?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

Ваша домівка — ваш клопіт?

Обласна газета «Галичина» видала на гора чергову порцію матеріалів на житлово-реформаторську тему. Традиційно — без жодних коментарів чи запитань до тих, про кого пишуть. Натомість — з купою м’яко кажучи неправди, а твердо кажучи брехні.

Що ж, доведеться щось знову писати у відповідь. А поки — два новодруки з промовистими назвами.

Філософія реформи ЖКГ: ваша домівка — ваш клопіт?

Реформатори різних мастей лише те і роблять, що м’яко стелять, а що пересічним громадянам буде твердо спати, їм абсолютно, даруйте на слові, начхати. Яскравий приклад такого нехлюйства (недбалості у діях і т. ін.) владних чиновників та флюгерних депутатів-пристосуванців — допуск з їх благословення на ринок житлово-комунальних послуг обласного центру мало не сучасного месії під назвою «Єдиний розрахунковий центр».

З послання міського голови Віктора Анушкевичуса до громади Івано-Франківська, оприлюдненого днями у ЗМІ:

«Житлово-комунальне господарство — одна з найпроблемніших галузей не лише для нашого міста, а й для держави загалом. Застаріла система управління, висока зношеність інфраструктури, постійний брак коштів — ці та багато інших проблем роками перешкоджають нам з вами жити в комфортних умовах.
ініційована мною та підтримана депутатським корпусом міської ради реформа покликана гарантувати тепло і затишок наших осель, створити нову якість послуг. Мешканці повинні відчути себе повноправними господарями, відповідальними та компетентними. Ось філософія перетворень, що здійснюються в нашому місті...».

Термінологія того ж ратунку, що й у пенсійного ідеолога віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка, — мовляв, «зміни неминучі» і в житлово-комунальній сфері. І такі ж улесливі обіцянки — що саме реформа гарантуватиме «тепло і затишок наших осель». А далі надзвичайно оригінальне трактування філософії перетворень: якщо з нашого боку буде «відповідальність і компетентність». За цією грою слів криється не що інше, як намагання спонукати нас до смиренного сприйняття в рази збільшеної квартирної плати, яку, без сумніву, затвердить МВК, та до активної участі кожного мешканця у співфінансуванні поточного та капітального ремонтів.

Стосовно останнього директор КП «ЄРЦ» Вадим Войтик обіцяє поточні ремонти будинку і будинкових мереж здійснювати згідно з планом-графіком і «включати їх вартість до квартплати виключно за фактом виконання та прийняття цих робіт» самими ж мешканцями. Звучить благородно, але насправді вийде так, що мешканці тричі оплачуватимуть одну й ту ж послугу: двічі — як складову постійної квартплати (за 3 і 4 позиціями визначеного переліку послуг), а втретє — вже як скореговану плату «за фактом виконаних робіт».

Що ж до капітального ремонту, то він взагалі залишатиметься мрією для мешканців «хрущовок» чи будинків з плоскими дахами пізнішої забудови. Рішенням міської ради ухвалено обов’язкову умову: ці роботи вони мають співфінансувати в розмірі 15-30 відсотків! Не знаю, чим думали депутати, коли голосували за таке дискримінаційне рішення, — на капремонт пенсіонерам доведеться викладати, за Тарасом Шевченком, «останню свитину», себто мізерну державну подачку. Тим часом далеко не бідні депутати навіть недорогі ремонти сходових кліток у будинках, де вони проживають, проводять за кошти з так званого депутатського фонду. Авжеж, своя сорочка ближче до тіла.

Щойно на сайті КП domivka.if.ua оприлюднено вартість кожної послуги та орієнтований розмір квартплати по кожному будинку. Приміром, на території колишнього ЖЕО-4 (тепер це 19, 20 і 21 округи) вона буде найнижчою — 0,57 грн. (і стосовно лише одного будинку № 130-а на вул. Коновальця), а максимальною — 2,03 (будинок
№ 21 на цій же вулиці). «Пощастило», якщо з гумором ставитися до шокуючої новації, тим, кому доведеться множити свої квадратні метри на вдвоє нижчий тариф. Але й він великої радості не принесе, бо порівняно з долистопадовим розміром квартплати буде (спокійно!)... уже вдвоє—втроє вищим (залежно від характеристики будинку). Наприклад, власник двокімнатки (45 кв. м) уже платитиме від 50 до сотні грн. замість учорашніх 28 з копійками. Багаті, звичайно, плакати не будуть, а от сім’я з двох безробітних, без сумніву, заволає: «Рятуйте! Грабують!». Та чи почує це волання насамперед «ЄРЦ», якому навряд чи вистачить цих платежів, причому лише на утримання чисельного штату (планується до 78 осіб)?

І вже цілком незрозуміла флюгерна позиція й тих депутатів міської ради, які в попередньому скликанні вилучали з квартплати послугу з вивезення ТПВ, встановлювали обчислення тарифу з розрахунку на одну особу, а тепер знову повернулися до поквадратного нарахування. До речі, обидва варіанти так і не вирішили проблеми засміченості у дворах та на контейнерних майданчиках міста. АТП-0928 не справляється з покладеними на нього обов’язками, посилаючись на надлишкові витрати з появою великогабаритних відходів. Але сумнівно, що й тариф за новою формулою (на дві-п’ять більший за попередній) істотно поліпшить санітарну чистоту в обласному центрі. То чи не краще прислухатися до пропозиції голови ради будинкових комітетів Ольги Бачинської про відродження випробуваної ще в добрі часи процедури вивезення ТПВ «за дзвінком», яка обійдеться дешевше і підприємству-перевізникові, й отримувачам послуги, причому за тим же поквадратним обчисленням, затвердженим урядовою постановою?

На превеликий жаль, у Кабінеті Міністрів, як і у виконкомі Івано-Франківської міської ради сидять чиновники, далекі від реального життя, але здатні фантазувати у творенні організаційних нормативно-правових актів. Вони не проминули включити до переліку послуг навіть таку сміховинну, як експлуатація номерних знаків. Це означає ні менше і ні більше, що «ЄРЦ» забезпечуватиме щоквартальне... протирання номерних знаків та їх заміну (в міру необхідності). Навіть якщо ця послуга копійчана — чи варто нею смішити, а чи й дратувати людей?

Не позбавлене крутої фантазії й рішення Івано-Франківської міської ради від 15 вересня, яким затверджено структуру, періодичність і терміни надання послуг з утримання будинків та прилеглих до них територій. Що не послуга, то цілий набір її складової. Навіть прибирання сходових кліток має аж десять позицій: від дворазового в тиждень вологого (?) підмітання на першому поверсі (вище — одноразовим планується) до обмітання пилу, павутиння зі стель, миття вікон на сходових майданчиках і 
т. п. Мимоволі подумалось: як же це ми всі 10–15 років обходилися без такого скрупульозного догляду за житловим фондом? і чи не будемо шкодувати за ерою ЖЕО, котрі хоч і не відробляли нараховану квартплату, але й не поспішали до суду з позовами про стягнення заборгованості, яку мали чи мають здебільшого багатодітні родини, немічні та хворі пенсіонери.

Прикро, що міський голова разом із виконкомівською свитою, депутатським корпусом тривалий час (більш ніж цілу каденцію) лише споглядали за тим, як занепадає житлово-комунальна господарка, а тепер кинулися рятувати її за наш з вами рахунок. Несправедливо це, не по-християнськи.

Чи є способи уникнення нав’язуваних ноу-хау по-івано-франківськи надмірних розмірів квартплати? Є. Краще створити ОСББ, аніж підписувати з «ЄРЦ» кабальні договори: кондомініуми самостійно управляють своїм житлом. До такої самоорганізації населення, до речі, закликає профільне міністерство України. Другий спосіб — ініціювати збір підписів власників квартир про відмову від щонайменше половини із 15 послуг, запропонованих іванофранківцям, приміром, від прибирання сходових кліток, обслуговування дитячих майданчиків, тим більше облаштованих за кошт самих батьків, тієї ж екплуатації номерних знаків на будинку тощо. іншими словами, маємо довести, що ми не «лохи», що колишнього «одобрямс» з нашого боку не дочекаються ні влада, ні новостворений посередник — монополіст на ринку житлово-експлуатаційної сфери.

Михайло ЗАДОРОЖНИЙ, газета «Галичина», 8 жовтня 2011 р.

Комунальний блеф

ЖКГ обласного центру реформують з порушенням законодавства

Заглянемо у понадпіврічне минуле житлово-комунального Івано-Франківська і згадаємо, що сесія міськради від 24 лютого 2011 року визнала роботу міського голови Віктора Анушкевичуса в галузі ЖКГ незадовільною і затвердила комплексну програму реформування та розвитку житлово-комунального господарства міста на 2011–2015 роки «Реформи, порядок, розвиток». І, виявляється, що для реформування ЖКГ є дієва метода — Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом». Тож 22 серпня цього року цей важіль міськрада вирішила застосувати до ЖЕО № 1, ЖЕО № 5, ЖЕО № 6 та до комунальних підприємств «Івано-Франківськліфт» і «Спецкомбінат». А панацеєю від усіх житлово-комунальних негараздів має стати новоявлене КП «Єдиний розрахунковий центр» — з 1 жовтня для житлового фонду комунальної власності територіальної громади Івано-Франківська КП «ЄРЦ» є замовником послуг з управління будинками, спорудами, утримання їх та прибудинкових територій та ремонту. Але сталася заковика: прокуратура міста Івано-Франківська провела перевірку і внесла подання міському голові про «усунення порушень вимог законодавства щодо несвоєчасної виплати заробітної плати працівникам комунальних підприємств». Зокрема і ЖЕО № 6.

ЖЕО № 6 — опонент номер один

Першими не погодилися з такою реалізацією комплексної програми реформування ЖКГ в місті Івано-Франківську, зокрема з вивільненням людей без виплати заборгованих їм зарплат — працівники ЖЕО № 6 (ЖЕО № 1 та ЖЕО № 5, за нашою інформацією, планують приватизувати). Йдеться про часткову заборгованість за серпень та повну — за вересень (разом із нарахуваннями приблизно 390 тис. грн.). Саме колектив комунальників як заявника та прокуратуру міста про результати реагування — «усунення порушень» — керівництво міста мало повідомити до 18 вересня 2011 року. Але під час зустрічі з представниками колективу 6 жовтня стало відомо, що будь-якої інформації від керівництва міста про результати розгляду вони не одержували.

Тож трудовий колектив ЖЕО № 6 — півсотні працівників — днями звернувся не лише до нашого часопису, а й до керівництва Івано-Франківської ОДА і міста, прокуратури міста й ДСБЕЗ: «Вважаємо, що така діяльність Івано-Франківської міськради є свідомо протиправною, оскільки спрямована на ліквідацію ЖЕО № 6 шляхом визнання її банкрутом, а заборгованість по заробітній платі перед чисельними працівниками залишити непогашеною... Подальше працевлаштування нам на даний час не відоме, оскільки жодних пропозицій щодо переведення на інші робочі місця нам запропоновано не було». Попри спонукання жоден працівник ЖЕО № 6 заяву на звільнення не написав.

Посередник є, а послуги?

Як бачимо, реформування ЖКГ в місті Івано-Франківську наразі звелося до створення КП «ЄРЦ» — комунальної структури-посередника між департаментом, до якого входить і ЖКГ, та населенням, користувачами послуг. і якщо комунально-господарські обсяги робіт ЖЕО № 6 нині розділили між ЖЕО № 8 та ЖЕО № 9, то є великий сумнів, що послуги таким чином стануть високоякісними і доступнішими для жителів міста. За неофіційною інформацією, з бюджету міста для облаштування приміщень та зарплати працівникам комунальному підприємству «Єдиний розрахунковий центр» начебто вже виділено 800 тис. грн. У той час, як усі розрахунки мешканці та виконавці комунальних послуг здійснюють безпосередньо з КП «Єдиний розрахунковий центр», то, виглядає, ЖЕО № 6 поволеньки роблять банкрутом. Бо за такої ситуації неможливо провадити розрахунки по зарплаті з працівниками ЖЕО, які, до речі, не звільнені з роботи. Згодом можна передбачити, що заборгованість ЖЕО № 6 перед працівниками сягне непідйомної суми, а за відсутності майна (передане КП «ЄРЦ») та надходжень коштів на рахунки — нічим буде її погасити. Тож, як кажуть, шлях до банкрутства відкритий.

Нові ґазди з КП «ЄРЦ» наразі активно облаштовуються у приміщенні ЖЕО № 6 на вулиці Незалежності, 161 — на Майзлях. А комунальники, у яких за плечима десятки років праці задля нашого міста (про якість наразі не йдеться) і яким ненав’язливо радять поволеньки «розчинятися» будь-куди, у невизначеності туляться на 21 квадратному метрі. Хіба така ситуація може бути переконливим аргументом щодо реформування ЖКГ в напрямі підвищення якості послуг для жителів міста? Такі чиновницькі ротації радше схожі на черговий комунальний блеф чи видавання бажаного за дійсне.

Ігор ЛАЗОРИШИН, газета «Галичина», 8 жовтня 2011 р.

LR-00874 

Comments

( 9 коментарів — Прокоментувати )
mentbuster
10 жовтень 2011 21:01 (UTC)
Було б дивно, якщо б комунальні мафіозі не почали нявкати та скавулити :)
ЗІ. Процитуйте для недалеких ч.2 ст.382 ЦК, а то людішки не вдупляють і досі, кому налжать їхні помийки.
mr_brut
11 жовтень 2011 04:26 (UTC)
цитую регулярно. зрештою, це якраз і не викликає негативу. але от коли перебріхують факти, причому в найпопулярнішій газеті місцевій - от тоді може бути зле.
mentbuster
11 жовтень 2011 07:28 (UTC)
Нічого, я скоро приїду і напишу про вас правдивий репортаж)
mr_brut
11 жовтень 2011 16:35 (UTC)
Приїжджайте )
Давайте влаштуємо за Вашої участі а-ля прес-клуб. Або якийсь "комунальний" круглий стіл. А?
mentbuster
13 жовтень 2011 21:16 (UTC)
Я - із задоволенням. То чи нормально буде на вихідні? Бо в будні мені дуууже важко вирватись (((
mr_brut
14 жовтень 2011 16:17 (UTC)
На вихідні не дуже, чесне слово.
mentbuster
14 жовтень 2011 16:44 (UTC)
Зрозуміло. Сьогодні читала доповідь головам тервідділень Антомону, познайомилася з вашою головою теж ;)
Докладу всіх зусиль, аби приїхати в будній день.
mr_brut
14 жовтень 2011 17:04 (UTC)
Наша голова в курсі. Тяжко сприйняла спершу все це. Але наразі ніби як почала з розумінням ставитись. Що втім не завадило запросити від нас кілограм документів.
mentbuster
14 жовтень 2011 17:20 (UTC)
Це її робота ;)
Сподіваюсь, після моєї сьогоднішньої доповіді вона буде до вас толерантнішою, а коли я приїду, то взагалі вас класно розрулю.
Бо деякі недоліки є і у ваших доках.
Але розбиратись краще на місці.
( 9 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek