Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Я це люблю...

ВИПРАВДАНА ЖОРСТОКІСТЬ (A HISTORY OF VIOLENCE)

Виробництво: США, Німеччина, 2005 рік
Режисер: Девід Кроненберґ
Жанр: трилер
У ролях: Віго Мортенсен, Ед Харіс, Марія Бело
Бюджет: $32 млн.
Збори: $26 млн.
Прем’єра: 16 травня 2005 року

Подружжя Сталів переживає другу молодість. Том (Віго Мортенсен – той, що Арахорн з Володаря каблучок) і … бавляться як під час медового місяця, лапонька-донька якраз у тому віці, коли ще не вагітніють, але вже не какають під себе, ну а тінейджера сина мотлошать в школі однолітки. Повна ідилія.
 
Тут-таки на горизонт випливають двійко бандюків. І не те, щоб чинно займатись своїми справами, а якраз навпаки – лізуть поперед батька в пекло. Вхід до пекла вони відшукали у харчевні Тома. До кави ця парочка зажадала плотських забав з томовою офіціанткою, ну і касу на додачу.
 
Поки один з хлопців примірявся, Том хутко вилив каву на фізію незайманого офіціанткою бандита, а потім не гірше від якого-небудь морського котика з виборотого пістолета поклав обидвох разом з їх мозками на підлогу.
 
Так Том став героєм. Телевізія полює на нього не гірше за яку-небудь зірку, родина в захваті, от тільки не радує. Саме в цей час на тому самому місці у харчевні Тома з’являється підозрілий тип Карл Фогарт (синьоокий Ед Харіс, котрий як правило грає військових – від Скелі до Ворога біля воріт, хоч цього разу за сценарієм в нього лише одне око). Карл називає Тома зовсім іншим іменем, та й взагалі веде себе брутально з національним героєм.
 
А може Том не зовсім той, ким його знає сім’я і знайомі? А може Карл не так вже й неправий, коли звертається до Тома на чуже ім’я?  Десь на цьому питанні інтрига фільму закінчується, хоч сам він і триватиме ще з півгодини.
 
Бо – і тут власне Девід Кроненберґ і спробував сховати головну ідею своєї стрічки – мова про межу жорстокості, котру кожен з нас, будь він хоч морським котиком, хоч студентом-ботаніком, несе в собі. Пригнічений однокласниками син раптом скаче та б’є по мордасам як дух Брюса Лі, інфантильне дівча встромляє виделку в кривдника ну і так далі.
І попри те, що в цілому фільм справляє непогане враження, кожна з його частин є доволі банальною та прогнозованою. Без мінімального напруження і бодай якоїсь інтриги. Як булка з Макдональдсу. 
 

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments