?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Мій єрц-рік

Рівно рік тому несподівано для себе я став комунальником. Спробую додати цей рік в меморіз, на майбутнє.

Пролог

Владі увірвався терпець. За неякісне прибирання вулиць у мерії планують розформувати житлово-експлуатаційну організацію № 6. Територію шостої житлово-експлуатаційної організації розділять між двома сусідніми ЖЕО — четвертим та восьмим. Від такої реформи, переконують у мерії, проблемні вулиці стануть чистішими .

На оголошеному влада зупинятися наміру не має. У виконкомі планують також розформувати ЖЕО № 3.

Західний полюс, 16 лютого 2011 р.

Щоб витягти ЖЕО з боргової ями, 5 лютого члени виконкому винесли на сесію міськради питання «Про застосування законодавства про банкрутство підприємств комунальної власності територіальної громади міста», яке передбачає початок процедури банкрутства усіх дев'яти ЖЕО. Замість ЖЕО міськвиконком пропонує створити управляючі підприємства і розмежувати їхні обов'язки.

На сьогодні плата за утримання будинків становить 0,72 грн./кв. м. у будинках без ліфтів та 0,97 грн. за кв. м. - у будинках з ліфтами. Приблизно 60-70% з цього тарифу йдуть на виплату заробітної плати. "А на все решту не вистачає. При тому не вистачає так, що не платиться ні податок, ні відрахування в Пенсійний фонд", - каже Микола Саєвич. За його підрахунками, на сьогоднішній день тариф за квартплату повинен становити приблизно 1,5 грн./кв.м. у будинках з ліфтом.

Галицький кореспондент, лютий 2011 р.

“Я готовий поставити перебування на своїй посаді, – сказав заступника міського голови Івано-Франківська Микола Саєвич. – Якщо ви підтримаєте це рішення і дасте мені час, то я зможу довести, що через півроку жеки не будуть збитковими і нормально працюватимуть. Правда, у мене буде умова – затвердити новий тариф».

Репортер, 10 лютого 2011 р.

Тема

— Обіцяні реформи у ко­муналці будуть довгим процесом?

В. Войтик: — Звісно, воно не буде швидко. Бо у Франківську є 1800 будинків, які зараз мають передати в ЄРЦ. Не всі будинки мають паспорти, нема карт і схем… Зрештою, і це півбіди, бо немає елементарного: розмірів прибудинкової території, яку треба замітати, а яку не треба.

— Надто довго говорять про реформи. Коли споживач, нарешті, їх відчує?

— Всі реформи є продуктом компромісу, і ця також. Бо незадоволені сторони є завжди. Але зараз ми маємо модель, і у нас усе вийде. На сьогодні я в цьому твердо переконаний. Проблемним питанням будуть самі жеки та їхнє ставлення до цих реформ. Перетворення організацій, які є глибоко неприбутковими за своєю суттю, основою, логікою, на реально діючі підприємства – це процес неминучий. Звісно, що на когось чекають скорочення, бо основна їхня проблема – це роздуті штати.

— Ми йдемо до того, що жеків скоро не стане?

— Думаю, що в будь-якому випадку два жеки в комунальній власності треба залишити. Бо є аварійні чи надзвичайні ситуації, тобто речі, які хтось має робити незалежно від тарифу. Я б радив жекам потрохи набувати спеціалізацію.

Зараз нам закидають, що ЄРЦ стане правонаступником жеків. Це не так. Бо, хоч ми і надаватимемо послугу управління будинком, принципова зміна – в ідеології, тобто розмежуванні замовника й виконавця.

Репортер, 2 червня 2011 р.

Депутати затвердили порядок громадських слухань про погодження з громадою побудинкових тарифів.

Участь у таких зборах зможуть брати як законні мешканці відповідних будинків, так і власники нежитлових приміщень. Підставою для цього буде надання паспорту громадянина україни.

Також міськрада затвердила перелік комунальних послуг з утримання будинків. Їх розділили на три групи — додаткові, першочергові та обов’язкові.

24 канал, 7 липня 2011 р.

«Не подобається ЄРЦ, — відповідає Войтик, — люди можуть самостійно формувати об’єднання. Власники приватизованих квартир є фактичними співвласниками будинку. Тому вони можуть відмовитись від послуг центру. Але в такому випадку мешканці мають перебрати цей будинок собі на утримання, тобто приймають собі на баланс. Відтоді вони стають повноцінними співвласниками цілого майнового комплексу, який складається з будинку і прибудинкової території. Вони самостійно укладають договори з усіма виробниками, самотужки визначають розмір оплати за цими договорами, слідкують за капремонтом і т.д.».

Хоча наразі процедури передачі будинку під управління його співмешканців немає. Та Вадим Войтик пообіцяв цей момент обов’язково розробити і затвердити.

“Світ молоді”, 7 липня 2011 р.

З листопада місяця всі мешканці міста зможуть отримувати інформацію щодо надання і оплати комунальних послуг в реальному часі. Це стане можливим завдяки програмному забезпеченню КП «Єдиний розрахунковий центр». Кожен мешканець матиме особистий логін і пароль, після введення якого зможе отримати всю необхідну інформацію.

Фіртка, 22.07.2011

В Івано-Франківську розмежують прибудинкові території багатоквартирних житлових будинків. Розробили схеми житлово-експлуатаційні організації в рамках роботи з передачі житлового фонду на баланс «ЄРЦ». Розроблені схеми будуть доступні для перегляду на сайті domivka.if.ua.

Домівка, 12 серпня 2011 р.

Івано-Франківська міська рада затвердила структуру, періодичність та строки надання послуг з утримання будинків та прибудинкових територій. Документ обов’язковий для житлово-експлуатаційних компаній всіх форм власності.

Поточний ремонт відтепер буде здійснюватися на замовлення споживача (балансоутримувача) чи згідно затвердженого у встановленому порядку плану-графіку та включатиметься в розрахунок тарифу за будинком лише за фактом підписання актів виконаних робіт.

Фіртка, 19 вересня 2011 р.

Нова квартплата зміна суті, а не цифри. Тепер сіпльного загальноміського тарифу більше не буде. Його розраховуватимуть для кожного житлового будинку зокрема, їх у місті 1823.

24 канал, 29 вересня 2011 р.

В. Анушкевичус: Ініційована мною та підтримана депутатським корпусом міської ради реформа покликана гарантувати тепло і затишок наших осель, створити нову якісь послуг.
Мешканці повинні відчути себе повноправними господарями, відповідальними та компетентними. Ось філософія перетворень, що здійснюються в нашому місті.

Західний кур’єр, 29 вересня 2011 р.

ЄРЦ вже розділив місто на комунальні округи. Саме на їхній території скоро відбудуться громадські слухання і таким чином людям пояснять про остаточний відхід від розподілу міста за жеками. А в планах на майбутнє жеків взагалі не буде – їм на зміну прийдуть інші надавачі послуг. Відхід від ЖЕО має відбутися вже 1 січня цього року. Саме тоді остаточно почне працювати контакт-центр ЄРЦ. Його оператори прийматимуть та відпрацьовуватимуть звернення мешканців і спеціальних служб. До речі, поскаржитися можна буде через веб-сайт, смс-повідомлення або телефоном. А про те, в якому стані зараз вирішення вашої проблеми, можна буде прочитати на сайті ЄРЦ, завдяки персональному логіну.

Газета “Репортер”, 6 жовтня 2011 р.

Трудовий колектив ЖЕО №6 — півсотні працівників — днями звернувся не лише до нашого часопису, а й до керівництва Івано-Франківської ОДА і міста, прокуратури міста й ДСБЕЗ: «Вважаємо, що така діяльність Івано-Франківської міськради є свідомо протиправною, оскільки спрямована на ліквідацію ЖЕО №6 шляхом визнання її банкрутом, а заборгованість по заробітній платі перед чисельними працівниками залишити непогашеною… Подальше працевлаштування нам на даний час не відоме, оскільки жодних пропозицій щодо переведення на інші робочі місця нам запропоновано не було».

газета “Галичина”, 9 жовтня 2011 р.

Комунальна реформа виходить на фінішну пряму. У Івано-Франківську готуються до проведення громадських слухань щодо розміру тарифів на житлово-комунальні послуги.

24 канал, 12 жовтня 2011 р.

Чи допускаєте ситуацію, що люди масово почнуть розривати договори з ЄРЦ?

— Власники мають право і можуть самі визначати спосіб управління своїм будинком. Але якщо вони цього не зробили, рішення за них приймає міська рада. У жодний спосіб ми не перешкоджатимемо таким ініціативам. Та, на жаль, ОСББ — задоволення не з дешевих. Суто з економічних міркувань управитель у масштабах міста повинен бути вигіднішим. Але повторюсь: вирішувати власникам. і в цьому теж суть реформи.

газета «Галичина» від 20.10.2011 р.

Іванофранківці дочекалися громадських слухань з реформи ЖКГ. Загалом у людей було достат­ньо, як і своїх особистих прикладів, так і загальних питань. Не здивувало те, що люди ганили жеки. На прикладах розповідали про байдужість комунальників. Виглядало, що багато хто прийшов просто виговоритися. Здивувало, що, виявляється, люди можуть когось і захищати – наприклад, перевізника сміття «ГрінКо». Просили, щоб у них не забирали вивіз сміття з їхнього району. Войтик заспокоїв: у планах комунальників є конкурс на перевезення сміття – хто запропонує кращі умови, той і буде обслуговувати.

Обидва громадські слухання завершилися тим, що люди зі своїми запитаннями підходили до працівників ЄРЦ та індивідуально отримували або пояснення, або обіцянки, що відповіді будуть пізніше. У залі відчувалося напруження. Бо люди прийшли зі скаргами та наріканнями на ЖЕО, а відповідати на них мали працівники ЄРЦу.

Вадим Войтик майже весь час відповідав сам. Зал був непристосований до таких слухань. Тож навіть попри те, що він говорив голосно, треба було прислухатися. «Пий яйця, бо зірвеш голос», – порадив Войтику один із чинов­ників. Той погодився.

газета “Репортер”, 27 жовтня 2011 р.

Початок засідання і одразу сварка. Люди не хочуть слухати вступну промову керівництва Єдиного розрахункового центру. Вирішують одразу перейти до запитань: мешканців цікавить усе. Люди кажуть: зрозуміти це звичайному іванофранківцю не під силу.

Комунальники обіцяють всі пропозиції врахувати. Люди в свою чергу запевняють, що писатимуть скаргу у профільне міністерство.

3 студія, 27 жовтня 2011 р.

31 жовтня, у 19 школі відбулися чергові планові громадські слухання щодо тарифу на обслуговування й утримання будинків та прибудинкової території. Тут працівники КП «Єдиний розрахунковий центр» разом із депутатами міської ради знову наштовхнулися на критику з боку мешканців.

Жодні аргументи на кшталт «так не могло продовжуватися» далі на людей не вплинули. Мешканці наводили факти того, що така реформа йде їм на гірше. Наприклад, один мешканець порахував, що, живучи у новому будинку, мешканці на сьогоднішній день уже заплатили 100 тис. грн. на поточний ремонт. Проте, ремонту досі так і не робили, адже будинок був новий. Нині, коли прийшов час робити там ремонт… комунальники вивели цю послугу з тарифу. Куди ж ділися ці гроші?

“Репортер”, 01.11.2011 р.

Конфліктна реформа. В Івано-Франківську вкотре обговорювали комунальні зміни. Представники будинкових комітетів зібралися за круглим столом, аби висловити своє невдоволення новими тарифами з обслуговування будинків. У мешканців міста є чимало претензій до списку послуг, структури тарифу та діяльності Єдиного розрахункового центру загалом. Представники ЄРЦ, які прийшли на обговорення, кажуть — конфлікт мешканців та комунальної структури — результат непроінформованості та спотворення інформації. Наразі вони проводять лише уточнення усіх даних. Остаточного тарифу ще немає, як і списку надання послуг у тому чи іншому мікрорайоні міста. Водоночас комунальний віце-мер запевняє — запропонована івано-франківцям вартість — обгрунтована.

© Західний полюс, 2 листопада 2011 р.

18 листопада керівництво “ЄРЦ” підбило підсумки громадських слухань щодо тарифу на послуги з утримання та обслуговування будинків, які відбувалися в обласному центрі з 21 жовтня до 8 листопада. Протягом 13 робочих днів працівники “ЄРЦ” провели 26 громадських слухань, які відвідали півтори тисячі іванофранківців. До «ЄРЦ» надійшло 300 письмових звернень, а офіс підприємства відвідали майже дві сотні франківців.

В Юрія Солов’я також виявилися ідеї щодо контролю ефективності “ЄРЦ”. Фракція “УДАР-Громадський форум” готова взяти під опіку один із ЖЕО і довести таким чином, що ЖЕО може бути не гіршим від «ЄРЦ». Будинки на території цього ЖЕО Соловей пропонує обслуговувати “за чинним тарифом плюс 20%”, хоч перед тим і заявляв, що є противником підняття тарифу. “Це буде конкурентне середовище на ринку житлово-комунальних послуг“, – заявив Соловей. Таку пропозицію депутат обіцяв висунути на наступній сесії міської ради.

“Галицький кореспондент”, 23 листопада 2011 р.

29 листопада на черговій сесії Івано-Франківської міської ради депутати затвердили Положення про будинкового голову задля врегулювання системи взаємодії між управителем та мешканцями багатоквартирних житлових будинків міста.

Фіртка

Сьогодні заборгованість третього «жеку» по зарплаті становить 450 тисяч гривень. І це не причина і не наслідок житлово-комунальної реформи, — говорить пан Войтик, — це прямий наслідок 40 мільйонів гривень загальних боргів по всіх ЖЕО. Вся квартплата, яку збирав ЖЕО-3, йшла на виплату зарплати працівникам і цього все одно бракувало. Цю ситуацію треба було рубати. Ми запропонували вихід: це спеціалізація.

Домівка, 1 грудня 2011 р.

На сьогоднішній оперативній нараді Івано-Франківського міськвиконкому міський голова Віктор Анушкевичус повідомив, що позбавляє приємності «ЄРЦ» проводити конкурс перевізників сміття.

Фіртка, 06 грудня 2011 р.

На розрахункові рахунки КП «Єдиний розрахунковий центр» у листопаді поступило 616 465 грн. Сума складає 67% від нарахованої. Найвищим є рівень платежів по території колишнього ЖЕО №6.

Домівка, 7 грудня, 2011

Найбільше вразила картина в ЖЕО №3. Тут світло та воду відключили за борги, люди, замість працювати, страйкують (за їхніми словами вони написали заяви на звільнення, тож чекають розрахунку), а начальник жеку Олег Хімій… поїхав відпочивати у Чехію. Як його відпустили – керівництво пояснити не може.

За словами сантехніка ЖЕО №3 Володимира Зайця, це вже не першій їхній страйк. Мовляв, кілька тижнів тому вони вже намагалися страйкувати. Тоді до них приїхали керівники департаменту ЖКГ, переконали їх, що борг по зарплаті виплатять, але «віз і нині там». Тож 30 листопада люди припинили працювати.

газета “Репортер”, 08 грудня 2011 р.

«Сьогодні я прийняв рішення - ні грошей, ні замовлень вони більше не отримають. А страйкарі нехай сидять по своїм конторам і чекають на манну»,- зазначив директор Єдиного Розрахункового Центру. На території обслуговування  трьох міських житлово-експлуатаційний організацій  працюватимуть приватні компанії.

Фіртка, 08.12.2011

Протести проти реформування житлово-комунального господарства в Івано-Франківську набувають нецивілізованих форм шкідництва. Про це заявив секретар міськради Руслан Марцінків. Він повідомив, що до нього звертаються мешканці та інформують про те, що невідомі особи відкривають закриті двері технічних приміщень підвалів житлових будинків і кувалдами розбивають комунікаційні розгалуження. При чому роблять це в тих будинках, де підвальні розгалуження комунальники нещодавно відремонтували або замінили на нові. «Складається враження, що це робиться навмисно, – каже Р.Марцінків. – Працівники реорганізованих житлово-експлуатаційних організацій не те що не працюють, а займаються простим шкідництвом».

Західний кур’єр, 15 грудня 2011 р.

Виконавчий комітет Івано-Франківської міськради 27 грудня 2011 року затвердив нові тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

Домівка, 27 грудня 2011 р.

Що ж стосується ЄРЦ, повний комплекс послуг ЖЕО, які були зазначені в квартплаті, ніколи не надавався. На сьогоднішній день в Івано-Франківську найнижча квартплата в Україні. Дещо нижчу має лише місто з особливим статусом — Севастополь.

Під час громадських слухань, які проводили ЄРЦ, був великий відсоток спотвореної інформації. Якщо говорити про реформу, то потрібно, по-перше, створювати ОСББ, а по-друге, необхідно створювати ринок комунальних послуг, створювати конкурентне середовище і розмежовувати усе. Одна структура має усе організовувати, а інша — виконувати, — наполягає Віктор Анушкевичус.

pravda.if.ua, 8 січня 2012

КП «Єдиний розрахунковий центр» розробило та оприлюднило план-графік поточних та капітальних ремонтів на 2012 рік. Згідно рішення сесії міської ради цьогоріч всі роботи будуть виконуватись на умовах співфінансування.

«Безумовно, наразі мова йде саме про наміри управителя, – коментує директор «Єдиного розрахункового центру» Вадим Войтик. – Адже реальне виконання залежить від наявності бажання та фінансових можливостей з боку власників. Крім того, обмеженими є і можливості міського бюджету. Втім, бюджетом вже передбачено близько семи мільйонів гривень саме на такі цілі. А це – не така вже й мала сума».

Домівка, 15 січня 2012 р.

Коммунальщики говорят, что насчитывали квартплату в соответствии с постановлением Кабмина, требующим, чтобы на каждый дом был отдельный тариф. Отсюда и разные цифры в платежках. В Ивано-Франковске минимальная цена коммунальных услуг 18 гривен за квадратный метр, максимальная почти в десять раз дороже. В каждом ЖЕКе своя коммунальная арифметика.

Подробности, Телеканал "Интер". 19 січня 2012 р.

«Ми сказали керівникам домофонних компаній, – продовжує Войтик, – якщо вважаєте, що тариф маленький, чи у вас є аргументи, чому це коштує більше, ніж калькуляція, яку ми зробили на підставі ваших даних про реальну роботу, то подавайте розрахунки, як це робить будь-яка інша структура – аргументуйте свій тариф».

Поки фірми думають, у ЄРЦ є час. «Навіщо нам зараз скандали та зайві проблеми, – питає керівник ЄРЦ. – Ми спершу порозгрібаємося з актуальнішими для людей питаннями, а тоді повернемося до домофонів. Ми з ними домовилися, що до весни їх не чіпаємо, а після того будемо проводити конкурс».

газета “Репортер”, 26 січня 2012 р.

Сьогодні Івано-Франківськ відвідала відома українська правозахисниця й блогер Тетяна Монтян. Вона розказала, що таке житлово-комунальна реформа з юридичної точки зору і, яким саме чином вона повинна втілюватися на практиці.

Загалом, вона доволі високо оцінила діяльність новоствореного комунального підприємства в Івано-Франківську й назвала досвід обласного центру Прикарпаття в реформуванні ЖКГ унікальним й прогресивним. Адже, у час коли практично немає чітко прописаних законодавчих норм по утриманню житлового фонду, тут «примудрилися створити діючу модель», яка, попри критику, дає результати.

Якихось значних промахів у роботі ЄРЦ Тетяна Монтян не бачить. Адже ЄРЦ не претендує на монополізм і не перешкоджає власникам багатоквартирних будинків самообслуговуватись. Унікальність ж структури полягає у тому, що незважаючи на прогалини у законодавстві, Єдиний розрахунковий центр спромігся дуже швидко просунути реформу. Зокрема, це стосується інвентаризації. Тетяна Монтян навіть пообіцяла поширювати в інших містах досвід Івано-Франківська.

Фіртка, 6 лютого, 2012

«Розміщений у відкритому доступі план-графік за нашим задумом має спонукати профільні підрядні організації до складання кошторисів,»  – переконує директор ЄРЦ, Вадим  Войтик. Однак підрядники не поспішають подавати свої пропозиції.  За словами п. Василя, представника однієї з таких фірм, список будинків, що потребують поточних та капітальних ремонтів у 2012 рокці доступний усім зацікавленим, однак  позицій в графіку надто багато. Подати пропозиції на всі -не рально.  Підприємці не знають, мешканці якого будинку погодяться на ремонт. « Підготувати бодай одну пропозицію та скласти кошторис , це вже витрачений час і гроші, а чи виправдає це себе невідомо», - каже він.  

pravda.if.ua, 12 лютого 2012 р.

Жителі Іван-Франківська стурбовані введенням з 1 січня нових тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій у розмірі від 0,18 до 1,30 гривні, причому без укладання відповідного договору. Є сумніви, чи КП «ЄРЦ» кваліфіковано уточнило дані з технічних, кількісних і якісних характеристик кожної багатоповерхівки, а надто щодо розмірів прибудинкових територій, які за останнє десятиліття зазнали істотних змін у зв’язку з інтенсивною забудовою міста.

Форсуючи житлову реформу, легко наробити помилок. Ми вітаємо реформування житлово-експлуатаційної сфери в Івано-Франківську, але за умови, що при цьому будуть чітко дотримані всі вимоги законодавчих актів.

газета “Галичина”, 4 лютого 2012 року

Івано-Франківськ першим серед українських міст повністю відмовиться від ЖЕКів. Це один з етапів виконання програми реформування житлово-комунальної галузі міста.

В Івано-Франківську вона діє вже тепер, тоді як прем’єр-міністр Микола Азаров лише задекларував ідею позбутися в Україні усіх ЖЕКів до 2015 року, а президент Віктор Янукович на засіданні Ради регіонів 21 лютого закликав міністрів та губернаторів «не чекати, коли „пєтух прокукарекає“, а проводити реформи в житлово-комунальній сфері.

Дзеркало тижня, 22 лютого 2012 р.

На сесії Івано-Франкіської міської ради 28 лютого прийнято рішення про припинення п’яти комунальних організацій: ЖЕО № 3, № 4, № 5, № 6 та № 7 і створення відповідних ліквідаційних комісій з їх припинення.

Фіртка

Жителі Івано-Франківська потерпають від комунального свавілля. Там комунальна реформа з тріском провалилась. Жеки ліквідували, натомість створили Єдиний розрахунковий центр. Тепер люди не можуть навіть сантехніка викликати. А головне не розуміють: хто відповідає за якість послуг і куди йдуть гроші, які іванофранківці платять за комірне.

Канал TVi, 6 квітня 2012 р.

— Вікторе Андрюсовичу, користувачі Фіртки часто задають питання щодо комунальної реформи в Івано-Франківську. Чи правильним був крок створення ЄРЦ? Чи йде робота в правильному напрямку?

— Будь-яка реформа — це болючий процес, а особливо реформа ЖКГ — найбільш тяжкої, занедбаної галузі. Якщо говорити про ЄРЦ і перші підсумки, то враховуючи цей перехідний період,безумовно, дуже багато нарікань. Це нова структура, там багато нових людей, які по ходу роботи вчаться.

«Фіртка», 13 квітня 2012 р.

У Єдиному розрахунковому центрі є труднощі з реагуванням на звернення громадян. Принаймні про це свідчить перевірка міської прокуратури. Правохоронці навідалися до комунальників після численних скарг мешканців. І не дарма. Виявили тут, кажуть, цілий букет прогалин в роботі.

В “Єдиному розрахунковому центрі” від зауважень прокуратури не відхрещуються — їх вважають справедливими. Адже скарги мешканців, які раніше ділилися по дев’яти ЖЕО, нині поступають лише в ЄРЦ. Від початку року таких було понад 11 тисяч. Вже незабаром комунальники обіцяють покращити свою співпрацю з громадянами.

24 канал, 18 травня 2012 р.

На Івано-Франківському комунальному підприємстві "Єдиний розрахунковий центр" 7 травня був рекорд перевірок: КРУ, УБОЗ, санстанція та споживінспекція.

Сьогодні на сайті підприємства був опублікований Попередній акт ревізії ДФІ КП “ЄРЦ”. Як видно з документів, суттєвих порушень працівники ДФІ не знайшли.

Фіртка

За підсумками квітня на розрахункові рахунки КП «Єдиний розрахунковий центр» надійшло 80% від нарахованої плати за утримання будинків та прибудинкових територій. Це найвищий рівень платежів з моменту початку роботи підприємства.

Домівка, 19 травня 2012 р.

Епілог

Гадаю, що навряд чи мені доведеться зустрічати на цій посаді другу річницю. Але розпочате до пуття мушу довести. Бо як інакше?

lr-04593

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek