Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Тато на прокат

ЛЮБИЙ ФРЕНКІ (DEAR FRANKIE)

Виробництво: Велика Британія,  2004 рік
Режисер: Шона Ауербах
Жанр: драма
У ролях: Емілі Мортімер, Джек МакЕлхоун, Жерар Батлер
Бюджет: х/з
Збори: $2,5 млн.
Прем’єра: 4 травня 2004 року

Кидати камінчики жабкою – складна наука. Особливо, коли тобі лише дев’ять років. Шкода, що мама чи бабця не можуть нічим допомогти. А тато? А тато вічно у плаваннях, його судно долає океани і моря, а з далеких портів ти маєш від нього хіба що листи з чудернацькими марками і книги.
 
Френкі (Джек МакЕлхоун) ретельно позначає прапорцями порти, у яких побувало судно його батька. А його мама Лізі (Емілі Мортімер) з року в рік так само ретельно пише ці самі листи від імені свого неіснуючого чоловіка-моряка.
 
Та раптом виявляється, що саме це судно днями зайде в порт. Френкові однокласники посміюються і б’ються об заклад: віртуальний тато так і не стане реальним. Може так би й було якби не мама Лізі. Вона не може допустити, щоб крихкий світ Френкі розбився об її неправду. І вона знаходить мовчазного й суворого на вигляд чоловіка, такого собі морського вовка (Жерар Батлер), котрий за гроші погоджується зіграти з малим в таку гру.
 
Сам Френкі – інвалід, від народження він не чує і майже не говорить. Тож його світ – багато в чому уявний. Але не настільки, щоб мамина авантюра залишила глухим його серце.
 
 
До речі, хлопець настільки щиро грає, причому мовчки, що балакучим дорослим акторам в цій стрічці з усіх сил доводилося тягнутись до його рівня. Тож нагороди фільму цілком заслужені.
 
Нагороди і номінації
: Британська кіноакадемія 2005, приз глядачів на фестивалі в Лос-Анжелесі, «Золотий зеніт» (Монреаль).
 

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments