?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Страсті за сміттям

Кілька місяців тому депутати Івано-Франківської міськради, голосуючи за реформу ЖКГ, вирішили, що вивезення твердих побутових відходів (ТПВ) введуть в оплату за утримання будинків і прибудинкових територій. Відповідно, в листопаді Єдиний розрахунковий центр (ЄРЦ) оголосив конкурс на перевезення ТПВ. Варто сказати: про те, що конкурс потрібен, говорили кілька останніх років, і тільки тепер у комунальників до нього дійшли руки.

Те, що у тариф повернули вивіз сміття, викликало обурення перевізників. Адже кілька років тому вони важко боролися за те, аби мати прямі розрахунки з мешканцями і не залежати від жеків, які постійно їм боргували. Були моменти, що через недоотримання коштів перевізникам навіть не вистачало грошей на пальне.

Ці нарікання ЄРЦ до уваги не брав, опиралися на постанову Кабміну та необхідність привести все до чинного законодавства…

lr-06792

Отже, 19 листопада ЄРЦ оголосив конкурс. А напередодні – 16 листопада – Кабмін прийняв нову Постанову №1173 «Питання надання послуг з вивезення побутових відходів». Там йдеться про те, що перевізники мають право на прямі договори з мешканцями. А конкурс такий повинна проводити міська рада або в крайньому разі за її дорученням виконавчий комітет.

У новій постанові йде мова ще й про те, що конкурс має проводитися територіально. Тобто вибирають певну частину міста (Пасічну, БАМ чи Позитрон) і проводять. І переможець конкурсу вивозить ТПВ з цілого мікрорайону – з усіх житлових будинків, підприємств, організацій та установ, незважаючи на форму власності. Натомість конкурс від ЄРЦ передбачався тільки на будинки, які знаходяться у комунальній власності, решту не зачіпав.

Отже, поки перевізники намагалися довести, що сміття у кварт­плату вводити не треба, а ЄРЦ посилався на постанову Кабміну, той же Кабмін дозволив залишити ТПВ поза тарифом.

Минулого вівторка міський голова Віктор Анушкевичус оголосив, що конкурс на сміття ЄРЦ проводити не буде. Мовляв, він позбавляє його керівника Вадима Войтика зайвих клопотів. «Є чинне законодавство, згідно з яким конкурс буде проводити виконком, бо це не компетенція ЄРЦ, – пояснив Анушкевичус. І додав. – Це щоб не було отих дурних розмов та звернень на моє ім’я (Мер мав на увазі скарги перевізників – Авт.). Те саме стосується і тарифів: ми не будемо повертатися назад, більшість мешканців сьогодні охоплені договорами, тому вони будуть нормально працювати. Це якщо будуть працювати».

Натомість, заступник міського голови Микола Саєвич нагадав, що виконком раніше прийняв рішення про включення цієї послуги в тариф. Тобто, щоб керуватися новою постановою КМУ, слід буде повернути все назад і знову ж таки вивести складову ТПВ із тарифу, який почне діяти з 1 січня наступного року. Але, каже Саєвич, лишити вивезення ТПВ поза тарифом за утримання будинків та прибудинкових територій буде правильно. Мовляв, на це є дві причини. Перша: люди звикли платити за ці послуги окремо, тому, якщо ввести ТПВ у кварт­плату, то вона візуально зросте навіть там, де не буде справжнього подорожчання. Друга: постанова визначає територіальний принцип вивезення сміття, а це – дуже добре.

«Варто згадати, скільки ми мали проблем із ЖЕО №6 і приватним сектором, коли останні не платили, – говорить Микола Саєвич. – Відбувалася боротьба між ОСББ і комунальними будинками, сварилися, хто в які контейнери кидає і за що платить. Натомість ця постанова дозволяє вводити адміністративний штраф, якщо мешканці не укладуть угоду за вивіз сміття».

За словами керівника ЄРЦ Вадима Войтика, обидва варіанти законні. Просто перший відповідає одній постанові КМУ, другий – іншій.

«Є дві схеми вивезення сміття з міста, – пояснює Войтик. – Перша – це коли сміття закладене у квартирну плату. І виконавець послуг з утримання будинку та прибудинкової території надає послугу самостійно або визначає виконавців (фактично субпідрядників). От ми це й робимо. І є другий варіант – який діяв останні роки. Коли послуга йде окремо, та існують окремі договори у мешканців із виконавцями послуг».

Керівник ЄРЦ зауважив, що якщо вони не проводитимуть конкурс на вивіз ТПВ, то не зможуть відповідати за цю послугу та контролювати її. Відповідальність залишиться на перевізниках. Але на жодному з варіантів рішень Войтик не наполягає, мовляв, як вирішать депутати – так і буде.

«Я абсолютно ні з чим не сперечаюся та вважаю, що все має робитися так, як є оптимально для міста, – говорить Вадим Войтик. – Бо в наших силах я, звичайно, теж сумніваюся, враховуючи те, що чудес не буває, особливо на перехідному періоді, і враховуючи те, що може бути криза платежів. Адже загроза того, що будуть неплатники, все ж таки існує».

Відтак, підсумовує керівник ЄРЦ, чи відбудеться запланований на 26 грудня конкурс на вивіз ТПВ – вирішувати депутатам. Якщо ж його відмінять, то новий конкурс проводитиме уже виконком.

Тетяна Соболик, газета “Репортер”, 08 грудня 2011 р.

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Comments

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek