Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Привіт Будді

КУНДУН (KUNDUN)

Виробництво: США, 1997 рік
Режисер: Мартін Скорсезе
Жанр: історична драма
Бюджет: $28 млн.
Збори: $5,6 млн.
Прем’єра: 25 грудня 1997 року

Колись я бачив чудове інтерв’ю з Далай-Ламою в програмі Олександра Ткаченка Обличчя світу. На питання Олександра про те, що їсть його святейшество, Далай-Лама розповів своє більше ніж скромне меню, причому після, здається, 12-ї дня и до наступного ранку він не їсть нічого. Ткаченко питає – ну невже, мовляв, не хочеться їсти? І тут Далай-Лама дуже щиро посміхається і каже: Якщо вже дуже хочеться їсти, то я щось трішки ще перекусую, і шлю привіт Будді. :-)
 
Переказувати цю красиву і дуже мальовничу стрічку – це переказувати біографію Далай-Лами, живого втілення Будди, одного з найбільших релігійних діячів світу, керівника однієї з найкрупніших світових церков. А біографія гідна окремого фільму.
 
Мирна, архаїчна, заглиблена у споглядання вічності країна волею долі отримала могутнього атеїстичного сусіда. Режим Мао Цзе Дуна поступово поглинав Тибет. Юний Далай-Лама приймає рішення відвідати Пекін і переконати Мао в необхідності мирного співіснування.
 
Фактично і вибору-то не було, адже на цей момент весь світ і навіть об’єднані нації мовчазно погодились на анексію Тибету. І, попри доволі люб’язний прийом, Мао порушив усі свої обіцянки. Армія увійшла в Лхасу та інші міста Тибету, солдати розстрілювали монахів, паплюжили монастирі. Вони забрали в нас тишу. Далай-Лама приймає рішення виїхати до Індії, де він перебуває і по цей день…
 
Після зустрічі з командиром червоної армії, який власноруч віддавав накази про знищення тібетців, Далай-Лама вражений. Він звичайна людина, як я. Бо чекав побачити якогось монстра. Та головне тут інше – він, живе втілення Бога, щиро вважає себе звичайною людиною. І шле привіт Будді.
 
Фільм, повторюся, не стільки навіть драматичний. Тут нема великих батальних сцен чи спецефектів. Фільм красивий і гармонійний. Скорсезе (Авіатор, Банди Нью-Йорка) є визнаним майстром ідейного кіна.Бесплатный гороскоп для Вас - составить гороскоп. Персональный гороскоп.
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 4 comments