?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

КП «Єдиний розрахунковий центр» розрахувало нові тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Єдиного загальноміського тарифу більше не буде.

Головна новація – тарифи розраховані щодо кожного житлового будинку окремо, як цього вже не перший рік вимагає українське законодавство. Обчислення проводились залежно від характеристик житлового будинку, кількості зареєстрованих в ньому мешканців, розміру прибудинкової території.

«Чи не вперше в Україні тарифи на утримання будинків розраховуються відповідно до щойно ухваленої урядової постанови «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги», — стверджує директор КП «Єдиний розрахунковий центр» Вадим Войтик. — Як того і вимагає Кабмін, за основу було взято економічно обґрунтовані витрати. Причому витрати планові, нормативні».

Важливою складовою тарифу є затверджене останньою сесією міської ради рішення про структуру, періодичність та строки надання послуг. Саме ним було передбачено основні кількісні показники, що лягли в основу розрахунків.

Нові тарифи не включають в себе вартість електроенергії на освітлення місць загального користування, що буде нараховуватись за приладами обліку. Також не включені послуги, що надаватимуться за потребою – прочистка димвентканалів, дератизація, дезінсекція.

Поточні ремонти будинку та будинкових мереж будуть здійснюватись згідно плану-графіку та включатись до квартирної плати виключно за фактом виконання та приймання таких робіт з боку мешканців.

Враховуючи розподіл послуг на обов’язкові, першочергові та додаткові, мешканці зможуть відмовитись від надання послуг з прибирання сходових, підвалів, утримання дитячих майданчиків. І у такий спосіб – зменшити квартирну плату. Ще один шлях до оптимізації – перегляд площ прибудинкової території.

Новацією стане включення в структуру тарифу послуг з вивезення твердих побутових відходів. І ці роботи, відповідно до вимог законодавства, обчислюються з розрахунку на один кв.м загальної площі. Однак формула враховує також кількість зареєстрованих у будинку мешканців. Таким чином, багатодітна родина з розрахунку на особу платитиме за сміття менше, ніж самотній власник помешкання.

«Власники квартир та нежитлових приміщень у житлових будинках як повноправні господарі повинні нести відповідальність за своє спільне майно, а отже – матимуть можливість регулювати розмір квартирної плати, — переконує секретар депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства Микола Вітенко».

Розроблені тарифи будуть опубліковані на сайтах міської ради, її виконавчого комітету, сайті domivka.if.ua, а також – щодо кожного будинку – розміщені на прибудинкових інформаційних дошках.

Процедура затвердження передбачатиме проведення громадських слухань за комунальними округами та місячний термін, упродовж якого мешканці зможуть відмовитись від необов’язкових послуг в установленому сесією ще в червні ц.р. порядку. Остаточне рішення щодо нових тарифів прийматиме виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради.

Comments

( 5 коментарів — Прокоментувати )
mr_brut
30 вересень 2011 11:08 (UTC)
Дякую ))
mentbuster
30 вересень 2011 12:24 (UTC)
Коли в гості запросите? ;)
mr_brut
30 вересень 2011 20:42 (UTC)
Так вже! Я ж писав, ми завжди раді. Напишіть мені, якщо будете мати можливість - порадимось, що Вас буде цікавити, як зустрічати і т.п. Райдер )))
martin92
02 жовтень 2011 23:04 (UTC)
Ну здорово. Только первая мысль после просмотра: "И шо?" Лучше от этого кому-то станет? У меня вообще дом не понятно к чему приписан, значит на меня и еще кучу народа эта фигня не распространяется?
Да и вообще отказываться от услуг нужно всем домом, а что если я считаю что убирать надо, а еще кто-то что не надо, а остальные как обычно бывает не придут. Тяжело. Не очень... А дворы и улицы должны убираться за счет города, при чем вне зависимости хочу я этого или нет, и убираться полностью. Весь город ежедневно должен убираться, как в Москве: в 5 утра выходят дворники, в 5.45 они уходят оставив чистый город. Зимой выходят на час позже вроде.
( 5 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek