Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Гра за життя

ПІАНІСТ (PIANIST, THE)

Виробництво: Німеччина, Франція, Велика Британія, Польща, 2002 рік
Режисер: Роман Поланскі
Жанр: драма
У ролях: Едріан Броуді, Томас Кречман
Бюджет: $35 млн.
Збори: $87 млн.
Прем’єра: 24 травня 2002 року

Вже чим-чим, а фільмами про війну нас свого часу нагодували як слід. Від лубково-писаних до справжніх трагедій. Скільки в них правди, а скільки художнього (а зачасту і пропагандистського) вимислу – нам вже важко дізнатись. Скоріше варто довіряти своїм емоціям, бо такі фільми або торкають серце, або залишають нас байдужими споглядачами за картинками на екрані.
  
Стрічка Піаніст навряд чи залишить нас байдужими. Герой – реальний персонаж, піаніст варшавського радіо Владислав Шпільман, який волею долі спочатку потрапляє у гетто, а потім, переховуючись, опиняється на межі виживання, як особистості. 
 
Який же короткий виявляється шлях від галантного світського лева до напівтварини, що живе інстинктами. Шпільман мов щур ховається серед уламків варшавських будинків, шукаючи там воджу і їжу й боячись яскравого світла і найменшого звуку.
 
Такого його знаходить лощений німецький офіцер. Ні, він не вистрелив в Шпільмана як в дику собаку, він просто почав з ним гратись, приручаючи як щура подачками собі в задоволення. І вже потім, чи то від безвиході неминучої поразки, чи то з інших причин проявляє до затравленого і спухлого від холоду і голоду піаніста справжні людські почуття.
 
Шпільман вижив. Попри всі страждання йому вдалося пройти і зворотній шлях – від тварини до людини. І назло злидням він прожив далі довге і достойне життя. А от німецький офіцер помер в радянському таборі. Така от круговерть речей в природі.
 
На відміну від схожого за місцем подій і трагічністю Списку Шиндлера, Піаніст Романа Поланські масштаб трагедії показує не через масові сцени, а навпаки, через одну особистість і її переживання і емоції. Між іншим, більшу частину стрічки герой Адріана Броуді мовчить. Що не заважає йому показати майстерністю гри все те, що відчував піаніст, котрий попри все вижив.
 
Нагороди і номінації: Британська кіноакадемія 2003 (Кращий фільм), Оскар 2003 (Краща чоловіча роль, Краща режисерська робота, Кращий адаптований сценарій), Британська кіноакадемія 2003 (Краща чоловіча роль, Краща операторська робота, Кращий адаптований сценарій, Кращий звук), Золотий глобус 2003 (Кращий актор, Кращий фільм), Оскар 2003 (Краща операторська робота, Кращий монтаж, Кращий фільм року, Кращий художник по костюмам).

Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments