?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Перша частина.

Верона

... З Ринкової площі я попрямував до будинку Капулетті, що зазнав найбільшого приниження і перетворився тепер на убогий готель. Галасливі веттуріно і ломові вози тіснилися у дворі, де був непролазний бруд і ходив виводок забризканих багнюкою гусей ... Плодовий сад перейшов в руки інших власників і вже давно відділений від усього іншого, а раніше він був при будинку, або міг би бути, і над воротами, що ведуть у двір з вулиці, ще збереглося зображення капелюхи (capello) — старовинного герба цієї сім’ї, висічене на камені. Гуси, ломові вози, їх візники і пес, треба зізнатися, трохи заважали: набагато приємніше було б знайти будинок абсолютно порожнім і мати можливість пройтися по його нежилих кімнатах. (Чарльз Діккенс).

Верона

Так Діккенс описує будинок Капулетті, який він відвідав в середині XIX століття. Кам’яницю збудували ще в XIII столітті. За віки хата неодноразово змінювала своїх господарів, аж поки в 1907-му її не виставили на продаж з аукціону. Переміг муніципалітет — в будинку облаштували музей.

Верона

Верона

Верона

Верона

Після реставрації та виходу кількох кінострічок туристи захворіли на джульєтоманію. Тисячі паломників щодня відвідують легендарний дворик, таращаться на романтичний балкон, обмацують бронзову статую героїні та... пишуть.

Записки Джульєтті пишуть на папірчиках та кидають до спеціальної скриньки. Прямо в будинку встановлено кілька комп’ютерів з тією ж метою. Але найпопулярнішим залишається нашкрябати своє любовне послання прямо на стіні.

В результаті все навколо щільно обписано закоханими. Виглядає самі бачите як. За влучним коментом одного з френдів Джульєта, судячи з усього, мешкала в Гарлемі.

Верона

Верона

Верона

Верона

Дворик Джульєти.

Верона

Дворик не Джульєти.

Верона

Живі скульптури.

Верона

Неживі скульптури.

Верона

Поштова скринька.

Верона

Тютюновий автомат.

Верона

Смітники.

Верона

Стовпчики.

Верона

Кондиціонери.

Верона

Кіко-кіко? Дуже дорогий магазин.

Верона

!

Верона

Ікона.

Верона

Так от. Найстарішою площею Верони вважається П’яцца делле Ербе. Майдан розташований на місці ще римського Форуму. Довколишні будинки — переважно XIII-XIV століття. Однак мармурова колона, увінчана левом Святого Марка однозначно натякає на Венеціанське владарювання.

Верона

Верона

Верона

Верона

Верона

В центрі майдану фонтан, прикрашений скульптурою, яку всі називають Мадоною Верони. Насправді це римська статуя.

Верона

Поруч — трибуна. Під нею сидів мер, приймаючи громадян. А ще до неї приковували невірних дружин. Аби знали.

Верона

Венеційський переод закінчився за Наполеона — французи захопили місто в 1796-му. Згодом ця частина Італії потрапила під владу Австрії. І лише в 1866-му місто стало власне італійським.

Верона

Верона

Верона на картах Google. З італійських подорожей можна глянути на пости про замок Мірамаре, римський Пантеон, Портофіно та Венецію.

Верона

Comments

( 1 коментар — Прокоментувати )
haidamac
07 травень 2012 11:32 (UTC)
щось росіян підозріло малувато відмітилося в тому дворі Джульєти. Тільки якийсь Андрєй з Дашею і наслідили :)))
( 1 коментар — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek