?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

У вівторок на засіданні Івано-Франківського виконкому визначали відповідальну організацію за утримання, ремонт та експлуатацію ліфтів. Тобто, як завжди, шукали крайнього у тих проблемах, які нині має місто.

Отже, у грудні минулого року Держгірпромнагляд звернувся з листом до міського голови Вік­тора Анушкевичуса, де висловив стурбованість тим, що значна частина ліфтів не пройшла експертне обстеження й технічний огляд. Мовляв, їх експлуатувати не можна, відтак вони їх зупинять. Крім цього, «наглядачі» звернули увагу на те, що не проведено перереєстрацію ліфтів.

Потім Єдиний розрахунковий центр (ЄРЦ) вів тривалу переписку з Держгірпромнаглядом. Останні переконували, що, згідно з правилами будови та експлуатації, ліфти підлягають «перереєстрації після реконструкції, модернізації, передачі у власність або експлуатацію іншому суб’єкту господарювання». ЄРЦ відповідав, що цього всього не відбувалося, відтак, перереєстрація не потрібна. Мовляв, за законом, власниками ліфтів є мешканці, а експлуатуючою організацією виступає КП «Івано-Франківськліфт».

У результаті тривалої переписки порозумітися не вдалося. Більше того, у лютому з якихось причин Держгірпромнагляд відключив чотири ліфти. ЄРЦ не розгубився та звернувся до прокуратури. Пізніше скликали круглий стіл, де вирішили піти на вимоги Держгірпромнагляду й доручити КП «Івано-Франківськліфт», як експлуатуючій організації, провести тую перереєстрацію.

Як сказав на виконкомі заступник керівника ЄРЦ Микола Вітенко, це рішення влаштовує і Держгірпромнягляд, і ЄРЦ. Правда, не сказав, що думає про це керівник КП «Івано-Франківськліфт» Ярослав Квас. Адже на виконком його не запросили і рішення він не бачив…

Далі приблизно годину Вітенкові доводилося переконувати членів виконкому в необхідності визначити основною відповідальною організацією «Івано-Франківськліфт». Мовляв, усе для того, щоб забезпечити належну експлуатацію та визначити відповідальних, які мають у підпорядкуванні людей з відповідною кваліфікацією.

«Наше законодавство не досконале, – сказав Микола Вітенко. – Наприклад, передбачено, що перереєстрація повинна робитися власником або експлуатуючою організацією. ЄРЦ вважає експлуатуючою організацією «Івано-Франківськліфт». Тому це рішення дасть можливість безболісно пройти перереєстрацію усіх ліфтів і запустити тих вісім (недавно відключили ще чотири ліфти), які зараз зупинено на території ЖЕО № 4».

Виникла ціла дискусія. Що робити та як бути? «Такими рішеннями ми підводимо до того, що ліфти будуть нічиї, – заперечив член виконкому Василь Демків. – Ці питання повинен вирішувати балансоутримувач. Наприклад, завтра не стане такого підприємства, як «Івано-Франківськліфт», то що буде далі?».

«На підставі чого ми назначаємо «Івано-Франківськліфт» експлуатуючою організацією? – поцікавився перший заступник мера Зіновій Фітель. – За їхньою згодою чи без неї? Наказом чи велінням? Якби була згода, то було б зрозуміло…».

«Сьогодні ЄРЦ робить проблему там, де її нема, бо не хоче нести відповідальність за стан ліфтового господарства у житловому фонді, – обурився член виконкому Василь Мельничук. – Раніше цим займався жек, а ЄРЦ хоче спихнути це на КП «Івано-Франківськліфт». Ну, хай уже спихає, якщо у нього немає відповідних спеціалістів».

У результаті вирішили таки не визнавати «Івано-Франківськ­ліфт» відповідальною організацією. Перефразували пункт рішення так: «Доручити директору «Івано-Франківськліфт» провести перереєстрацію ліфтів відповідно до чинного законодавства, згідно з укладеними угодами».

«Укладені угоди» у цьому реченні є дуже важливим словосполученням. Адже у місті є дві експлуатуючі організації. Перша – «Івано-Франківськліфт», друга – «Прикарпатліфт». І навіть попри те, що, за словами Миколи Вітенка, у Держгірпромнагляду 99% претензій виникають саме до «Івано-Франківськліфта», на наступний виконком ЄРЦ винесе таке ж рішення по «Прикарпатліфту». Крім цього, протягом трьох днів ЄРЦ має отримати візу від керівника Держгірпромнагляду та КП «Івано-Франківськліфт»…

І останнє: насправді таким чином проблему не зняли. Бо ж як експертного обстеження, так і технічного огляду й досі нема. Щоб усе це зробити, треба замовити послуги та заплатити з міського бюджету приблизно 1 млн. грн.

Тетяна Соболик, газета “Репортер”, 15 березня 2012 р.

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek