?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Будинкам — по голові!

Не хочете платити за комунальні послуги? Станьте будинковим головою.

На останній сесії Івано-Франківська міська рада прийняла положення про будинкового голову. Згідно з документом, жителі багатоповерхівок повинні вибрати добровольця, який стане посередником у спілкуванні з комунальними структурами. З одного боку, будинковий голова зобов’язаний сприяти вирішенню комунальних проблем своїх сусідів, з іншого — вибивати з них оплату за комунальні послуги. За таку нелегку роботу міська влада обіцяє звільнити будинкових голів від оплати за послуги з утримання будинку та вивезення сміття.

Перед тим, як винести положення на сесію, проект рішення розглянули члени виконавчого комітету міськради. Оскільки проект вносили поспішно, члени виконкому сприйняли його досить скептично. «Мені будинковий голова подобається. Є голова міста, то чому не може бути будинковий голова?» — пожартував перший заступник міського голови Зіновій Фітель. Після численних зауважень члени виконкому повернули положення на доопрацювання, щоб узгодити деякі пункти документа із законодавством. Та виявилося, що доопрацьовувати його ніхто й не збирався і в такому ж вигляді члени фракції ВО «Свобода» просунули проект на сесію, де для прийняття рішень думка інших фракцій не має суттєвого значення.

Отож, розробником проекту рішення «Про будинкового голову» стало комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр». За цим документом, в кожному будинку Івано-Франківська, де є більше восьми квартир, може обиратися будинковий голова. Для цього повинні зібратися представники не менше 50% квартир та більшістю з присутніх обрати голову. Якщо збори мешканців не відбудуться, управитель будинку (у більшості багатоповерхівок — ЄРЦ) призначить будинкового голову власним наказом.

Будинковий голова матиме чимало обов’язків. Він повинен слідкувати за якістю надання комунальних послуг, сприяти виконанню аварійних робіт, доводити до мешканців інформацію щодо тарифів, складати титульні списки на капітальний ремонт у будинках, сприяти розгляду звернень мешканців управителем тощо. Окрім цього, будинковий голова повинен контролювати поточну оплату мешканцями будинку за житлово-комунальні послуги, вживати заходів з недопущення заборгованості. Правда, яких саме заходів — у положенні не прописали. Більше того, голові будинку доведеться виконувати роль «стукача». Голова зобов’язаний ділитися з управителем будинку інформацією про мешканців, які порушують правила утримання житлових будинків та прибудинкової території, санітарний стан і громадський порядок, а також сприяти правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку.

Схоже, розробники положення розуміють, що ентузіастів стати будинковим головою виявиться небагато, тому передбачили для таких муніципальну пільгу. Тобто людина, яка стане посередником між мешканцями та комунальними службами, звільняється від оплати за вивіз сміття та за утримання будинку. Правда, за дорученням міськради, порядок надання цієї пільги виконком повинен ухвалити протягом місяця.

Ініціатори положення «Про будинкового голову» зізнаються, що подібну схему вони «списали» у Вінниці, де в кожній багатоповерхівці є старший по будинку. Там, крім муніципальної пільги, старших по будинку нагороджують преміями за кращі будинки, двори, під’їзди, придумують й інші заохочення. Та основною відмінністю між положеннями про будинкового голову та старшого по будинку є те, що у Вінниці, на відміну від Івано-Франківська, управителі нікого не призначають. Там все відбувається виключно за бажанням мешканців.

Марія ГАВРИЛЮК, газета «Галицький кореспондент», 8 грудня 2011 р.

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Comments

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek