?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

За бортом

Наприкінці минулого тижня працівники ЖЕО №3, 4, 6 та 7 запланували страйк під Білим будинком. Представники влади зустрілися з кількома ініціаторами страйку і всіма правдами-неправдами переконали його відмінити. Ті погодилися. Натомість, люди самі продовжили спротив у стінах своїх ЖЕО.

Жеківські двірники, сантехніки та електрики звинувачують у бездіяльності керівника департаменту ЖКГ, транспорту та зв’язку Миколу Саєвича, його заступників Василя Білика та Миколу Матіїва, керівника Єдиного розрахункового центру (ЄРЦ) Вадима Войтика та більшість у міськраді – ВО «Свобода».

Причиною обурення людей стала не до кінця продумана реформа ЖКГ. Працівників цих жеків вирішили перевести в інші організації, а старі ліквідувати. Так, ЄРЦ, на чий баланс недавно перейшли усі будинки міста, з 1 грудня вирішив укласти угоди з іншими підприємствами: на прибирання – з ЖЕО №9, на електропостачання – з КП «СпецРАД», на послуги сантехніків – з КП «Дирекція замовників». Фахівців із жеків мають перевести на роботу у ці підприємства.

Ідея звучить непогано: укрупнити комунальні підприємства й надати їм спеціалізацію. Правда, як перевести людей на іншу роботу, якщо в них по два-три місяці заборгована зарплата? І як її виплатити, якщо у жеків заблоковані рахунки? Та й, зрештою, просто нема грошей…

Минулої п’ятниці «Репортер» побував у ЖЕО №3, 4 та 7. Найбільше вразила картина в ЖЕО №3. Тут світло та воду відключили за борги, люди, замість працювати, страйкують (за їхніми словами вони написали заяви на звільнення, тож чекають розрахунку), а начальник жеку Олег Хімій… поїхав відпочивати у Чехію. Як його відпустили – керівництво пояснити не може.

За словами сантехніка ЖЕО №3 Володимира Зайця, це вже не першій їхній страйк. Мовляв, кілька тижнів тому вони вже намагалися страйкувати. Тоді до них приїхали керівники департаменту ЖКГ, переконали їх, що борг по зарплаті виплатять, але «віз і нині там». Тож 30 листопада люди припинили працювати. Вимагають виплатити зарплату за кілька місяців і компенсацію за невикористані відпустки.

«З 1 грудня ми звільнені, – говорить Володимир Заяць. – Нас мали перевести, але ніхто цього не зробив. Про нас забули. Наші працівники ходили в ЄРЦ, а ці пацани поставилися до них зухвало… Добрий господар перед тим, як збудувати хату, збирає гроші. Тож треба було закласти в бюджеті кошти на звільнення людей – на зарплати та компенсації – а вже потім робити нові структури. Ми ж не проти працювати, інша справа, що ми не можемо працювати безкоштовно. У кожного є сім’я, діти, а це вже три місяці без зарплати».

Непроста ситуація і в інших жеках. У ЖЕО №4 працівники минулого тижня теж відмовилися працювати. Коли ми туди приїхали, то начальника також не застали, але тут він виявився на лікарняному.

Жеківці переконані, що з такими боргами по зарплаті їх не візьме жодне інше комунальне підприємство. Кажуть, мали би спершу віддати борги та трудові книжки, а потім пропонувати іншу роботу.

«Якщо вони наше питання не вирішать, то ми беремо віники, лопати, граблі – хто що – і йдемо під Білий дім. Для чого було це робити? Жеки добре працювали, – вважає двірник пані Оксана, – вивели місто на перші місця, тішилися, що місто чисте. А тут взяли і все це завалили. Чи це на руку «Свободі», чи «регіонам», я не знаю».

Сьомий жек виявився єдиним, де начальник був на місці. Віталій Новіков саме заспокоював працівників. З’ясувалося, тут люди працюють. І нарікають на ті самі заборгованість і невизначеність. «Ми маємо визначитися, хто готовий зараз перевестися, не вимагаючи компенсації за невикористану відпустку, – говорив Новіков. – Ваші табелі будуть передані до ЖЕО №9, а всі напрацьовані дні зарахуються».

Він каже, що днями розблокував рахунки й отримав дозвіл використати 85 тис. грн. на погашення заборгованості по зарплаті. Ще частину коштів (35 тис. грн.) їм мало би заплатити за виконані роботи КП ДРЕУ. Цього всього мало би вистачити, щоб погасити зарплату по жовтень включно. А от грошей за листопад треба почекати – щоб ЄРЦ, який вже перебрав на себе оплату за цей місяць, заплатив 100 тис. грн.

Новіков запевнив працівників, що ті, хто не вимагатиме розрахункових, зможуть перевестися і працювати в інших комунальних підприємствах. Решта – чекатиме на дотацію з бюджету та отримає розрахунок. Правда, пізніше. (Станом на 6 грудня дев’ять працівників із восьми десятків вибрали розрахунок, а не нову роботу).

…У вівторок на оперативній нараді міський голова Віктор Анушкевичус попросив керівників департаменту ЖКГ провести нараду та заспокоїти людей. Мовляв, хто нормально працював, той «за бортом» не залишиться.

Заступник мера Микола Саєвич каже, що скарги та страйки – не вихід. «Треба нарікати на тих керівників жеків, які наростили борги і через них створилася така надкритична ситуація, – каже віце-мер. – Усі рахунки заблоковані, все поставлено на контроль і виконавча служба розблоковувати рахунки не хоче. Жеки заборгували усім: Пенсійному, податковій, водоканалу, Теплокомуненерго, СпецРАД тощо. А останні місяці вони взагалі перестали платити. Тож тягнуть інші комунальні підприємства на дно».

Так, Саєвич переконує, що катастрофічної ситуації ані в ЖЕО №3, ані в інших жеках немає. Мовляв, те, що начальник ЖЕО у такий важкий час поїхав у відпустку на кілька днів – не проблема. Та й світло в жеку уже завдяки договору по реструктуризації боргів включили. А людей, які хочуть працювати, вони працевлаштують.

«Ми не передаємо людей з боргами, – пояснює Микола Саєвич. – Ми просто переводимо їх на іншу роботу, де їм будуть нараховувати зарплату за пропрацьовані дні. А на старому місці будуть поступово виплачувати старі борги».

Звучить, звісно, добре. Інша справа, що люди не вірять. Особливо, якщо врахувати, що два місяці тому працівників ЖЕО №6 уже перевели в ЖЕО №8 і №9, а старі борги й досі не заплатили. Це попри те, що є рішення депутатів про дотацію у 308 тис. грн. на закриття боргу. Але рахунки заблоковані, тож люди чекають.

До речі, щоб заплатити борги працівникам інших жеків, за словами Миколи Саєвича, треба 1,5 млн. грн., і гроші такі у бюджеті знай­дуться. Правда, через проблеми з рахунками «кидати» їх нема куди.

«Я згідний, що десь неправильно все це відбувається, – підсумовує Саєвич. – Бо робиться раптово, а варто було би – поступово. Але головне, що все ж почали робити. І всім людям заборгованість врешті виплатять».

Правда, коли виплатять, Саєвич так і не сказав.

Тетяна Соболик, газета “Репортер”, 08 грудня 2011 р.

Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Comments

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek