?

Log in

No account? Create an account

попередні записи | наступні записи

В Івано-Франківську хочуть запровадити індивідуальну побудинкову квартирну плату

Завтра, у п’ятницю, об 11-ій  годині в залі засідань українсько-канадського бізнес-центру на вул. Дністровській відбудуться відкриті громадські обговорення проекту рішення міськради про заходи з реалізації Комплексної програми реформування та розвитку житлово-комунального господарства Івано-Франківська «Реформи, порядок, розвиток», які дадуть старт низці громадських слухань з формування правового поля комунальної реформи. Одночасно пропонується обговорити і сам порядок проведення слухань, через які мешканцям буде доводитись розрахунки тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій. Адже відповідно до закону цей тариф має встановлюватися кожному будинку окремо з розрахунку фактичного надання послуг, а мешканці від надання окремих з них можуть і відмовитися. Однак всі ці процедури мають чітко регламентуватися.

Як розповів директор «Єдиного розрахункового центру» Вадим Войтик, вже розроблені правила щодо формування тарифу т.зв. квартплати. Напрацьовується типовий базовий перелік послуг, які до неї входитимуть, правила і регулярність їх надання. Після громадських обговорень, схвалення і затвердження органами місцевого самоврядування він буде дійсним для всіх суб’єктів господарювання, які працюють на цьому ринку.

Потім розроблятимуться переліки послуг, які виноситимуться на конкурс, і календарний графік його проведення, а також самі правила проведення конкурсу, який має відбуватися максимально відкрито, прозоро та зрозуміло як для його учасників, так і для мешканців, споживачів цих послуг. Але найперше мешканці мають знати, за що вони платитимуть квартплату, які послуги до неї входять, і зрозуміти логіку нарахування складових тарифу.

Чинний тариф квартплати в Івано-Франківську і справді є одним з найнижчих в державі. Управління житлово-комунального господарства давненько домагається його перегляду. «Зараз до нього входять сім базових послуг у будинках без ліфтів і дев’ять – у будинках з ліфтами. Однак реальні витрати щодо складових тарифу якщо і ведуться, то доволі обтічно й поверхово, – каже В.Войтик, – а заробітна плата працівників в ньому складає 70%, левову частку з яких становить зарплата адмінперсоналу.

Щоразу, коли ще від часів СРСР підвищували загальний тариф квартплати, підвищували і всі його складові. Тож звідкіля у його структурі з’являлися ті чи інші цифри, мешканцям зараз не зрозуміло і достеменно це  з’ясувати вельми проблематично. Хоча деякі елементи тарифу й справді прораховані».

Зараз на державному рівні дискутується питання  про встановлення єдиних тарифів на житлово-комунальні послуги, чого вимагає Президент. Однак мова тут радше може йти не так про єдині тарифи в буквальному розумінні, як про єдині підходи обчислення їхніх складових. Крім того, як вже згадувалось, закон передбачає встановлення побудинкового тарифу квартплати, який залежатиме від площі і стану будинку, його прибудинкової території та кількості послуг з їх утримання.

«Тариф – це завжди компроміс між економікою й політикою, – каже В.Войтик. – Якщо враховувати лише економіку, то це вийде не лише резонанс, а й якась провокація, адже номінальний розрахунок зажене розмір квартплати на захмарний рівень».

За словами директора ЄРЦ, за кожною цифрою складової тарифу мешканці мають бачити логіку її утворення. Центр вже звернувся за роз’ясненням із засадничих питань щодо  формування тарифу до профільного міністерства та цінової інспекції. Потім розроблятиметься алгоритм формування тарифу та побудинкового його обчислення. Після чого наробки винесуть на суд мешканців.

Процедура проведення громадських слухань вже виписана. Визначено, як і яка інформація на них має доводитись, хто має брати в них участь і у який спосіб ухвалюватимуться рішення. «Мешканці не будуть обговорювати цифру кожної складової тарифу, бо на це будуть економічні розрахунки, – пояснює В.Войтик. – Їм надаватиметься вичерпна інформація про те, яким чином утворений тариф і від яких послуг та за якою процедурою вони зможуть відмовитися. Але є і обов’язкові послуги, як от очистка димово-вентиляційних каналів, яку мешканці самотужки зробити не зможуть. Натомість вони можуть відмовитися від послуги прибирання сходинкових кліток, прибудинкової території тощо».

Водночас В.Войтик зауважив, що в чинному тарифі квартплати не враховано ряд позицій, які теперішні ЖЕО надають начебто безкоштовно, але затрати на це покриваються з інших складових тарифу. Це робота паспортиста ЖЕО, утримання дитячих майданчиків, покіс трави влітку чи розчищення і вивезення снігу взимку.

«Ці послуги в квартплаті не передбачені і мешканці за них не платять. Але ЖЕО їх виконують! Тож треба бути чесними по відношенню до себе і ЖЕО, і передбачити їх у квартплаті», – вважає керівник ЄРЦ.

Мешканці нових будинків, затрати на утримання яких зараз є мінімальними, за логікою, мали б сплачувати меншу квартплату. Але колись і ці будинки необхідно буде ремонтувати, тож квартплата є такою собі інвестицією в майбутнє. Капремонт будинків мешканці самотужки теж не осилять і в цьому випадку може йти мова про їхню пайову участь у його фінансуванні. А з коштів на поточний ремонт будинків є думка створити щось подібне на страховий фонд.

«На нас чекає велика, об’ємна й копітка  робота із затвердження детальних тарифів та побудинкові громадські слухання з їх узгодження, але така вимога законодавства, – підсумував директор «Єдиного розрахунково центру. – Ми хочемо змінити логіку підходів до формування тарифу і забезпечити поінформованість про це населення. До жовтня має запрацювати сайт, де публікуватимуться побудинкові тарифи з детальним розшифруванням вартості послуг та історією платежів кожного абонента».

Стах МІРЧУК, “Західний кур’єр” від 30 червня 2011 р.

Comments

( 8 коментарів — Прокоментувати )
chita_i
30 червень 2011 14:17 (UTC)
Ого, навіть індивідуального? Це ж двері для корупції! Чого не розбити на ранги, напликлад, за площею? Також заохочувати значно матеріально "утеплених", чистих, заощадливих, тощо? А тому що, маю підозри я, що мета - то дерти побільше, а покращення, то тільки привід. Га?
mr_brut
30 червень 2011 14:28 (UTC)
>> мета - то дерти побільше, а покращення, то тільки привід.

Як мені на це відповісти, якщо я і є директор ЄРЦ? ))

А побудинковий тариф вимагає закон. Це не наша така фантазія. Саме за площею він і буде обраховуватись.
chita_i
30 червень 2011 16:43 (UTC)
Тому і корисно спілкуватись "з народом" якого насправді, не існує, але він має свою думку. ) Скажу вам, побудинковий тариф, може, і не така дурня, якщо підкріплений точною класифікацією скільки за якого типу, регламентований тобто закон, а якщо ні- то як завжди, "заробіток" держ.службовцям гарантований! Теж, площа сарая та площа палацу - то не одне і те ж. Кошти втримання мусять братися до уваги. Але, бачите, за ощадливість треба дуже матеріально пестити, ось тоді буде! Тобто, якщо будуть виконані такіто ТУ (не опалюється космос, наприклад), то виплата за комунальні послуги просто чудова! Це як зробили з лічильниками для води. Або плати за дурні кубометри, або постав лічильник!
fcss
30 червень 2011 21:26 (UTC)
доречі - індивідуальни тариф - це двері до корупції погоджуюсь. але хоч, маю надію, не буде цих жеків придуркуватих
mr_brut
01 липень 2011 05:07 (UTC)
щось я певно не надто досвідчений чиновник, бо ніяк не вдую в чому тут корупція?

Корупція (від лат. corrumpere — псувати) — протиправна діяльність, яка полягає у використанні службовими особами їх прав і посадових можливостей для особистого збагачення.

у який спосіб я можу збагатитись, пропонуючи на затвердження виконкому побудинковий (а не індивідуальний) тариф? підкажіть!

насправді, не там треба шукати корупцію. встановлення тарифу - це лише констатація факту, що в одному будинку є ліфт, 10 поверхів сходів, які треба мити та освітлювати, дитячий майданчик і велика прибудинкова територія, а в другому - все значно скромніше.
fcss
01 липень 2011 13:41 (UTC)
))
Гуглом вмієш користуватись?! молодець!
думаю якшо все індивідуалізувати - так і будуть виставлятись тарифи - комусь побільше (є така система відкатів) - думаю, Ви чули про таке?
от за який відкат домовляться - де більще відкат=більші тарифи
і потім, з жека ітак не виб'єш за що ми платимо квартплату, а при індивідуальному тарифу і подавно
Дуже шкода, що в нас під'їзді як було насцяно так і лишається
дякую.
mr_brut
01 липень 2011 13:52 (UTC)
Re: ))
ок, я поняв. як буде мені виконком затверджувати тариф на будинки, попрошу відкат
fcss
02 липень 2011 07:59 (UTC)
Re: ))
давай не будемо бавитесь в чесних і казати що ти не знаєш що таке відкат, ок?
чи ви в такій сфері перший день працюєте?
( 8 коментарів — Прокоментувати )

Latest Month

вересень 2018
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Tags

Page Summary

Блогун - монетизируем блоги
Поиск по блогу

    Яндекс

free counters
bigmir)net TOP 100

Розроблено LiveJournal.com
Designed by Paulina Bozek