?

Log in

No account? Create an account

Відомий правозахисник і блогер Тетяна Монтян, яка вважається натхненником ідеї впровадження інституту ОСББ як альтернативи ЖЕО, сьогодні проаналізувала роботу франківського ЄРЦ. Досвід Івано-Франківська у справі реформування ЖКГ вона назвала проривним, зазначивши, що такого немає в інших містах.

Якихось значних промахів у роботі ЄРЦ Тетяна Монтян не бачить. Адже ЄРЦ не претендує на монополізм і не перешкоджає власникам багатоквартирних будинків самообслуговуватись. Унікальність ж структури полягає у тому, що незважаючи на прогалини у законодавстві, Єдиний розрахунковий центр спромігся дуже швидко просунути реформу. Зокрема, це стосується інвентаризації. Тетяна Монтян навіть пообіцяла поширювати в інших містах досвід Івано-Франківська.

Головними ж проблемами у справі створення ОСББ в усіх містах є недосконалість законодавчої бази і відсутність у людей розуміння того, що саме вони є власниками своїх будинків. Відповідно немає правових підстав, аби змусити людей самостійно утримувати свої будинки. Самі ж люди поки що не можуть зрозуміти, що 20 років платили ЖЕО невідомо за що. Сюрпризом і для багатьох нардепів є те, що укладати договір з балансоутримувачем може лише об’єднання співвласників або ж уповноважена юридична особа. «99,9 % будинків в Україні утримуються ЖЕКами без будь-яких правових підстав», - стверджує Тетяна Монтян.

За її словами, городяни вже давно могли відмовитись платити за послуги, яких фактично не отримують. Однак вони і досі сподіваються, що «прийде ЖЕК-альтруїст, який все відремонтує».

Цей текст взято з сайту Правда.if.ua.

Comments

( 2 коментарі — Прокоментувати )
mentbuster
07 лютий 2012 14:54 (UTC)
Цікаво, що я маю зробити, аби журналісти припинили обзивати мене "правозахисницею"?!
crema_catalana
07 лютий 2012 17:55 (UTC)
Хто на першій світлині за спиною у Монтян? Мабуть, Цушко. Бгг.
( 2 коментарі — Прокоментувати )

dmitros
mr_brut
Vadym Voityk

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek