Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Портофіно

Осяяні щедрим італійським сонцем Лігурійські пагорби та пронизливо синє море. Це — Портофіно, курортний закуток Генуещини. Кольорові будиночки щільно обступають бухту Гольфо дел Тігуліо, де сонно хилитаються десятки катерів, яхт та катамаранів. Короче, дольче віта.

Портофіно

Давньоримський історик та мандрівник Пліній Старший згадує поселення як Порт дельфінів. Гавань, що віддавна послуговувалась рибаками, згодом впала в око керовникам сусідньої Генуї. Однак більше, ніж тимчасовим притулком для величезної торговельної флотилії міста-держави не служила.

Портофіно

Портофіно

Втім, навіть не надто стратегічна бухта все ж потребувала певного захисту. Згадкою про це є Кастелло Браун: напіввілла-напівфортеця, зведена на одному з пагорбів на місці ще давньоримських укріплень.

Портофіно

Генуя, довгий час місто-держава, в усі роки мала чималий вплив на Портофіно. Містечко то продавали, то знову придбавали для якихось цілей. Однак насправді містечко нічого особливого з себе не уявляло аж до середини минулого століття.

Портофіно

Портофіно

Портофіно

Тоді рибалок остаточно вижили туристи. Втім, перші ледарі з’явились в Портофіно ще наприкінці XIX століття. Британським аристократам полюбились тутешні пейзажі. Пагорби почали забудовуватись віллами.

Портофіно

Портофіно

Головна площа містечка — П’ячетта, заставлена столиками ресторанів, переважно недешевих. Над площею видно дзвіницю церкви Сан-Мартіно, висвяченої ще в 1548-му.

Портофіно

Портофіно

Портофіно


Так от, десь в 1960-х курорт накриває зіркова хвиля. В Портофіно зачастили Френк Сінатра та Бріджит Бардо, махнути сюди на вікенд мають за належне митці та бізнесмени.

Портофіно

Взагалі-то багаті та знамениті відвідували Портофіно ще до його гламурної слави. Річард Левине Серце релаксував у замку Брауна, середньовічний папа Григорій XI обзавівся тут дачкою. Гі де Мопассан присвячував Портофіно свої вірші, а Рубальдо Мерелло — свої картини.

Портофіно

Кілька милих деталей. Люки:

Портофіно

Номерні знаки та аншлаги.

Портофіно

Портофіно

Поштові скринькі.

Портофіно

І за курортним гламуром видно Італію.

Портофіно

Портофіно на картах Google. Дістатись до Портофіно можна суходолом, як це робили англійські аристократи. Чи морем, що прикольніше. Щогодини до містечка ходить катер з набережної Рапполло, про яке я колись ще розкажу.

З моїх італійських подорожей ще можна глянути пост про Венецію.

Портофіно

Бонус-трек. Клікабельна панорама Портофіно.

Портофіно. Панорама

Tags: мандри, фото, італія
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments