Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Дика енергія

СМЕРТЬ І ДІВА (DEATH AND THE MAIDEN)

Виробництво: США, Франція, Велика Британія, 1994 рік
Режисер: Роман Поланскі
Жанр: трилер
У ролях: Сігурні Вівер, Бен Кінгслі, Стюарт Вілсон
Бюджет: $12 млн.
Збори: $3 млн.
Прем’єра: 23 грудня 1994 року

В одній з латиноамериканських країн диктатура змінилась на демократичний режим. Комісія при новому президенті розслідує злочини режиму. Але ж має бути колись і відпочинок? От і весь з себе інтелігентний голова комісії Герардо Ескобар (Стюарт Вілсон) з дружиною Пауліною (Сігурни Вівер) усамітнились десь на півострові на вікенд.
 
Але пізно у вечорі до них заїжджає колега, доктор Мірінда (Бен Кінгслі) у якому Пауліна з жахом пізнає свого мучителя, котрий декілька років тому жорстоко тортурував її, причому настільки жорстоко, що навіть згадувати страшно.
 
Ці спогади так підривають Пауліну, що невдовзі колишній мучитель сидить зв’язаний по рукам і ногам, а до рота йому запхані її трусики замість кляпу. Чоловік-очкарик не може догнати, що так змінило його кохану і чого вона ходить по хаті, розмахуючи пістолетом.
 
Кохана ж у свою чергу, пробує вибити з доктора зізнання, записати його на камеру, у той час як сам доктор все заперечує і каже, що не тільки не мучив пані, але й мучила в нього не виросла. Ну а те, там їй привиділось – так то все злочинний колишній режим, до якого він не має ані якого стосунку.
Інтріга підсилюється ще й тим, що насильника вона не бачила, бо була зів'язана з закритими очима. У той час як насильник роздивився її на повну.
 
Стрічка знята майстром психологічного кіна Романом Поланскі (Піаніст, Олівер Твіст) за детективом чілійського літератора-емігранта Аріеля Дорфмана, який доволі популярний ще й як п’єса. Як писав автор в іншому своєму творі, мало хто встоїть перед принадою дикості. Дика Сігурні Вівер прекрасна, як у війні з чужими, так і у помсті насильнику.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments