Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Страшна казка

ЛЮБИТЬ - НЕ ЛЮБИТЬ (À LA FOLIE... PAS DU TOUT)

Виробництво: Франція, 2002 рік
Режисер: Лотіта Коломбані
Жанр: мелодраматичний трилер
У ролях: Одрі Тоту, Самуель Ле Б'ян, Клементе Сібоні
Бюджет: х/з
Збори: х/з
Прем’єра: 27 березня 2002 року

Спочатку я написав про це кіно так.
Світла і романтична казочка Амелі, як виявилось, має і свій альтернативний варіант, що називається Любить – не любить. Тут все дуже схоже на ту, першу історію: мила фантазерка Одрі Тоту (за фільмом – Анжеліка), її численні сюрпризи та об’єкт її симпатій – лікар-кардіолог. От тільки сам лікар – не знає, що став таким об’єктом. А в очах колишньої Амелі кохання межує з безумством.
 
Доктор Лоєк живе щасливим життям, бо має ніжну люблячу і розумну - що не часто - дружину і чекає на дитину. Має стабільну практику і повагу пацієнтів. І тут в його життя вривається хтось. Щодня квіти, подарунки, записки. Судячи з записок – це його коханка. Але ж він не має ніякої коханки!
 
Так життя лікаря перетворюється на пекло. Йому не вірить дружина, яку це лихо – зрада чоловіка – спіткало й найскладніші для неї дні вагітності. З підозрою ставляться колеги. А головне – є хтось, хто пильно за ним стежить.
 
Не хотілось би детально переказувати, бо поціновувачі як мелодрам, так і трилерів мали б бути задоволені і сюжетом, і акторською грою, і операторською роботою. Це гарне європейське кіно, а головне – хоч і не думаю, що це малось на увазі, принаймні буквально – ми побачимо зворотній, можна сказати хижий бік тої медалі, що зветься коханням. Без правил, без меж, без розуму.
 
Ось так я написав. Але мені не сподобалось. І я відклав цей текст на декілька днів. І знаєте що? Вирішив його не змінювати. Бо постібатись, як я це люблю – не піднімається рука. Анжеліка насправді тяжко хвора. Нам навіть кажуть на що – на еротоманію. Навіть пошукав що це таке.
Эротомания, психич. расстройство на почве полового влечения, выражается в односторонней сосредоточенности на идеях и предметах, связанных с половой любовью, часто является симптомом специфического заболевания: нимфомании и сатириазиса. Малый энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона
 
Не буду поглиблюватись і повторюватись. Просто ще одне зауваження. Дуже гарний прийом, коли одна і та сама історія програється ніби як очима і одного і другого учасника подій. Не раз ваш покірний слуга силився зрозуміти, що ж саме штовхнуло котрусь людину на таку безглуздість! І не раз мої здогадки так і залишились без відповіді. Як шкода, що нам іноді і не дано знайти ці відповіді.

UA TOP Bloggers
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments