Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Лівчиці. Лосиний острів

Палац у Лівчицях

За місцевою легендою, яку я вслід за своїми інтернет-попередниками передруковую, сучасна історія села починається від невдалого полювання. Десь на початку XIX століття француз Лось (чого це у француза таке прізвище – легенда не переказує) заблукав у тутешніх лісах. І поки сувався тутешніми болотами – місцина припала до сентиментального французького серця. 

Палац у Лівчицях

Палац у Лівчицях

Палац у Лівчицях

Так от. Місцевий палац будує чи отой самий блукливий француз, чи то вже пізніше – новий власник маєтностей граф Строжинський. Кажуть, що граф взяв собі на виховання простого хлопця (Кароля Глуховського), якому палац дістається в спадок.

Палац у Лівчицях

Палац у Лівчицях

Палац у Лівчицях

Палац у Лівчицях

Складна у плані будівля вочевидь служила власнику за відпочинковий маєток. Споруду оточував мальовничий парк з озерами, зарості якого і досі симпатично відтіняють вежі палацу. Досі у навколишніх гущавинах можна знайти різні види ясенів, дуби, липи, кедри та навіть тюльпанове дерево.

Палац у Лівчицях

Палац у Лівчицях

За сто років село розрослося – на кінець XIX ст. тут вже близько 80 хат, а на початок Першої світової – ще удвічі більше. У 1903-му громада за підтримки графа будує Миколаївську церкву. Її ж надбрамна дзвіниця – найсучасніша споруда Лівчиць. Судячи з пам’ятної таблички кошти на її зведення надіслали діаспоряни.

Лівчиці. Церква св. Миколая

Лівчиці

Фахверхова адмінбудівля поруч – теж певно ровесниця церкви.

Лівчиці

На виїзді з села – млин, теж певно згадка про власника.

Лівчиці. Млин

В наші дні у палаці розташована спеціальна школа. Нині в інтернаті виховуються близько 70 дітей з вадами розвитку. Переважно – сироти. На кожну дитину припадає по одному вихователю.

Палац у Лівчицях

Чимале населення колишнього палацу – десята частина сучасного населення Лівчиць.

Лівчиці

Лівчиці на Google-картах. Село Жидачівського району Львівської області. Проїзд на автомобілі від Львова — 75 км, від Івано-Франківська — 77 км. Дорога терпима.

Бонус-трек. Клікабельна панорама

Палац у Лівчицях

Tags: львівщина, мандри, фото
Subscribe

 • Шлепер

  Про те, що саме заворушилось у засіках мізків Януковича можна посперечатись. Чи то мова про вагонного злодія, чи то це голос ймовірного недуже…

 • Януковича выткали на ковре

  Януковича выткали на ковре Праздник национальных кухонь традиционно проходящий в Донецке в День Независимости, в этом году удивил не только…

 • Федорович на ярмарку

  Віктор Федорович відвідав Сорочинський ярмарок не лише фотошопно… …але й особисто.

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments