Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Великий Облом

ХОТАБИЧ ( }{ОТТ@АБЬ)Ч )

Виробництво: Росія, 2006 рік
Режисер: Петро Точилін
Жанр: фентезійна комедія
У ролях: Володимир Толоконніков, Маріус Ямполскіс, Ліва Крумінья
Бюджет: х/з
Збори: $1,3 млн.
Прем’єра: 10 серпня 2006 року

В когось з фантастів (здається в Стругацьких) головний герой пропонував друзям уявити, ніби золота рибка дійсно може виконати три ваших бажання. Тож які б вони були – ці бажання? Друзі відсміювались, але здебільшого починали з фрази хочу аби я… І герой обурювався, мовляв, невже вам не соромно бажати щось лише для себе?
То були часи, коли бажати щось для себе – мало би бути соромно. Індивідуалізм і приватне, особисте щастя – для комуніста речі заборонені. Так виховували з дитинства. Мила казка про Хотабича – тому яскраве свідчення. Джин, якого піонер виколупав з пляшки, пробував усіляко віддячити пацану за свій порятунок. Але піонер зводив всі зусилля джина нанівець, бо дарував свій палац – будинку піонерів, а караван з діамантами – управлінню освіти.
Автори нинішньої реінкарнації Хотабича вирішили його осучаснити. Благо часи стали адаптованіші для джинового розуміння.
  
Цього разу старий був урятований з раритетної пляшки московським хакером Геною. Гена (Маріус Ямполскіс) живе в Інтернеті, тож сіра реальність мало його цікавить. Зовсім інша справа – віртуал. Адже там він супер-герой, який, до того ж, взламує сервер Майкрософту і малює там жопу. Чим не подвиг? Крім того, Гена вміє взламувати кретитні картки і чужі розрахункові рахунки, та не робить цього, бо панічно боїться ФСБ.
 
Якраз перед появою Хотабича Гену кидає чергова невіртуальна дівчина, на нього наїжджають бандюки і пасуть спецслужби, тож явлення джина як ніколи доречне. Джин (чудовий актор Володимир Толоконніков, котрий переконливо зіграв Поліграфа Поліграфовича Шарикова) звісно дикуватий. Але швидко адаптується. Мало того – через короткий час він вже рубається в контру, шукає в неті голих бабів та чатиться.
 
Гена має право на три бажання, першим з яких є, звичайно, гроші. Бо з піонерів Гена виріс давно, а може ніколи в піонерах не був. Мішки з доларами додають Гені впевненості і в амурних справах, чому сприяє переконливий Хотабич: Як же ти можеш бути лох, як в тебе стільки бабок? – каже він.
Біда лише в тому, що й за самим Хотабичем полює Шайтанич, професією якого є обломувати людські мрії і надії. Якщо йому вдасться зібрати 13 джинів з їх сосудами, то настане Великий Всесвітній Облом.
 
Три бажання Гени тримають доброго старого в Москві, але все колись закінчується. Не думай про інших. Проси для себе, - пропонує хакеру на останок Хотабич і відлітає в джинний рай, де всі джини ходять в джинсах та квасять джин.
 
Мені фільм сподобався рівно на 2/3. Бо саме тоді, коли наступив очікуваний хепі-енд і головному герою час розлучатись з Хотабичем та одружуватись з міс Майкрософт (забув сказати, що Майкрософт спорядив до Росії на пошуки хакера чарівну спецназівку), автори вирішили погнати. І гнали так, що стало навіть нудно. Тож для мене настав Великий Кіношний Облом. Таке враження, що на якомусь етапі виявилась економія бюджету, тож були терміново дописані додаткові сюжетні повороти аби витратити зекономлене бабло.
 
Так що все могло бути навіть нічо, але маємо те, що маємо. Тобто комедію в стилі типового сучасного російського кіна з елементами нудоти і непоганими жартами. Людям, що проводять в Інтернеті більше як 2 години на добу – мало би сподобатись.
 
 

UA TOP Bloggers
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 6 comments