?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

На численні замовлення “читачів” газета “Галичина” продовжує безграмотне мочилово реформи.

Можна тільки порадіти, що в Івано-Франківську, як писала недавно «Галичина», нарешті явилися «мойсеї», які не без лукавства обіцяють (цитую) «справитися менше як за 40 років, і вже з листопада мешканці будинків відчують перші позитивні зміни у найпроблемнішій галузі Івано-франківської господарки», тобто в ЖКГ. Сказано дотепно, тільки надто самовпевнено, бо комунальні перелоги треба ще добре зорати, удобрити, аби посіяне у них раціональне зерно (а хто скаже, що воно і є таким у нашому випадку?) дало добрі сходи. Прямо-таки вже матимемо результат, а не через рік чи півроку?

Мене, як і багатьох іванофранківців, насторожує той факт, що на громадських слуханнях, організатором яких буде міськвиконком, нам нав’язуватимуть три категорії послуг — обов’язкові, першочергові і додаткові. Якщо «обов’язкові», то розмова на цю тему буде явно пустопорожньою. Як мовиться, люди випустять пару, але останнє слово буде за МВК, який, без сумніву, лобіює інтереси новоствореного КП «Єдиний розрахунковий центр» (ЄРЦ).

Такою ж нав’язливою, очевидно, буде й одна з трьох «першочергових послуг» — прибирання сходових кліток. Рішенням міськвиконкому ще два чи три роки тому її вже вилучали з квартплати через непрестижність фаху і низьку оплату праці тих, хто двічі на тиждень повинен підмітати коридори. і раптом у більшості ЖЕО цю штатну одиницю відновили. Буквально днями мала нагоду спостерігати, як майстри особисто контролювали якість надання послуги окремими прибиральницями. Яким було їхнє розчарування, коли на сходових маршах не побачили очікуваної засміченості. Проте це не зупинило їх, адже нинішні ЖЕО теж хочуть змагатися на ринку послуг, а оскільки вони можуть претендувати насамперед на прибирання дворів і тих же сходових кліток, то й відстоюватимуть їх на громадських слуханнях ультимативно: мовляв, у такому разі заяву про вилучення цих послуг по вашому будинку повинні підписати 60 відсотків уповноважених власників квартир. Розрахунок простий — традиційна пасивність населення зіграє на користь «реформаторів».

і вже цілком надуманими виглядають усі п’ять «додаткових послуг», частина з яких, схоже, теж буде прерогативою ЖЕО. Почну з останньої графи — «експлуатація номерних знаків на будинках». Правда, її вифантазували не наші, а міністерські (ЖКГ) «мойсеї», розробляючи так званий Типовий перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Сміх та й годі, що на оновлення номерного знака з періодичністю 20, а чи й 10 років теж треба накопичувати кошти. Але чого не придумаєш заради дармової плати!?

Одному з попередніх МВК маємо дякувати за те, що свого часу з квартплати було вилучено такі дорогі послуги, як дератизація та дезінсекція. Якщо ж добре вдуматися, то вони й надалі непотрібні: сьогодні у підвальних коморах здебільшого порожньо, і щурі у пошуках харчів перебазувалися на сміттєві майданчики. Рідко в якому будинку водяться й комарі — хіба що підвал постійно заливає нечистотами, і там є ідеальне середовище для їх розмноження. Але в такому разі доцільніше й розумніше ліквідувати середовище, аніж тратитися на дорогі дезінфікуючі препарати.

Я розумію, що апетит приходить під час їди і зайва «порція» (себто послуга) — це додаткові гроші для ЄРЦ. Раніше був один тариф — на прибирання сходових кліток, підвалів і технічних поверхів. Тепер його розчленували: прибирання підвалів, технічних поверхів та покрівлі оплачуватимемо окремо. Схоже, що нас заохочуватимуть до нагромадження у цих місцях усякого непотребу, чим не проминуть скористатися ліниві мешканці-нехлюї.

Не мусовою, але обов’язковою виглядає й новоз’явлена послуга — стосовно утримання спортивних і дитячих майданчиків (за наявністю). У дворі на вул. Коновальця, 34-40 батьки за свій кошт облаштували дитячий майданчик, до речі, обіцяний рішенням МВК трирічної давності. Не поскупляться вони й наступного разу — коли виникне потреба перефарбувати чи підремонтували ігрові знаряддя. Це ж не «капітальний ремонт будинку», кошти на який справді треба накопичувати заздалегідь.

При згадці про останній аж голова розболілася — наш будинок давно зачекався такого ремонту через вибірковий підхід чиновників і депутатів міської ради попередніх скликань, які на свій розсуд розпоряджалися бюджетними коштами. А нинішня міська влада пішла ще далі: якщо хочете капремонту — «власники житла вносять 15-30 відсотків кошторисної вартості робіт». Ось таку умову співфінансування скинуто на наші здебільшого мізерні сімейні бюджети за комплексною програмою реформування і розвитку ЖКГ на 2011—2015 роки, ухваленою в сесійній залі.

Повертаючись до теми громадських слухань, хотілося б нагадати їх організаторам, що урядова постанова

№ 529 дає мешканцям «висоток» право на вибір найнеобхідніших послуг з утримання житла та прибудинкових територій. Тому «обов’язковість» чи «першочерговість» аж ніяк не повинна впливати на рішення учасників слухань. інакше це буде не демократія, а правовий безлад.

Коментар начальника Держжитлокомунінспекції в області Михайла Ткачука:

— Що стосується рішення липневої сесії Івано-Франківської міської ради №265-11 (з додатком №2), то, можливо, не слід було ділити перелік послуг на «обов’язкові», «першочергові» і «додаткові», оскільки такого означення немає в Типовому переліку послуг з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, затвердженому урядовою постановою. Під час проведення громадських слухань мешканцям будинку має бути запропоновано певний перелік послуг, котрий забезпечував би як санітарно-гігієчні вимоги проживання людей, їх перебування в приміщеннях, так і вимоги з належної експлуатації й технічного стану будинку.

Насторожує в зазначених документах міської ради інший факт. Після проведення громадських слухань та прийняття рішення щодо переліку надання житлово-комунальних послуг по кожному будинку окремо ЄРЦ повинен провести конкурс з надання житлово-комунальних послуг. А тут можуть виникнути питання з учасниками конкурсу, тому що його організатор згідно з п. 26 постанови КМУ №631 від 21 липня 2005 р. може ухвалити рішення про відмову ЖЕО брати участь у конкурсі, оскільки з 1 листопада ц. р. набирає чинності рішення МВК щодо порушення процедури банкрутства цих організацій. В разі ухвалення такого рішення у нас буде доволі багато часу згадувати «недолугі ЖЕО».

Відповідно до методичних рекомендацій щодо порядку організації та проведення громадських слухань слухання вважаються такими, що відбулися, незалежно від кількості присутніх на них.

Інна ДРОБКО, газета “Галичина”, 1 вересня 2011 р.

Latest Month

жовтень 2018
S M T W T F S
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Tags

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek