Vadym Voityk (mr_brut) wrote,
Vadym Voityk
mr_brut

Кіно: Сивина в бороду

ОХОРОНЕЦЬ (SENTINEL, THE)

Виробництво: США, 2006 рік
Режисер: Кларк Джонсон
У ролях: Майкл Дуглас, Кіфер Сазерленд, Мартін Донован, Річі Костер, Кім Бесінджер, Девід Раш
Жанр: трилер
Бюджет: х/з
Збори: $36 млн.
Прем’єра: 19 квітня 2006 року

Піт Гарісон (Майкл Дуглас) - відмінний охоронець. Ще на початку 80-х він особисто врятував Рональда Рейгана він бандитської кулі. Батьківщина не оцінила цього подвигу, тож Піт і далі ходить у інструкторах у той час як цілком міг розраховувати хоча б на завсектора. Всьому виною доволі легка поведінка Піта, а її в Америці навіть  героям не прощають.
Тож не дивно, що коли в секретній службі почався шпон – виною тому стала чергова змова з метою усунення президента Балантайна  (віскі таке і грає це віскі Девід Раш) – підозри падають саме на Піта.
 
Оскільки спонсором цього фільму був, напевне, Леонід Черновецький, усіх працівників секретної служби тягнуть на поліграф. І той не підводить, що й треба було довести. Завсектором президентських бодігардів Девід Брекінрідж (Кіфер Сазерленд, той, що дзвонив з Телефонної будки), не забуваючи старі образи від Піта (Піт встиг нашкодити з його дружиною), відкриває на Піта полювання, а сам Піт з охоронця перетворюється (що було прогнозовано) у жертву.
 
Ех, не той нині Дуглас, постарів. Як і міцний колись горішок Брюс Віліс в 16-и кварталах, Дуглас бігає підтюпцем, часто перепочиваючи і стаючи дуже вигідною мішенню. Вже не знаю, як йому вдалося врятувати Рейгана, та самого Піта спецслужби вираховують із завидним постоянством, хоч і не без проколів. Бо бігають тим самим підтюпцем, втираючи піт з чола, як і сам Піт, даруйте за каламбур.
Часте попадання в кадр першої леді (Кім Бесінджер) дає явний натяк, що в леді рильце в пушку. Власне так воно і є. Піт карколомними проколами знову втирається в довіру Девіда і його команди і вони, єдиним фронтом, виступають на війну з анонімними терористами, які на цей момент завалили вже парочку президентських людей і президентський гелікоптер прямо над Кемп-Девідом.
 
Все це абсолютно не заважає (на відміну від антиглобалістів) проведенню чергового самміту великої вісімки в Торонто. І ось тут видно, як ті канадійці не люблять всю ту вісімку і президента США зокрема. Бо та хата, де все відбувалось, як термітник була погризена терористами, які, до речі, мали нібито стосунок до колишнього КДБ. Якщо я це правильно зрозумів, то це чи не перший фільм з часів Червоної спеки, коли росіяни знову стають ворожими спецслужбами.
 
До того моменту виявляється, що за свої службове непросування Піт помстився круто, бо нашкодив і з першою леді. Тож зовнішній образ передпенсійного бодігарда, як ми бачимо, оманливий.
В фіналі всі вороги пострелені, Піт йде на пенсію, перша леді дивиться йому у слід томним кімбесенджерівським поглядом з вікна золотої клітки – Білого дому, колеги знімають шляпу і дарують памперси. Дуже влучно.
 
При всій моїй перебільшеній любові до фільмів такого типу (Президентський літак, Сума страхів і т.п.) цей фільм можна сміливо не дивитись навіть таким, як я. Саме для того я переказав фактично всю сюжетну лінію, аби і не кортіло.Вейкбординг — самый захватывающий водный вид спорта
Tags: кіно
Subscribe
Buy for 10 tokens
Buy promo for minimal price.
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments