадила їй сходити у травмпункт. «Там лікар оглянув ногу — перелому нема, — розказувала пані Павліна. — А груди, то викликали ще двох лікарів, довго радилися. Тоді ще синця не було, просто шкірка здерта. То дали папірець, казали, як буде щось, то треба сходити в поліклініку до мамолога».

Пані Павліна показує синці — на той, що на нозі, ще можна дивитися, а от на груді — суцільна лілово-червона пляма. За це жінка і переживає найбільше, бо хтозна, чим у подальшому може обернутися той синець. «Якби на голову, то убило би! — обурювалася вона. — Така брила добряча була, зараз її вже забрали».

Як виявилося, не забрали. Тую брилу ми знайшли просто за рогом будинку — добрячий шмат ліпнини, виглядає, що відколовся він з надвіконного карнизу.

«Я в ЄРЦ того ж дня подзвонила, — запевнила жінка. — Розповіла, що сталося. Сказали тільки, що заявку прийняли». За жодну компенсацію пані Павліна навіть не згадувала, її більше обурило, що та «штукатурка» таки могла убити людину — як не її, то когось іншого.

За поясненням ми також звернулися в Єдиний розрахунковий центр. Начальник відділу експлуатації ЄРЦ Іван Комин підтвердив — так до них на гарячу лінію находило таке повідомлення. І – так, саме вони є балансоутримувачем будинку на Чорновола, 4. Зі свого боку у них укладений договір підряду на обслуговування конструктивних елементів з організацією «Комунальні інвестиції», їм і передали цю заявку, зараз чекають акту обстеження. «Того ж дня на те місце виходила наш майстер, яка займається цією територією, — запевнив Комин. — Виявила, що там відпала чи то ліпнина, чи то штукатурка. Але самого шматка там уже не було». Як ми уже писали, він був — просто за рогом. Але нині довести, чи це той самий, практично неможливо.

У ТОВ «Комунальні інвестиції», яке є підрядником по цьому об’єкту, «Репортеру» повідомили: передбачити падіння того шматка ліпнини було неможливо — ані візуально, ані «промацуванням» декоративних елементів, будинок потребує комплексного обстеження. Зараз вони працюють над актом його технічного стану. На основі цього документа має бути складений проект і кошторис ремонту. Тоді власникам будинку повідомлять вартість робіт і при співфінансуванні з міською владою його мають відремонтувати.

Коли? Подивимося. А з іншого боку – чи цей будинок єдиний такий у нашому місті, особливо, в центрі. Отже, про всяк випадок, купіть каску або ходіть подалі від карнизів.

Андрій Іванович, юрист івано-франківської правничої агенції:

«Якщо такий нещасний випадок стається, то потерпіла особа має право на моральне та матеріальне відшкодування. У першу чергу вона повинна викликати швидку допомогу для того, щоб зафіксувати факт завданої шкоди та встановити причинно-наслідковий зв’язок, що є обов’язковим для відшкодування матеріальної та моральної шкоди в судовому порядку».

Євгенія Ступ’як, газета “Репортер”, 7 червня 2012 р.

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek