?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Кому платити за домофони?

У нових франківських тарифах на утримання будинків і прибирання прибудинкових територій, які ввійшли в дію з 1 січня цього року, є послуга, яка називається «сервісне обслуговування домофону». Згідно з тарифами, це коштує 2-3 гривні з квартири. Натомість, зараз домофонні компанії надають цю ж послугу вдвічі дорожче – 5-7 грн.

Недавно деякі домофонні компанії повивішували на будинках оголошення. Там йшлося про те, що комунальники незаконно зарахували оплату за користування домофонами у свій тариф. Дилема – кому платити?

Домофон

Перше, що варто пояснити, – Єдиний розрахунковий центр (ЄРЦ) тільки затвердив тариф. А надавати саму послугу ще не брався. Вони планують це робити, але трохи пізніше.

Як каже заступник мера Микола Саєвич, після того, як фірми вивісили свої листи, у міськвиконкомі провели нараду за участю «домофонників», де намагалися довести їм позицію міської влади.

«Ми вважаємо, що цю послугу може надавати будь-яка фірма, але замовляти її має балансоутримувач будинку, – говорить Саєвич. – Адже домофонна система знаходиться на дверях, а двері – це елемент конструкції у будинку. Ми хочемо, аби вони зрозуміли, що ці речі мають погоджуватися з балансоутримувачем».

На тій же нараді керівникам фірм нагадали про положення, яке було прий­нято міськрадою, – якщо вони хочуть встановлювати домофонні системи, то мають брати погодження у балансоутримувача (ЄРЦ, ОСББ і т. д.). Мовляв, зараз і з цим достатньо питань. І ще важливий нюанс: не всі фірми зараз мають договори із РЕМом, відтак не платять за електрику, яку споживають домофонні системи. Отже, якщо навіть вони отримали дозвіл на встановлення домофону, то й можуть його лише встановити, та аж ніяк не обслуговувати.

За словами Миколи Саєвича, міська влада зараз обговорює варіант, щоб кошти за обслуговування приладів збирав ЄРЦ, і він же розраховувався з «домофонниками».

Для керівників домофонних компаній (їх у Франківську є більше десятка) позбавлення їх права обслуговування систем стало найбільшим шоком, каже директор ЄРЦ Вадим Войтик. «Вони ставлять домофони з однією метою, – пояснює Войтик, – потім отримувати «легкі» гроші. Ми ж розуміємо, що технічне обслуговування домофону – це більш віртуальна послуга, ніж реальна. Там треба тільки в ряди-годи щось робити. Натомість, вони звик­ли: підписали договір і уже обслуговують».

Це, вважає Вадим Войтик, неправильно. Бо всі тарифи у місті затверджує виконком. А перед тим підприємства, які надають ті чи інші послуги, проходять цілу процедуру погодження (в інспекції з контролю за цінами, відділі економічного та інтеграційного розвитку міськвиконкому і т. д.). А в ситуації з домофонами фірми встановлюють ціну самі, яка, на думку ЄРЦ, є завищеною.

«Ми сказали керівникам домофонних компаній, – продовжує Войтик, – якщо вважаєте, що тариф маленький, чи у вас є аргументи, чому це коштує більше, ніж калькуляція, яку ми зробили на підставі ваших даних про реальну роботу, то подавайте розрахунки, як це робить будь-яка інша структура – аргументуйте свій тариф».

Поки фірми думають, у ЄРЦ є час. «Навіщо нам зараз скандали та зайві проблеми, – питає керівник ЄРЦ. – Ми спершу порозгрібаємося з актуальнішими для людей питаннями, а тоді повернемося до домофонів. Ми з ними домовилися, що до весни їх не чіпаємо, а після того будемо проводити конкурс».

За словами Войтика, саме конкурсна основа має і впорядкувати надання послуги, і знизити тариф.

Тетяна Соболик, газета “Репортер”, 26 січня 2012 р.

Comments

( 1 коментар — Прокоментувати )
onfall
30 січень 2012 00:16 (UTC)
Хе, в Москве (в России) вообще непонятно, кому за это платим. Просто вносится в квиточек без каких-то названий фирм. И спрашивать нет смысла, как у Войтыка, у них и без этого много вопросов...
( 1 коментар — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Page Summary

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek